Sayfa 231/232 İlkİlk ... 131181221229230231232 SonSon
Arama sonucu : 1850 madde; 1,841 - 1,848 arası.

Konu: Dolara Yatırım Yanlış

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Yahu pandemide madem bu hastaneler yeterliydi,zekai tahir burağa neden gönderdik hastaları,neden çapa pandemi ile savaşta en ön saflardaydı.Bu hastaneler pandemi ile savaşa zaten çok uygun değil.İşletmeleri normal hastalar için de sıkıntılı,dünyada devasa sağlık tesisleri terkediliyor,orta boy işletmesi kolay hastaneler daha rantabl.Neyse o konu branşınız değil,siz asıl sözleşmeleri arayın internette bulursunuz.Asıl bomba orda.
    branşım değil ama dünyanın bizim pandemi vesilesiyle türkiyenin sağlık sistemine hayran kaldığını bizzat gördüm
    onlar sınıfta kalmış onlar gibi neden yapalım

Ben sağlık sistemimiz kötü demedim aksine çok iyi.Ama bu şehir hastanelerinde 1 liraya mal olacak iş 5 liraya yaptırıldı.İncelerseniz anlarsınız.Devasa hastaneler rantabl değildir.Her şeyi daha zordur,ama o konu branşınız değil o yüzden çok tartışmamızın anlamı yok.Siz işin ticari kısmına odaklanın.

Ha bizim sağlık sistemi de artık sağlık personelinin özveri ve sömürüsü nedeniyle iyidir o da ayrı konu.

Ben sağlık sistemimiz kötü demedim aksine çok iyi.Ama bu şehir hastanelerinde 1 liraya mal olacak iş 5 liraya yaptırıldı.İncelerseniz anlarsınız.Devasa hastaneler rantabl değildir.Her şeyi daha zordur,ama o konu branşınız değil o yüzden çok tartışmamızın anlamı yok.Siz işin ticari kısmına odaklanın.
    branşımız olmasına gerek yok
    ben vatandaş olarak maliyetten ziyade 5 yıldızlı otel konforunda sunulan hizmete bakarım
    ve eski çöplük hastaneleri ilaç kuyruklarını hatırladıkça
    iyi ki yapılmış bu hastanler derim

Ha bizim sağlık sistemi de artık sağlık personelinin özveri ve sömürüsü nedeniyle iyidir o da ayrı konu.
    ama cümleniz çok taraflı olmuş
    hastanelerin çöplüğe döndüğü dönemde farklı bir sağlık personeli mi vardı
    bu hükümeti ayakta tutan en önemli unsurlardan biri sağlık alanında yaptığı yatırımlar oldu

Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    Hocam bosuna yorulmayın. Akp ye kalda ülkeye 100 havalımanı 500 kopru hatta mersin kıbrıs arası köprü yapar. 100 de hastahane yapar.

1 liralık maliyeti 5 liraya yüklenıcıye grantili iş yaptırıyorsun. Verdiğin 5 liranın kacını o yüklenıcıden havuza atmasını istiyorsun 3 lira diyelim. Yüklenıcıye 2 lira kalıyor 1 lira malıyet. %100 kar.

Yüklenıcı memnun
    Hükümet memnun havuza giriş var.
    Halk memnun vaybeee hizmete bak diyor.

Çark bu. Olabildiğince inşaat şart. Yoksa sistem çöker. Akp bunları doyuramaz doyuramazsa orda kalamaz. Kalamazsa egemen bagısın karısının dediği gibi. Acarsam agzımı kımse orda kalamaz dediği gibi pesıne buyukelcı oldu.

Sistem bu.
    yalnız senin bilmediğin husus hükümeti ayakta tutan MİLLETTİR

Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    branşımız olmasına gerek yok
    ben vatandaş olarak maliyetten ziyade 5 yıldızlı otel konforunda sunulan hizmete bakarım
    ve eski çöplük hastaneleri ilaç kuyruklarını hatırladıkça
    iyi ki yapılmış bu hastanler derim
    Yahu dünya değişti.Dediğiniz yıllar 90 lı yıllar,cep telefonunu görünce sanki uzay teknolojisi elimize geçmiş sanmıştım.O kadar zaman geçti elbet bir şeyler değişecek.Sizin görmediğiniz nokta sağlık adım adım özelleşiyor,parasız sağlık hizmeti almak gittikçe zorlaşacak.Sağlık sistemi bu kaliteyi bedava uzun süre sunamaz.İlerde sağlık amerika gibi paralı olacak,bu yazı burda kalsın ilerde gene okuruz.O hastaneler gene yapılırdı ,bu kadar zarar etmeden de yapılırdı.

Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    yalnız senin bilmediğin husus hükümeti ayakta tutan MİLLETTİR
    E son istanbul seçiminde akp 800 bin oy fark yedi.Büyükşehirlerin çoğunu akp den aldı millet,25 yıllık kaleler istanbul ankara hezimetle kaybedildi.Demek ki millet kızgın.

Sayfa 231/232 İlkİlk ... 131181221229230231232 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •