Sayfa 1/25 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 200 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Bodrum ...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,009
    Blog Entries
    12

Bodrum ...

Bodrumla ilgili neee olursa ...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,009
    Blog Entries
    12

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,009
    Blog Entries
    12

Bodrum, Turgutreis açıklarında Yassıada'nın derinliklerinde bulunan antik dönem batıkları konu edilmektedir.
    Bugün Bodrum Su Altı Arkeoloji Müzesinde bulunan Yassıada Batıkları salonunda sergilenmekte olan batık kazılarıyla ilgili su altından çıkarılan objeleri görebilirsiniz ...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,009
    Blog Entries
    12

Zebbehha kaddarr Bodrrumm
    Vaktiniz varsa izleyinn

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,009
    Blog Entries
    12

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,009
    Blog Entries
    12

Bodrum/Gümüşlükte denize açılan dar, çoğu merdiven hiç bir yere gitmeyen güzel bir sokaktırr

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,009
    Blog Entries
    12

MAVİ CENNETE İLK MERHABA

En nihayet yokuşun tepesine gelmiştik. Yolcular ‘Neredeyse Bodrum görünecek’ dediler. Yüreğim çarpıyor. Kaç aydır buraya gelmeye çalışıyordum yahu !.. Tepedeki bir dönemeci dönünce ‘şırrakguuuur’ diye Arşipel’ in koyu çividisi ölçülmez açıklıklara kadar yayılıverdi. Hani büyük camilerde ya da kiliselerde bir din adamı, bir şey söylerde, cemaat o sözü tekrarlar. Tekrarlanan söz en yakınımızdaki binlerce dudaktan, binlerce insan öteye kadar dalga dalga sıcak bir uğultu halinde enginler. Böyle bir güür...r’ler de secdeye varılışlarla olur. Yalnız burada üstümüzü kapayan bir kubbe değil, bir derinlik var sonsuz. Akşamın çividisinde koyulaşan koca Arşipel -eski deniz varlığını bana öyle bir heybetle bildirdi. Masmavi bir gürleyişti o. Ben diyeyim yüz bin deniz mili, en berrak bir açıklığa uzuyor. Doğduğum tepeden sonsuzluğu seyrediyormuş gibiyim. Güvercinlik Körfezinde de böyleydi. Ama orada, ne de olsa karşı kıyı vardı. Burada göz yaylımına hiçbir engel yoktu.

Bakış ufukları belirledikçe adalar, sonra kıyıların denize sarılıp sarlaşmış kalabalık burunları ve koyları. Bunların ortasında hilal şeklinde iki liman, ortada kaleyi taşıyan yarımada. Doğrusu ben, kalenin kulelerini daha basık sanıyordum. Bembeyaz yükseliyorlar. Yüreğimdeki kaygı artıyor.

Ne de olsa Bodrum adının yüreği sıkan bir karanlığı, bir boşluğu var. Oysa gördüğüm ışık ve berraklık, buğuyu üfüren meltem gibi izbeliği ve loşluğu öylesine sildi ki, hapsedilsem bile, hapishanenin göğü gören bir penceresi, bir kapısı olur diye içim aydınlanıyor.

Cevat Şakir ...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,009
    Blog Entries
    12

Sayfa 1/25 12311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri