Sayfa 63/232 İlkİlk ... 1353616263646573113163 ... SonSon
Arama sonucu : 1850 madde; 497 - 504 arası.

Konu: Dolara Yatırım Yanlış

1.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    dostum bu saatten sonra doların düşmesi iyi değil....hükümette bunu bence biliyor.....değersiz tl ciddi ihracat avantajı demek.
    bu ulkede dovizin yukselecegi edcegi uc asagi bes yukari enflasyon kadardir.
    bu ulkede faiz her zaman enflasyonun uzerindedir.
    e o zaman en kotu ihtimalle mevduata yatan para bile su yada bu ulkenin dovizine para baglamaktan eyidir.
    akilli adamin isi ise ne dovizle ne faizledir.

Dolar patlar, Turkiye batar diyenlere inat sonuna dek Turk varliklarina yatirim, sonsuza dek Turkiye Cumhuriyeti...

2. dolar yılsonu 4.40...

3. parite 1.05 olsa suan 4.0 zaten.

4.  Alıntı Originally Posted by Yatirimciali Yazıyı Oku
    bu ulkede dovizin yukselecegi edcegi uc asagi bes yukari enflasyon kadardir.
    bu ulkede faiz her zaman enflasyonun uzerindedir.
    e o zaman en kotu ihtimalle mevduata yatan para bile su yada bu ulkenin dovizine para baglamaktan eyidir.
    akilli adamin isi ise ne dovizle ne faizledir.
    hesaba bak yola gel,pazarcı hesabı bundan daha düzgündür. 4 senede toplam deval %100. 4 senede TL mevduattan aldığın faiz ortalama %40-43. şu an net faiz %12 ama piyasa enflasyonu %25. Ben bu ülkenin ne borsasına, ne TL sine ne insanına ne de devletine güvenmiyorum ve hiç bir zaman güvenmeyeceğim.

Alıntı Originally Posted by Yatirimciali Yazıyı Oku
    6 ay once kron telekomda amerikan parasida 2, 95 tl idi
    amerikan parasini alanlar bugun 3. 50 den satabiliyorlar.

ayni vakitte turk lirasina, turk varliklarina , turk hisselerine guvenen bendeniz amerikan kagidi yerine kron telekom hissesi aldim.
    bugun bir krontum 19 kusur lira cok sukur.

amerikan parasina yatirim yapmaya devam edin siz.
    bizde turkiyenin guzide hisselerini alalim.
    hangi hissiyatla aldniz bu karari ortada 3cop olmus not varken hisseye girmek kumar oynamak ile ayni .

6.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    hesaba bak yola gel,pazarcı hesabı bundan daha düzgündür. 4 senede toplam deval %100. 4 senede TL mevduattan aldığın faiz ortalama %40-43. şu an net faiz %12 ama piyasa enflasyonu %25. Ben bu ülkenin ne borsasına, ne TL sine ne insanına ne de devletine güvenmiyorum ve hiç bir zaman güvenmeyeceğim.

hesabin senin yanlis bel bagladigin kagit parcalari yanlis
    sirtini dayadigin yerlerse hepten yanlis.
    keske begenmedigin bakkallar bile ongoru sahibi olsan.

sene 2001 dolar 1. 7 tl o gunden bugune gecen sene sayisi 16.
    dort senede ki devalinde yuzde yuz 16 senedede yuzde yuz.
    yani amerikan dolari alanlar 10 sene tasima parasi verip 10 senelik enflasyon zararini kendileri karsiladilar amerkan parasi sevdalarindan dolayi. eeeeeee gulu seven dikenine katlanir
    amerikan parasi 1. 7 den gele gele 3.5 e gelmis yani 16 senede yuzde yuz senelik ne eder yuzde 6.

16 senede tl enflasyonu hesaplarsan surekli parasini amerikan dovizine baglayan enflasyona karsi bile kendini koruyamamis.
    amerkan parasina hamallik etmis diger enstrumanlardaki kazanc firsatlarini hepten kacirmis.
    o gunden bu yana arsada dairede, borsada en az yukselen bire on yapti zaten.
    sen bu ulkenin ne insanina ne borsasina nede devletine guvenmezsen hesabini iste boyle odersin.
    Son düzenleme : Yatirimciali; 30-07-2017 saat: 04:14.

Dolar patlar, Turkiye batar diyenlere inat sonuna dek Turk varliklarina yatirim, sonsuza dek Turkiye Cumhuriyeti...

7.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    hangi hissiyatla aldniz bu karari ortada 3cop olmus not varken hisseye girmek kumar oynamak ile ayni .
    bu serefsiz degerlendirme kuruluslari oldum olasi turkiyeye hep cop notu verdiler. onlarin verdigi nota itibar nerde.

batak yunanistanin notu niye turkiye ninkinden daha iyiki acaba.

onlarin AAA reytingi verdikleri kuruluslar bir gecede milyarlarca dolarlik zararlarla battilar daha

2008 krizinde amerikada lehmanimi dersin.......

8.  Alıntı Originally Posted by Yatirimciali Yazıyı Oku
    hesabin senin yanlis bel bagladigin kagit parcalari yanlis
    sirtini dayadigin yerlerse hepten yanlis.
    keske begenmedigin bakkallar bile ongoru sahibi olsan.

sene 2001 dolar 1. 7 tl o gunden bugune gecen sene sayisi 16.
    dort senede ki devalinde yuzde yuz 16 senedede yuzde yuz.
    yani amerikan dolari alanlar 10 sene tasima parasi verip 10 senelik enflasyon zararini kendileri karsiladilar amerkan parasi sevdalarindan dolayi. eeeeeee gulu seven dikenine katlanir
    amerikan parasi 1. 7 den gele gele 3.5 e gelmis yani 16 senede yuzde yuz senelik ne eder yuzde 6.

16 senede tl enflasyonu hesaplarsan surekli parasini amerikan dovizine baglayan enflasyona karsi bile kendini koruyamamis.
    amerkan parasina hamallik etmis diger enstrumanlardaki kazanc firsatlarini hepten kacirmis.
    o gunden bu yana arsada dairede, borsada en az yukselen bire on yapti zaten.
    sen bu ulkenin ne insanina ne borsasina nede devletine guvenmezsen hesabini iste boyle odersin.
    ben 2002-2013 arası 1$ bile almadım yatırım için. çünkü ülkenin geleceğini mahveden global para bolluğu vardı biz olayı görüyoruz senin gibi çoluk çocuğun ağzıyla yatırım yapmayız. evet ben bu ülkenin çöpüne bile güvenmiyorum,insanına asla. sonuçta ülkenin çökmesi kaçınılmaz ama sizin gibiler yüzünden bizde zarar göreceğiz. sen kumarhane borsasınsan kağıt almaya devam et, arka kapıda yılların borsacıları bile dolara dönüyor.

Sayfa 63/232 İlkİlk ... 1353616263646573113163 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •