Alıntı Originally Posted by Günaydın Yazıyı Oku
bakın yine siyasete geliyor olay kaçınılmaz olarak, şimdi no diyeceksiniz diyelim bu iktidar erken seçimle gidecek döviz 2 lirayamı gelicek diyosunuz ?

gerçekten böyle bir düşünceniz umudunuz varmı samimiyetimle soruyorum, yani türkiyenin ekonominin daha iyi yönetilme noktasında
Bence Türkiyede başa geldiklerinde hükümetlerin önünde iki yol oluyor; a. geçmiş bilmemkaç yılın ekonomik yanlışlarını düzeltmek (ki bunu yapmak millete ek vergi yükü ve başkaca ekonomik tedbirler gerektireceğinden kısa süre sonra olayı anlayamayan sayıca büyük diyebileceğimiz bir grup tarafından "tu-kaka" ilan edilmek) b. kalınabilinecek max sürede iktidarda kalmak için doğru yanlış aldırmadan, ne getirir ne götürür düşünmeden iyi kötü herseyi yapmak...
şimdi dövizin 2 lira olması veya en azından düşmesi için ne yapmanız lazım, her alanda ÜRETMEK, teknoloji geliştirmek ve bunları dünyaya satabilmek...bunu yapmak için ne lazım:eğitim ve üretim odaklı zihniyet...bizdeki kafa nerede:inşaat ve kolay para...tüm bunlar iktidara kim gelirse gelsin kim giderse gitsin 3-5 senede değişir mi:zor, neredeyse imkansız...peki zor diye vazgeçelim mi? yoksa bunu hedefe koyup, sabır ve azimle çalışalım mı?