Sayfa 11/232 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon
Arama sonucu : 1850 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Dolara Yatırım Yanlış

1. bilal gemiciklerini dolarla satmış.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    yazdıklarına sen de inanmıyorsun belli
    dolar türkeyede tek ve vazgeçilmez yatırım aracı değildir
    dünyada da öyle tek tek vatandaşlar sonra ülke sonra diğer ülkeler bu dolar emparyalizmine karşı dursa amerika kağıt basarak zengin olamayacak dolar spekülatörlerinin elinde patlayacak o dolarlar
    alternatif yatırım araçlarını yukarıda saydım ama beğenmemişsin illa da dolar öyle mi
    Ben "illa da dolar" gibi bir ifade kullanmadım, öyle bir zihniyette de değilim, lütfen kafanızdan element uydurmayın.
    Hatta insanlar dolar almayıp sizin söyleyeceğiniz enstrümana yatırım yapsın diye kaç gündür burada göbeğimi çatlatıyorum..

Bana cevap vermeyip geçiştiriyorsunuz.. Sözlerim gayet açık..

Marangoz Mehmet ustanın, dönerci Hayri'nin, kaportacı Yusuf'un yatırım yapabileceği bir araç söyleyin bana..
    Söyleyin ki bu insanlar "vatanseverliklerini sorgulayan ithamlar"a maruz kalmadan parasının değerini koruyabilsin..

"Dolara yatırım yanlış" diye konu açıyorsunuz,
    "peki neye yatıralım" dediğimiz zaman apışıp kalıyorsunuz,
    veya bizi "dolar sempatizanı" durumuna düşürmeye çalışıyorsunuz.. (önceleri ekonomi bilginizden şüphe etmiştim, şimdi iyi niyetinizden şüphe etmeye başladım)

Belirttiğiniz alternatif yatırım araçlarına bakalım

"reel yatırım yap": Dönerci Hayri cebindeki 5 bin lirasıyla fabrika mı açsın?

"borsa var": Kaportacı Yusuf diyorum, borsa diyorsunuz.. Çırağa söyleyelim o da haftalığıyla devlet tahvili alsın..

"altın var": Altın dışarıdan dövizle alınıyor cümlesini yazmaktan o kadar bıktım ki artık kopyala-yapıştır yapacağım.. Taşa söylesem taş anlardı..

"var da var": Hani? Nerede var? Tıkandınız.. Varsa on saniyenizi ayırıp buraya yazın..
    Yazın ki insanları dolar dışında bir araca yönlendirerek vatana millete faydalı bir iş yapmış olun..
    Aksi takdirde sadece "dolara yatırım yanlış" dediğinizde bunun insanlara da ülkeye de bir faydası olmuyor..
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Ben "illa da dolar" gibi bir ifade kullanmadım, öyle bir zihniyette de değilim, lütfen kafanızdan element uydurmayın.
    Hatta insanlar dolar almayıp sizin söyleyeceğiniz enstrümana yatırım yapsın diye kaç gündür burada göbeğimi çatlatıyorum..

Bana cevap vermeyip geçiştiriyorsunuz.. Sözlerim gayet açık..

Marangoz Mehmet ustanın, dönerci Hayri'nin, kaportacı Yusuf'un yatırım yapabileceği bir araç söyleyin bana..
    Söyleyin ki bu insanlar "vatanseverliklerini sorgulayan ithamlar"a maruz kalmadan parasının değerini koruyabilsin..

"Dolara yatırım yanlış" diye konu açıyorsunuz,
    "peki neye yatıralım" dediğimiz zaman apışıp kalıyorsunuz,
    veya bizi "dolar sempatizanı" durumuna düşürmeye çalışıyorsunuz.. (önceleri ekonomi bilginizden şüphe etmiştim, şimdi iyi niyetinizden şüphe etmeye başladım)

Belirttiğiniz alternatif yatırım araçlarına bakalım

"reel yatırım yap": Dönerci Hayri cebindeki 5 bin lirasıyla fabrika mı açsın?

"borsa var": Kaportacı Yusuf diyorum, borsa diyorsunuz.. Çırağa söyleyelim o da haftalığıyla devlet tahvili alsın..

"altın var": Altın dışarıdan dövizle alınıyor cümlesini yazmaktan o kadar bıktım ki artık kopyala-yapıştır yapacağım.. Taşa söylesem taş anlardı..

"var da var": Hani? Nerede var? Tıkandınız.. Varsa on saniyenizi ayırıp buraya yazın..
    Yazın ki insanları dolar dışında bir araca yönlendirerek vatana millete faydalı bir iş yapmış olun..
    Aksi takdirde sadece "dolara yatırım yanlış" dediğinizde bunun insanlara da ülkeye de bir faydası olmuyor..
    altının dışarıdan dövizle alınması altın yatırımına engel değil
    altın bir maden türü dolar gibi amerikada basılmış kağıt değil
    dolayısıyla biz dolara yatırıma karşıyız
    altın alışverişini dışarıdan pekala dolar dışında farklı döviz türleriyle yapabilirz
    yani sıradan vatandaş altına gönül rahatlığıyla yatırım yapabilir daha fazla parası olanlar yukarıda saydığım yatırım araçlarına yatırım yapabilir

4.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    altın alışverişini dışarıdan pekala dolar dışında farklı döviz türleriyle yapabilirz
    yani sıradan vatandaş altına gönül rahatlığıyla yatırım yapabilir daha fazla parası olanlar yukarıda saydığım yatırım araçlarına yatırım yapabilir
    Bu yatırım önerileriniz. Sanırım sizi ihya etmiş ki, başkalarının da ihya (!) olmasını salık veriyorsunuz.
    Unutmayınız ki, Altın'ın ONS fiyatı DOLAR'a endekslidir.
    Tüm Dünya'da genel olarak uluslararası değişim aracı Dolar'dır..
    Aslında dolar bir yatırım aracı değil. Ancak, ülkenin içinde bulunduğu fırtınalı havada (!)
    Devalüasyon ve enflasyondan koruma acmacıyken yanlış para politikaları nedeniyle,
    rantı en yüksek yatırım aracına dönüştürülmüştür.

5. altın alışverişini dışarıdan pekala dolar dışında farklı döviz türleriyle yapabiliriz

Altun üreten ülkelere konvertibıl öpücük verebiliriz mesela...
    Kendini yontmayı unutma der Zeus....

6. https://www.google.com.tr/amp/s/www....4-tona-dayandi

Biz cok yeterli altin uretemeyiz.
    Altini yurt disindan satin aliriz.

Kuyumcuya verdigimiz 1000 tl 1 cumhuriyet icin aslinda 300 dolar dir.

Ithalatci 1000 tl ile dolar alir
    O dolar ile
    Yurt disindan altin alir.
    Darohaneye gonderir cumhuriyet veya kulce bastirir.

Ha ben isvicreden usa dan ingiltereden tl ile altin alirim derseniz.

Buyrun deneyin.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Konvertibıl derkene,o da seni öpebilü yane...
    Kendini yontmayı unutma der Zeus....

8.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    Tamam biz de dolara yatırıma karşıyız eyvallah. Gelelim altına.

Altını dışarıdan hangi döviz türüyle alalım mesela?
    Dolar kıtlığı yaşarken aynı zamanda euro bolluğu yaşıyoruz da benim mi haberim yok?

Doların amerikada basılması veya altının marsta üretilmesi bizi alakadar etmiyor, sonuçta biz ikisini de dışarıdan alıyoruz.
    sıradan vatandaş altına hücum ederse altın "yok satar". Sonuç yine değişmez, yine cari açık, yine döviz kıtlığı.

Ya gözünüzü seveyim böyle "şansımı deneyeyim belki yutarlar, rastgele bişeyler yazayım belki susarlar" tarzı cevaplarla yormayın bizi..
    Döviz kıtlığı yaratmayacak güzel bir yatırım aracı (varsa) söyleyin, ülkemize faydalı bir iş yapmış olun..
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 11/232 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •