Sayfa 3/232 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 1850 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Dolara Yatırım Yanlış

insanların paralaeının değerini koruyabilmek için yaptıkları işlemin neden etik olmadığını yada yanış olduğunu bi açıklasanda bilsek
    bi dolr diyon bi darbe diyon sonra dönüyon siyaset yapmayın diyon
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    darbe girişimi yok diyorsan
    vicdan kelimesini sana anlatmam imkansız
    bana anlat istersen.ben masal dinlemeyi çok severim.ama GERÇEKLERİ anlat.yok enişteden öğrendik darbeyi falan diye masal anlatma.
    sonra birde koyun koyuna paraları iç ederken nasıl mutluyken ne olduda birden kötü oldunuz.ama masal anlatma.sadece gerçekleri.
    kimin sözüydü bilmiyorum
    GERÇEKLERİN BİR GÜN ORTAYA ÇIKMA GİBİ KÖTÜ BİR HUYU VARDIR.
    elbet tarih yazacaktır.

TAM AZİZ NESİN'Lik
    Hey vicdan duy sesimi..!!!
    paramı dolara bağladım..
    şeytan paramı çarpmasın diye..!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    insanların paralaeının değerini koruyabilmek için yaptıkları işlemin neden etik olmadığını yada yanış olduğunu bi açıklasanda bilsek
    bi dolr diyon bi darbe diyon sonra dönüyon siyaset yapmayın diyon
    aman hocam ne yapıyon etik kelimesini kullanma ben kullandım topiğim kitlendi senin de mesajın silinebilir
    doların uluslararası sömürünün ve siyaset mühendisliğinin bir kırbacı olduğunu ve spekülatörlerin önemli bir silahı olduğunu biliyorsun ama bana söyletmeye çalışıyorsun galiba

Alıntı Originally Posted by ERCEYLAN Yazıyı Oku
    bana anlat istersen.ben masal dinlemeyi çok severim.ama GERÇEKLERİ anlat.yok enişteden öğrendik darbeyi falan diye masal anlatma.
    sonra birde koyun koyuna paraları iç ederken nasıl mutluyken ne olduda birden kötü oldunuz.ama masal anlatma.sadece gerçekleri.
    kimin sözüydü bilmiyorum
    GERÇEKLERİN BİR GÜN ORTAYA ÇIKMA GİBİ KÖTÜ BİR HUYU VARDIR.
    elbet tarih yazacaktır.
    bilmiyorum hangi ülkede yaşıyon ama senin masal dediğin şeyi bu millet bizzat yaşadı ve şehitler verdi
    diğer konuya gelince 28 şubat döneminde diğer cemaatlerin bitirilerek paralelin tekel yapıldığı ve Ecevitle demirelle sıcak ilişkilerini hiç söylemeyeyim kafan karışır

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    aman hocam ne yapıyon etik kelimesini kullanma ben kullandım topiğim kitlendi senin de mesajın silinebilir
    doların uluslararası sömürünün ve siyaset mühendisliğinin bir kırbacı olduğunu ve spekülatörlerin önemli bir silahı olduğunu biliyorsun ama bana söyletmeye çalışıyorsun galiba
    Etik kelimesi ne kadar yanlış olduysa , yanlış kelimesi de o kadar yanlış olmuştur.
    Ne farkı oldu ki. Her ne anlatmak istiyorsan yine anlatmaya çalışıyorsun.

Bir de siyaset ile mühendisliği yan yana kullanmak yanlıştır.

Çünkü mühendislik matematiğe dayalı bir disiplindir. Evrenin tamamında kuralları değişmeyen tek bilim dalı da matematiktir.
    Oysa siyaset öyle mi, şurdan şuraya kuralları değişen, dünden bu güne söylemleri değişen, ne olduğunu bir türlü çözemediğimiz bir şeydir.

Geleyim dolar yatırımının yanlışlığına. !!

Kaç yanlış bir doğruyu götürüyor. ?? (Bir yanlış bütün doğruları götürüyor demeyin, yoksa memlekette doğru kalmaz.)
    Son düzenleme : DeliKAN; 01-03-2017 saat: 21:57. Sebep: İmla hatası

Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    Böylesine yer altı ve üste zenginlikleri olan ülkemizin bu gün geldiği ortamda, Cumhuriyetin 85 yıllık kazanımlarının nasıl haraç mezat satıldığını, bu kazanımların kimlerin eline geçtiğini liste:
    - Türk Telekom, Arapların.
    - Telsim İngilizlerin.
    - Kuşadası Limanı İsraillilerin.
    - İzmir Limanı Hong Kongluların.
    - Araç muayene işi Almanların.
    - Başak Sigorta Fransızların.
    - Adabank Kuveytlilerin.
    - İETT Garajı Dubaililerin.
    - Avea Lübnanlıların.
    - Petkim? Ermenilerin. (Kazak'a sattık, dediler. Kazağı bi çıkardık altından Ermeniler çıktı...)
    - Rakı, Amerikalıların.
    - Finansbank Yunanlıların...
    - Oyakbank Hollandalıların.
    - Denizbank Belçikalıların.
    - Türkiye Finans Kuveytlilerin.
    - TEB Fransızların.
    - Cbank İsraillilerin.
    - MNG Bank Lübnanlıların.
    - Alternatif Bank Yunanlıların.
    - TEB Fransızların
    - Şekerbank Kazakların.
    - Yapı Kredi'nin yarısı İtalyanların.
    - Turkcell'in yarısı Finlilerin ve Rusların
    - Beymen'in yarısı Amerikalıların.
    - Enerjisa'nın yarısı Avusturyalıların.
    - Garanti'nin yarısı İspanyolların
    - Eczacıbaşı İlaç, Çeklerin.
    - İzocam, Fransızların.
    - TGRT(Fox) Amerikalıların.
    - Demirdöküm Almanların.
    - Döktaş Fransızların.
    - Süper FM Kanadalıların.
    Satmadığımız ne kalmış?
    Denizlerimiz, dağlarımız ve sularımız
    Biran önce onları da satıp, rahata kavuşalım!
    Bu ekonomik krizden çıkışın başka bir yolu yok!
    İşte yaratılan ekonomik mucizenin nedeni!

KRAL ÇIPLAK..!!
    Tulumbada su kalmadı..!!
    CRASH TÜM HIZIYLA YOLDA..!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Etik kelimesi ne kadar yanlış olduysa , yanlış kelimesi de o yanlış kadar olmuştur.
    Ne farkı oldu ki. Her ne anlatmak istiyorsan yine anlatmaya çalışıyorsun.

Bir de siyaset ile mühendisliği yan yana kullanmak yanlıştır.

Çünkü mühendislik matematiğe dayalı bir disiplindir. Evrenin tamamında kuralları değişmeyen tek bilim dalı da matematiktir.
    Oysa siyaset öyle mi, şurdan şuraya kuralları değişen, dünden bu güne söylemleri değişen, ne olduğunu bir türlü çözemediğimiz bir şeydir.

Geleyim dolar yatırımının yanlışlığına. !!

Kaç yanlış bir doğruyu götürüyor. ?? (Bir yanlış bütün doğruları götürüyor demeyin, yoksa memlekette doğru kalmaz.)
    hocam siyaset mühendisliği tam da senin dediğin çelişkiyi anlatmak için kullanılır spontane kavramının tersine milleti belli bir doğrultuda yönlendirmek için hesap kitap işine soyunmak manasına gelir
    benim bulduğum bir kavram değildir siyaset mühendisliği çok kullanılır

Sayfa 3/232 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •