Sayfa 188/232 İlkİlk ... 88138178186187188189190198 ... SonSon
Arama sonucu : 1850 madde; 1,497 - 1,504 arası.

Konu: Dolara Yatırım Yanlış

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    dumanigge hocam, dumanaltı etme ortalığı.

bi kenarda dur durduğun gibi.

para piyasalarında para ile iş yapıyoruz.

onun parası bunun parası fark etmiyor.

dolar sadece dolar değildir

3.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku

Göbeklitepe konusunu yine bu foruma yazmıştım. Şuan kimse oranın ne olduğunu açıklamış değil, tahminler, fikirler var.

2 sene önce şöyle yazdığımı hatırlıyorum: Eskiçağ'da tapınak 2'dir. 1-Borsa'dır. 2-Kerrane'dir.

Borsa örnekleri çok. Roma'daki örnekleri Macallum, Anadolu'da bol miktarda varlar. Daha eskileri Babil,Asur ve tabii ki her şeyin kaynağı Sümer'de.

Göbeklitepe çok daha eski. Borsa değil burası. Yukarıdaki resim bir taşın üzerine kazınmış, çok az kadın resminden biri. Cinsel birleşmeye hazır bir kadın, cinsel organ abartılmış.

O dönemde kesinlikle dünyayı kadınlar yönetiyordu.Kadın doğurganlığı kutsaldı.Bütün Tanrılar kadındı, en büyük Tanrı ise doğurganlığı temsil eden Tabiat Ana idi.Bugün halen ''Hızır yoldaşın,Fatma Ana komşun olsun'' diye Anadolu'da edilen duadaki Fatma Ana, 10 bin yıl önceki en büyük Tanrı'dır.

İnsan ömrü kısaydı. Ortalaması 30'lu yaşlar olmalı. Taşların üstüne resimler ve heykeller yapılmış olsa da insanların büyük çoğunluğu yine de avcı-toplayıcı idi. Her zaman olabilecek afet, kıtlık, yokluk, hastalık durumlarında insanlar kitleler halinde ölüyorlardı. Bu noktada zürriyetin devamı en önemli meseleydi.

İnsanlar klanlar-kabileler halinde yaşıyorlardı. Kabile içinde herkes birbiriyle akrabaydı. Akrabalardan çocuk sahibi olunduğunda özürlü, sakat çocuklar yüksek ihtimaldi.

Göbeklitepe, erkek fahişelerin bulunduğu bir tapınaktır. Erkekler özel olarak seçilmiş olmalı. Boylu,poslu,yapılı, hastalıklı olmayanlardan.

Ülkenin çeşitli bölgelerinde yaşayan kabilelerin kadınları belli zamanlarda, gebe kalmak için buraya geliyor olmalılar. Sıraya konmuş olmalılar, belli bir zamanda falan kabile, sonrasında filanca kabile gibi.

Diğer taraftan bulunan heykellerde ağız,burun yok. Sanki burada olan burada kalır gibi.

Peki erkekler nasıl kontrol ediliyordu? Burada yüzlerce güçlü,kuvvetli,hetero erkek olmalı. Bunlar mutlaka kavga ederler, sık sık ölümlü hadiseler olması muhtemeldir. Yüksek ihtimal, bunlar hetero değillerdi. Bunlar biseksüel olmalılar.

Bence göbeklitepe böyle bir yerdi. Bugünün dini anlayışıyla, değer yargılarıyla bakıldığında tanımlamak çok zor olur.

Fakat o dönem şartlar,insanları bu çözüme doğru götürmüş olmalı.
    Öne çekeyim o kadar emek verdim. Demek ki, başkasının başlığına gelip sinir bozmamak lazımmış...Yazının içinde borsa geçiyor, hemi de göbeklitepe ile bağlamışım, sinirlenmeye gerek yok. Özel mesajında ünlemine bastım.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

dolar inmiş çıkmış benim için önemli değil dolardan kar ya da zarar edersiniz demiyorum farklı bir şey söylüyom

5. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    git işine burası dolar topiği
    dümennige hocam,

dalgayı dümeni bırak da arada bir de grafik koy.

dolar topiği ya burası.

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    dümennige hocam,

dalgayı dümeni bırak da arada bir de grafik koy.

dolar topiği ya burası.
    dolar inmiş çıkmış benim için önemli değil dolardan kar ya da zarar edersiniz demiyorum farklı bir şey söylüyom

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    ama papağan gibi aynı şeyi söylüyon.

tamam öğrendik.

dün dünde kaldı cancaazım, başka şeyler söylemek gerek.

Sayfa 188/232 İlkİlk ... 88138178186187188189190198 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •