Sayfa 139/232 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189 ... SonSon
Arama sonucu : 1850 madde; 1,105 - 1,112 arası.

Konu: Dolara Yatırım Yanlış

1.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    bunu söyleyen evsahibi dinleyen kiracı
    Kendim için konuşmuyorum. Yaşam mücadelesi verenlere bizzat şahit olduğumdan onlar için konuşuyorum.
    Ben de onların yaşadıklarını yaşadım. İş ararken torpilliler benim de önüme geçti. Benim de çok hakkım yendi.

Hani güya "fakirin halinden anlamak için" gündüz aç kalıp akşam ziyafet sofrasına oturuyorsunuz ya,
    fakirin halinden anlamak o şekilde olmuyor işte.

Fakir, sabah kahvaltısı ve öğlen yemeği yemeyip, akşama ziyafet çeken kişi değildir.

Fakir, hiç beklemediği anda işsiz kalandır, nasıl geçineceğini düşünürken uykuları kaçandır.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

2.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    dumanigge hocam, akşam bizim topiğe gel, çay demleyeceez, mevzuu derin.
     Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    yönetim kızıyor gelemem sen gel ben çay ısmarlayayım kardeşim

Çok güzel hareketler bunlar

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Kendim için konuşmuyorum. Yaşam mücadelesi verenlere bizzat şahit olduğumdan onlar için konuşuyorum.
    Ben de onların yaşadıklarını yaşadım. İş ararken torpilliler benim de önüme geçti. Benim de çok hakkım yendi.

Hani güya "fakirin halinden anlamak için" gündüz aç kalıp akşam ziyafet sofrasına oturuyorsunuz ya,
    fakirin halinden anlamak o şekilde olmuyor işte.

Fakir, sabah kahvaltısı ve öğlen yemeği yemeyip, akşama ziyafet çeken kişi değildir.

Fakir, hiç beklemediği anda işsiz kalandır, nasıl geçineceğini düşünürken uykuları kaçandır.
    ziyafet dediğin kuru fasulye pilavsa gel buyur beraber yiyelim benim ziyafetim o
    ancak sadece fakirin halinden anlamak için oruç tutulmaz oruç zengin fakir herkes için farzdır
    fakirin halinden anlama ancak ona her yıl servetinin %2.5'ni zekat olarak vermek ile olur bunu zengin vermek zorundadır insiyatifinde değildir bir hesapla bakim türkiye geneli zenginlerin servetinin %2.5'ni her yıl vermeleri halinde fakire gidecek parayı
    sakın gelir vergisi ile karıştırma kar üzerinden değil servet üzerinden alınır zekat
    vay be zekat büyük bir devrimin adıdır

Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Çok güzel hareketler bunlar
    komşu çağırdı da manim vardı gidemedim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    toki dünya çapında bir projenin adıdır hükümeti sağlık sisteminden sonra iktidarda tutan ikinci etkendir

Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    ziyafet dediğin kuru fasulye pilavsa gel buyur beraber yiyelim benim ziyafetim o
    ancak sadece fakirin halinden anlamak için oruç tutulmaz oruç zengin fakir herkes için farzdır
    fakirin halinden anlama ancak ona her yıl servetinin %2.5'ni zekat olarak vermek ile olur bunu zengin vermek zorundadır insiyatifinde değildir bir hesapla bakim türkiye geneli zenginlerin servetinin %2.5'ni her yıl vermeleri halinde fakire gidecek parayı
    sakın gelir vergisi ile karıştırma kar üzerinden değil servet üzerinden alınır zekat
    vay be zekat büyük bir devrimin adıdır
    sahi sen zekat veriyon mu fakirlere djoz

8. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 139/232 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •