Sayfa 227/232 İlkİlk ... 127177217225226227228229 ... SonSon
Arama sonucu : 1850 madde; 1,809 - 1,816 arası.

Konu: Dolara Yatırım Yanlış

Aslında ekonomi karışık bir iş değil.Aile gibi düşünmek lazım.Ne kadar gelirin var ne kadar giderin var,para mı biriktiriyorsun,yoksa habire yeni borçlar mı alıyorsun.Borç alıyorsan paranla ne yapıyorsun çocuğu mu okutuyorsun işini mi büyütüyorsun.Biz ne yapıyoruz her ile havaalanı, çanakkaleye köprü,heryere yol,her ile şehir hastanesi.Tamam bunlar da olsun da bunlar hangi parayla yapılıyor ,bunlar bitince para mı üretecek para mı yiyecek.Fabrika değil,tarım değil,turizm değil ne bunlar allahaşkına,acil işler mi bunlar.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Aslında ekonomi karışık bir iş değil.Aile gibi düşünmek lazım.Ne kadar gelirin var ne kadar giderin var,para mı biriktiriyorsun,yoksa habire yeni borçlar mı alıyorsun.Borç alıyorsan paranla ne yapıyorsun çocuğu mu okutuyorsun işini mi büyütüyorsun.Biz ne yapıyoruz her ile havaalanı, çanakkaleye köprü,heryere yol,her ile şehir hastanesi.Tamam bunlar da olsun da bunlar hangi parayla yapılıyor ,bunlar bitince para mı üretecek para mı yiyecek.Fabrika değil,tarım değil,turizm değil ne bunlar allahaşkına,acil işler mi bunlar.
    evet bunlar üretim turizm fabrika demektir
    neden mi
    yol
    zaman demektir
    maliyet demektir
    sağlık demektir
    üretim demektir
    yol yoksa turizmin de gelişmez üretimin de
    kısaca yol medeniyettir
    hızlı tren otoban havayolu
    bunlar çağdaş ve rekabetçi üretim için olmazsa olmazlardandır

Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    evet bunlar üretim turizm fabrika demektir
    neden mi
    yol
    zaman demektir
    maliyet demektir
    sağlık demektir
    üretim demektir
    yol yoksa turizmin de gelişmez üretimin de
    kısaca yol medeniyettir
    hızlı tren otoban havayolu
    bunlar çağdaş ve rekabetçi üretim için olmazsa olmazlardandır
    Kütahya zafer havalimanı gibi mi.

4. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Tabi canım, 5 milyonluk danimarkanın 100 milyar dolar rezervi olmasıyla, 1,3 MİLYAR nüfuslu hindistanın 100 milyar dolar rezervi olması aynı şey.

Mesela Ahmet 20 yıl önce tek başına yaşayan bekar bir gençken bankada 1000 doları vardı diyelim,
    şimdi Ahmet evlenip 9 çocuk yapmış, evde nüfus 11 kişi olmuş, o da yetmezmiş gibi suriyeden de misafirleri gelmiş , ama bankada halen 1000 doları var. Bakın Ahmetin rezervi hala aynı.

Niye kişi sayısına bölüp insanın moralini bozuyorsunuz ki?
    Alemsiniz Sayın Djoz,sesli güldüm.....biz hep 50 milyar dolarlık döviz rezervi alıyoruz,nüfusun artması bizi etkilemiyor....

6.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    cumhuriyet tarihi boyunca yapılan yatırımlardan daha fazla yatırım yapışımız
    karşılaştırılabilir mi
    biraz insaf lütfen
    1923-2002 arası toplanan vergi ile sıfırdan bir ülke inşa edilmiş. senin övündüğün herşeyin altyapısı yapılmış...hazır gelen yönetime teslim edilmiş..2002-2019 arası toplanan vergi yaklaşık bunun üç katı ama ne yapılmış..birtek savaş uçağı bile alamamışsın..vatandaşa ödetmeli yol köprü yapmışsın..vergiler nerede..ticari sır...hadi ordan sende...
    clandras'ı google'dan tıklayın yaşadığım yeri görün...

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Kütahya zafer havalimanı gibi mi.
    diyelim ki Kütahya havalimanı gereksiz
    bu diğer otoyolları hızlı treni marmarayı havaalanlarını
    yok saymayı mı gerektirir

küfredip ağzımı kirletmek istemiyorum
    seviyesiz kimseleri hiç bir zaman muhatap almadım almamda
    ben sadece bilgimle döverim

Sayfa 227/232 İlkİlk ... 127177217225226227228229 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları