Sayfa 41/232 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon
Arama sonucu : 1850 madde; 321 - 328 arası.

Konu: Dolara Yatırım Yanlış

1.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    yeryüzünde ne firavunlar mahvoldu gitti hiç biri ebedi kalmadı
    her bir kuruşunda zenci, kızıldereli, arap mazlum kanı olan dolar emparyalizmi tabiki son bulacak
    sonsuza dek gitmeyecek uyanış başladı bile
    Bugün şıp diye amerika ve onun "günah keçisi" doları şu dünyadan silindi diyelim.
    Tamam dolar gitti kavga bitti. Herşey süper...
    Mi acaba?

Ne üretiyorsun? Ne satıyorsun? Sattığın aldığını karşılıyor mu?
    Karşılamıyor.
    Allahallah, oysa ki dolar yok olunca her şey züper olacağdı? Niye olmadıkine?

Hani bazı tipler vardır bilirsiniz. Geliri 10 liradır ama kredi kartıyla 20 lira harcar, borcu asla kapanmaz, aksine katlanarak yükselir.
    Ondan sonra der ki "kahrolsun şu kredi kartı".. "Kart bizi mahvetti, bankalar bizi mahvetti.."
    Böyle diye diye ağlaşır, haklıymış gibi sürekli söver bankalara..

Asla kusuru kendisinde aramaz.. "Ben şu dünyaya 10 liralık değer ürettim, 10 lira kazandım, ama sorumsuzca her ay 20 lira harcadım" demez.
    Varsa yoksa kartlara ve bankalara "giydirir" sabah-akşam.
    Sizin dolara yaptığınız gibi.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Bugün şıp diye amerika ve onun "günah keçisi" doları şu dünyadan silindi diyelim.
    Tamam dolar gitti kavga bitti. Herşey süper...
    Mi acaba?

Ne üretiyorsun? Ne satıyorsun? Sattığın aldığını karşılıyor mu?
    Karşılamıyor.
    Allahallah, oysa ki dolar yok olunca her şey züper olacağdı? Niye olmadıkine?

Hani bazı tipler vardır bilirsiniz. Geliri 10 liradır ama kredi kartıyla 20 lira harcar, borcu asla kapanmaz, aksine katlanarak yükselir.
    Ondan sonra der ki "kahrolsun şu kredi kartı".. "Kart bizi mahvetti, bankalar bizi mahvetti.."
    Böyle diye diye ağlaşır, haklıymış gibi sürekli söver bankalara..

Asla kusuru kendisinde aramaz.. "Ben şu dünyaya 10 liralık değer ürettim, 10 lira kazandım, ama sorumsuzca her ay 20 lira harcadım" demez.
    Varsa yoksa kartlara ve bankalara "giydirir" sabah-akşam.
    Sizin dolara yaptığınız gibi.
    olayı sen yanlış anlamışsın ben bir emparyalist silahı olan dolara dur diyorum

3.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    olayı sen yanlış anlamışsın ben bir emparyalist silahı olan dolara dur diyorum
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4. kardeş ya haram ya helal bizi doğru veya yanlış ilgilendirmez.
    cevap ver diyoruz cevap yok.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    kardeş ya haram ya helal bizi doğru veya yanlış ilgilendirmez.
    cevap ver diyoruz cevap yok.
    galiba anlatamadım soru yanlış helal haramla ilgisi yok
    şöyle örnek verim futbolcu ceza sahası dışından vuruyor ve gol oluyor
    sen soruyon iki sayılık basket mi üç sayılık basket mi
    ya iki ya üç ikisinden birini de
    diyorsun
    bende olay çok farklı diyorum

Bakan Çelik'in başından dolarlar yağdı

"....Düğünde davetliler, halay çeken Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, AKP milletvekilleri ve belediye başkanlarına dolar atma yarışına girdi."

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/ba...di-160052h.htm

------ ***********-----------

yorum yapmaya bile gerek yok, yoksa var mı? çok yeni bir haber bu, demek dolara halkın teveccühü devam ediyor. recep bey in haberi var mı bu olanlardan ?
    Son düzenleme : discretus; 27-03-2017 saat: 21:34.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku

Bakan Çelik'in başından dolarlar yağdı

"....Düğünde davetliler, halay çeken Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, AKP milletvekilleri ve belediye başkanlarına dolar atma yarışına girdi."

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/ba...di-160052h.htm

------ ***********-----------

yorum yapmaya bile gerek yok, yoksa var mı? çok yeni bir haber bu, demek dolara halkın teveccühü devam ediyor. recep bey in haberi var mı bu olanlardan ?
    daha once bir dosya vardi "amerika kesin batmistir" diye

yillarca yazdim oraya sonra baktim millet alay ediyor benle bende biraktim

ama olayin ozeti suydu

Amerikan dolarini ayakta tutan yegane unsur dusunmeden bilmeden etmeden okuz gibi Sabah aksam tv izleyip dolara ve amerikaya tapan 3. dunya ulkelerinin vatandaslaridir

Baska hicbir sey degil

Adamlarin son 50-60 yildaki borcun milli gelire oranina bakiyorsun rekor kirmadigi hicbir sene yok su anda %105 lerde gelecek sene %106 vs vs vs vs

Sistem yanlis cokmus gitmis ama 3. dunya ulkelerinin koleleri ve onlarin basindaki kole merkez bankalari amerikaya taptikca bu boyle devam eder %150 de mi artik %200 demi patlar bilemem ama daha uzun zaman var

8.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    daha once bir dosya vardi "amerika kesin batmistir" diye

yillarca yazdim oraya sonra baktim millet alay ediyor benle bende biraktim

ama olayin ozeti suydu

Amerikan dolarini ayakta tutan yegane unsur dusunmeden bilmeden etmeden okuz gibi Sabah aksam tv izleyip dolara ve amerikaya tapan 3. dunya ulkelerinin vatandaslaridir

Baska hicbir sey degil

Adamlarin son 50-60 yildaki borcun milli gelire oranina bakiyorsun rekor kirmadigi hicbir sene yok su anda %105 lerde gelecek sene %106 vs vs vs vs

Sistem yanlis cokmus gitmis ama 3. dunya ulkelerinin koleleri ve onlarin basindaki kole merkez bankalari amerikaya taptikca bu boyle devam eder %150 de mi artik %200 demi patlar bilemem ama daha uzun zaman var
    o zaman iphone vesaire yüksek teknoloji abd menşeli ürünleri kullanma bence.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

Sayfa 41/232 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •