Special Days Image
Sayfa 12/232 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon
Arama sonucu : 1850 madde; 89 - 96 arası.

Konu: Dolara Yatırım Yanlış

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Tamam biz de dolara yatırıma karşıyız eyvallah. Gelelim altına.

Altını dışarıdan hangi döviz türüyle alalım mesela?
    Dolar kıtlığı yaşarken aynı zamanda euro bolluğu yaşıyoruz da benim mi haberim yok?

Doların amerikada basılması veya altının marsta üretilmesi bizi alakadar etmiyor, sonuçta biz ikisini de dışarıdan alıyoruz.
    sıradan vatandaş altına hücum ederse altın "yok satar". Sonuç yine değişmez, yine cari açık, yine döviz kıtlığı.

Ya gözünüzü seveyim böyle "şansımı deneyeyim belki yutarlar, rastgele bişeyler yazayım belki susarlar" tarzı cevaplarla yormayın bizi..
    Döviz kıtlığı yaratmayacak güzel bir yatırım aracı (varsa) söyleyin, ülkemize faydalı bir iş yapmış olun..
    gönül rahatlığıyla altın alabilirsiniz çünkü yukarıda da söyledim altın amerika tarafından basılan emperyalist kağıdı değil maden türüdür.Altının ons fiyatının dolar olarak ifade edilmesi altın ile doları aynı kefeye kesinlikle koymaz

2.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Tamam biz de dolara yatırıma karşıyız eyvallah. Gelelim altına.

Altını dışarıdan hangi döviz türüyle alalım mesela?
    Dolar kıtlığı yaşarken aynı zamanda euro bolluğu yaşıyoruz da benim mi haberim yok?

Doların amerikada basılması veya altının marsta üretilmesi bizi alakadar etmiyor, sonuçta biz ikisini de dışarıdan alıyoruz.
    sıradan vatandaş altına hücum ederse altın "yok satar". Sonuç yine değişmez, yine cari açık, yine döviz kıtlığı.

Ya gözünüzü seveyim böyle "şansımı deneyeyim belki yutarlar, rastgele bişeyler yazayım belki susarlar" tarzı cevaplarla yormayın bizi..
    Döviz kıtlığı yaratmayacak
    güzel bir yatırım aracı (varsa) söyleyin, ülkemize faydalı bir iş yapmış olun..
    sayın djoz güzel güzel en aptalın anlayacağı düzeyde anlatmış.
    evet senin İQ kaç acaba?

ya da sayın djoz dediği gibi mi yapıyorsun ;''Ya gözünüzü seveyim böyle "şansımı deneyeyim belki yutarlar, rastgele bişeyler yazayım belki susarlar" tarzı cevaplarla yormayın bizi''

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    gönül rahatlığıyla altın alabilirsiniz çünkü yukarıda da söyledim altın amerika tarafından basılan emperyalist kağıdı değil maden türüdür.Altının ons fiyatının dolar olarak ifade edilmesi altın ile doları aynı kefeye kesinlikle koymaz

rumenigge, boş boş konuşma.

Azıcık teknikli, azıcık temelli konuş.

Yorumla bakalım şu aşağıdaki grafikleri.

AltınUSD ile USD/TRY korelasyonu grafiği.
    Çizgi : USD/TRY
    Bar : ALTINUSD (Ons)

AltınTRY ile USD/TRY korelasyonu grafiği.
    Bar : AltınTRY (gram)

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    rumenigge, boş boş konuşma.

Azıcık teknikli, azıcık temelli konuş.

Yorumla bakalım şu aşağıdaki grafikleri.

AltınUSD ile USD/TRY korelasyonu grafiği.
    Bar : ALTINUSD (Ons)

AltınTRY ile USD/TRY korelasyonu grafiği.
    Bar : AltınTRY (gram)
    anlamak istemiyene anlatmak kadar zor bir şey yok
    bir tarafta kanlı canlı bir maden türü olan altın var diğer tarafta amerikanın kağıttan basarak tüm dünyayı sömürdüğü emparyalizm aracı dolar var
    tekrar ediyorum altının ons fiyatının dolar olarak tespit edilmesi (ki bu da sabit değil düşer çıkar) doları altınla aynı kefeye koymaz
    buraya binlerce sayfa yazı yazın gerçekleri değiştiremezsiniz dolar dünyadaki tek yatırım aracı değildir onlarca alternatifi vardır
    dolar sömürüsüne hayır
    gönül rahatlığıyla altın alabilirsiniz hiç bir sorun yok

5.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    Beyefendi bunları kahvehanede anlatırsanız eminim birçok kişiyi ikna edersiniz.
    Fakat hayal dünyanızda kurduğunuz şeyler ne burada ne de gerçek ekonomide işlemez.
    Burası hisse.net.
    Benden kat kat bilgili ve donanımlı (size cevap yazmak şöyle dursun, iddialarınızı kaale bile almayan) kişiler mevcut..
    Kaldı ki siz henüz beni bile tatmin edecek bir cevap verebilmiş değilsiniz..

Cari açık yaratmayacak, döviz kıtlığı yaratmayacak bir yatırım aracı öneremiyorsunuz..
    Sadece "dolara yatırıma karşıyız" diyerek tribünlere oynuyorsunuz..
    Size gık diyeni "dolar sempatizanı" ilan ediyorsunuz.. (ki bu çirkin tavır son günlerde çok moda)
    Altın'ı aklamaya çalışıyorsunuz, bunu yapabilmek için de herkesin bildiği gerçeklerin aksini ısrarla iddia ediyorsunuz..
    Ve insanları altına yönlendirerek, dolar alanlar kadar zarar veriyorsunuz bu ülkeye..

Tekrar ediyorum, burası hisse net. Burada cahil insanlar yok.
    Kendi uydurduklarınızı insanlara öğretmeye çalışmayın, bilakis siz bir şeyler öğrenin.
    Son düzenleme : djoz; 08-03-2017 saat: 11:16.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    anlamak istemiyene anlatmak kadar zor bir şey yok
    Bak bu cümlende çok haklısın.

Şu yukarıdaki grafiklerden ne anladın. Anlat bakalım.

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Beyefendi bunları kahvehanede anlatırsanız eminim birçok kişiyi ikna edersiniz.
    Fakat hayal dünyanızda kurduğunuz şeyler ne burada ne de gerçek ekonomide işlemez.
    Burası hisse.net.
    Benden kat kat bilgili ve donanımlı (size cevap yazmak şöyle dursun, iddialarınızı kaale bile almayan) kişiler mevcut..
    Kaldı ki siz henüz beni bile tatmin edecek bir cevap verebilmiş değilsiniz..

Cari açık yaratmayacak, döviz kıtlığı yaratmayacak bir yatırım aracı öneremiyorsunuz..
    Sadece "dolara yatırıma karşıyız" diyerek tribünlere oynuyorsunuz..
    Size gık diyeni "dolar sempatizanı" ilan ediyorsunuz.. (ki bu çirkin tavır son günlerde çok moda)
    Altın'ı aklamaya çalışıyorsunuz, bunu yapabilmek için de herkesin bildiği gerçeklerin aksini ısrarla iddia ediyorsunuz..
    Tekrar ediyorum, burası hisse net. Burada cahil insanlar yok.
    Kendi uydurduklarınızı insanlara öğretmeye çalışmayın, bilakis siz bir şeyler öğrenin.
    boş sözler bunlar
    yüzde bin haklıyım bunu sen de biliyorsun ama trend "dolara karşı olanlara karşı olma trendi " olduğu için siyasi çıkarlarınıza ters düştüğü için suyu tersine aktırmaya çalışıyorsunuz ama nafile
    dünya dönüyor
    siz inkar etseniz de
    dönecek
    su
    tersine akmayacak

8.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    boş sözler bunlar
    yüzde bin haklıyım bunu sen de biliyorsun ama trend "dolara karşı olanlara karşı olma trendi " olduğu için siyasi çıkarlarınıza ters düştüğü için suyu tersine aktırmaya çalışıyorsunuz ama nafile
    dünya dönüyor
    siz inkar etseniz de
    dönecek
    su
    tersine akmayacak
    Siyasetçi değilim, siyasetçiler sayesinde ekmek yiyen biri de değilim.
    Siz burada siyasi çıkarınız için bulunuyor olabilirsiniz, ama bizi kendiniz gibi sanmayın.
    Bu ithamlarınız çok çirkin.

İnsanları altına yönlendirerek, dolara yatırım yapanlarla eşit derecede zarar veriyorsunuz bu ülkeye.

İşe siyaseti karıştırdığınıza göre, burada dolar konusunda başlık açmanızın sebebi de sadece siyaset, sadece goygoy, şakşak.

"dolara karşı olana karşı olmak" bu kurduğunuz cümle bana açıkça iftiradır.. Allah korkunuz yok belli ki..
    Burada dolara alternatif sunasınız diye size yüz kere pas verdim, hepsinde de geçiştirdiniz. Cari açığı arttırmayan bir seçenek sunamadınız..
    Amacınız ülkenin iyiliği falan değil, sadece propaganda.

Mantıklı cevap veremediğiniz, lafı siyasete çektiğiniz, ve şahsıma iftira attığınız için bu kısır tartışmaya daha fazla devam etmeyeceğim.

"Edepli edebinden susar, çirkef susturdum sanırmış"

İyi günler diliyorum.

Ekleme:
    Burada bana iftira atarak huzurumu çalmanız kul hakkıdır..
    Siz hangi dine inanıyorsunuz bilmem ama, benim dinime göre hesap gününde bana borçlusunuz. Bunu bilin istedim..
    Son düzenleme : djoz; 08-03-2017 saat: 11:57.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 12/232 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •