Sayfa 179/232 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229 ... SonSon
Arama sonucu : 1850 madde; 1,425 - 1,432 arası.

Konu: Dolara Yatırım Yanlış

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    dumanigge hep sen duman altı ediyon bu forumu.

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    adamlar ne kadar komik.. hakkaten mantık kavramından ne kadar uzaklar.. bir Tanrı var ise bunlar otomatikman "dinleri de Tanrı gönderdi" diye düşünüyorlar.. ne kadar ilkel bir düşünce bir biçimi.. insanlık tarih boyunca gelişti, doğaya evrene anlam vermeye çalıştı..evrenin bir yaratıcısı olabilir.. ama dinlerin yaratıcısı insanlıktır..
    Valla bu açıklama baya karışık oldu sn dıscretus.Evrenin yaratıcısına inanan biri ona inanan başkalarının ne adına inandıklarını önemsememeli.Bu bir cisme değişik dillerde farklı şekilde hitap edilmesi gibi bir şey.Öz değişmez.

3.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    ısrarla soran o
    neyse özelden bu konuda kafasında en ufak bir soru olan biri varsa bana sorabilir
    hodri meydan
    Hodri meydan değilde, müşkülü olanın ( kafası karılık olanın) sorularını cevaplayabilirim çok daha doğru olurdu üstad, insanlar zaten bir arayış içinde, hoşgörü ile yaklaşıp kafalarındaki soruları giderebilirseniz ne mutlu size.

hahahaaa.. zavallılıkta çığır açıyorlar.. binlerce farklı din var.. hepsi birbirinden farklı.. herhangi bir dinin mutlak doğruyu ve gerçeği temsil ettiğine iman edebilirsin kişisel olarak ama bu gerçek olduğunu göstermez..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    son olarak sana göre tanrı olacak ama insanlara doğruyu yanlışı anlatan bir uyarıcı göndermeyecek saldım çayıra mevlam kayıra diyecek
    öyle bir yaratıcı yaratıcı olabilir mi mantık bunun neresinde
    Valla ben yaratıcıya inanıyorum.Onun belli kalıplara indirgenmesi üstelik birbirine öğretileri tarzları çok değişik üç dinin hak dini olması da garip geliyor.Bu nedenle bu hak dinlerinden birinin diğerine benim dediğim doğru demesi de çok manasız.Aynı dinin devamı olduğu söylenen üç dinde uygulamada çok farklılıklar var.İçki birinde serbest birinde değil,hiristiyanlıkta üçleme var baba oğul kutsal ruh ,bizde birlik.Ekmeğin üstüne bile gavurlar üç çizik atıyor biz tek.E nasıl oluyor da aynı dinin devamı olunuyor.

6. ayet meali ibrahim , yahudi değildi, hırıstıyan değildi, müşrik değildi, müslümandı diyor,
    ilk müslümandı demiyor.
    neyse..
    biz de müslümanız, elhamdülillah,
    günahımız çoktur, lakin allahın lütfu büyüktür.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

konumuzun çıkış noktası ahlaktı.. ve insanlık tarihi defalarca göstermiştir ki ahlak dinler üstü bir kavramdır.. dinciler otomatik olarak dinleri gereği ahlakın tekellerinde olduğunu sanırlar.. tüm dünyada.. ama bu gerçek değil elbette.. hatta absürt derecede saçma..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

8. ya boşuna yazmayın .kapansın topik bence.

o gün ekonomi benim alanım dedi.

eğitimin ne dedim cevap yok

diploma görelim dedim cevap yok

ekonomi konusunda ne birikimin var mesleğin ne dedim cevap vermedi kaçtı

şimdi de devamlı goy goy yaptığı dini hakkında hiç bir şey bilmediği ortaya çıktı

gene kaybolur

yazmayın şuna
    Thoros, beni altıncı kez hayata döndürdü. Yaşamaktan yoruldum.

Sayfa 179/232 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •