Sayfa 13/232 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon
Arama sonucu : 1850 madde; 97 - 104 arası.

Konu: Dolara Yatırım Yanlış

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Siyasetçi değilim, siyasetçiler sayesinde ekmek yiyen biri de değilim.
    Siz burada siyasi çıkarınız için bulunuyor olabilirsiniz, ama bizi kendiniz gibi sanmayın.
    Bu ithamlarınız çok çirkin.

İnsanları altına yönlendirerek, dolara yatırım yapanlarla eşit derecede zarar veriyorsunuz bu ülkeye.

İşe siyaseti karıştırdığınıza göre, burada dolar konusunda başlık açmanızın sebebi de sadece siyaset, sadece goygoy, şakşak.

"dolara karşı olana karşı olmak" bu kurduğunuz cümle bana açıkça iftiradır.. Allah korkunuz yok belli ki..
    Burada dolara alternatif sunasınız diye size yüz kere pas verdim, hepsinde de geçiştirdiniz. Cari açığı arttırmayan bir seçenek sunamadınız..
    Amacınız ülkenin iyiliği falan değil, sadece propaganda.

Mantıklı cevap veremediğiniz, lafı siyasete çektiğiniz, ve şahsıma iftira attığınız için bu kısır tartışmaya daha fazla devam etmeyeceğim.

"Edepli edebinden susar, çirkef susturdum sanırmış"

İyi günler diliyorum.

Ekleme:
    Burada bana iftira atarak huzurumu çalmanız kul hakkıdır..
    Siz hangi dine inanıyorsunuz bilmem ama, benim dinime göre hesap gününde bana borçlusunuz. Bunu bilin istedim..
    seviyeyi düşürmüşsün
    ama normal sinirleri bozar suyu tersine aktırmaya çalışmak
    cepteki doların vicdanları özellikle bugünlerde yakması lasım

2. hadi bakalım ben çözümü buldum, dolar basıp amerikayı batıralım. matbaa var mı var ne duruyoruz. vaktiyle saddam basardı, kuzey koreninde ara sıra bastığı söyleniyor. İkinci bir fikrimde 1$ = 1TL yapmak. bunuda yapmak çok kolay önce dolar 10 TL'ye çıkacak sonra paradan sıfır atınca 1 TL olacak.

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Ben "illa da dolar" gibi bir ifade kullanmadım, öyle bir zihniyette de değilim, lütfen kafanızdan element uydurmayın.
    Hatta insanlar dolar almayıp sizin söyleyeceğiniz enstrümana yatırım yapsın diye kaç gündür burada göbeğimi çatlatıyorum..

Bana cevap vermeyip geçiştiriyorsunuz.. Sözlerim gayet açık..

Marangoz Mehmet ustanın, dönerci Hayri'nin, kaportacı Yusuf'un yatırım yapabileceği bir araç söyleyin bana..
    Söyleyin ki bu insanlar "vatanseverliklerini sorgulayan ithamlar"a maruz kalmadan parasının değerini koruyabilsin..

"Dolara yatırım yanlış" diye konu açıyorsunuz,
    "peki neye yatıralım" dediğimiz zaman apışıp kalıyorsunuz,
    veya bizi "dolar sempatizanı" durumuna düşürmeye çalışıyorsunuz.. (önceleri ekonomi bilginizden şüphe etmiştim, şimdi iyi niyetinizden şüphe etmeye başladım)

Belirttiğiniz alternatif yatırım araçlarına bakalım

"reel yatırım yap": Dönerci Hayri cebindeki 5 bin lirasıyla fabrika mı açsın?

"borsa var": Kaportacı Yusuf diyorum, borsa diyorsunuz.. Çırağa söyleyelim o da haftalığıyla devlet tahvili alsın..

"altın var": Altın dışarıdan dövizle alınıyor cümlesini yazmaktan o kadar bıktım ki artık kopyala-yapıştır yapacağım.. Taşa söylesem taş anlardı..

"var da var": Hani? Nerede var? Tıkandınız.. Varsa on saniyenizi ayırıp buraya yazın..
    Yazın ki insanları dolar dışında bir araca yönlendirerek vatana millete faydalı bir iş yapmış olun..
    Aksi takdirde sadece "dolara yatırım yanlış" dediğinizde bunun insanlara da ülkeye de bir faydası olmuyor..
    Herkes kendi işine yatırım yapsın.
    piyasalar sarmaldır.

YTD

4.  Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Herkes kendi işine yatırım yapsın.
    piyasalar sarmaldır.

YTD
    Ben daha likit yatırımlardan bahsediyorum.
    Halkın üç beş kuruşunun değerini koruyacak yatırımlar.
    Zor zamanda kolayca nakite, zeytine, peynire çevrilebilecek yatırımlar.
    Kaportacı Yusuf kazandığı parayla dükkanı genişletirse, işleri bozulduğunda çoluk çocuk dükkanın duvarlarını yer.

Tüm yumurtaları aynı sepete koymak akıllıca değil. O sepet yıllardır yaptığımız "işimiz" dahi olsa.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

5. Şahsen kendi yatırım şeklim.
    1- Önce emlak.
    2- Sonra BES
    3- para artarsa altın
    4- para artarsa temettü hisseleri
    5- para artarsa döviz (yüksekten bozup düşen borsaya girebilmek için)

Alıntı Originally Posted by hissedar001 Yazıyı Oku
    Şahsen kendi yatırım şeklim.
    1- Önce emlak.
    2- Sonra BES
    3- para artarsa altın
    4- para artarsa temettü hisseleri
    5- para artarsa döviz (yüksekten bozup düşen borsaya girebilmek için)
    döviz bari dolar olmasın

7. Olmasın.
    Kuveyt dinarı, Bahreyn dinarı, İngiliz Sterlini, Euro. Bunlar dolardan daha değerli.
    Eşeğe oynayıp risk alalım dersen Rus Rubleside olur.

8. Mısır'da enflasyon % 30'a yükseldi

Mısır'da enflasyon, gelişmekte olan piyasalar arasındaki en yüksek
    seviyelerden biri olarak Şubat'ta % 30'a yükseldi. Bu durumun döviz
    kontrollerinden vazgeçme kararının etkisine bağlandığı belirtildi.

Devlet İstatistik Ajansı'nın verilerine göre tüketici fiyatları da Ocak'ta
    % 28.1'den 30.2'ye yükseldi.

Yiyecek ve içeceklerin maliyetinin % 40.5 arttığı belirtildi.

Bununla birlikte aylık genel fiyat artışlarının hızı Ocak'ta % 4.1'den
    % 2.6'ya geriledi.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 13/232 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •