Sayfa 181/232 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231 ... SonSon
Arama sonucu : 1850 madde; 1,441 - 1,448 arası.

Konu: Dolara Yatırım Yanlış

1. ilk müslüman kavramı, yorum oluyor,
    nas değil. ayet değil.
    hz ademle ilgili tespitiniz yerinde olabilir.
    bilmiyorum..
    ben allahın varlığını birliğini büyüklüğünü görüyor, kavrıyor , anlıyor, kabul ediyorum.
    bunu görmemek kabul etmemek en büyük anlayışsızlık.
    diğer şeyler ayrıntı..

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    hocam
    semaAvi dinlerrin hepsi tahrife uğramadan öce haktır, aslında semavi tek din vardır , o da başından beri islamdır, tahrif edildikçe yenisi gönderilmiştir, bigisayayar versiyonu gibi düşünün, son versiyon, peygamberiimizle gönedrin kur'an dır, islamdır.
    İyi de sn kitapçı içki içmek gibi çok temel bir konu nasıl bir versiyonda tamamen değişir.Manasız değil mi.Birinde nerdeyse dini rituellerin değişmez bir parçası ekmek ve şarap ,şarap isanın kanı ekmek etini temsil ediyor,son versiyonda bu rituel kalkmakla kalmamış bir de günah ilan edilmiş.Ben bunları çok manalı bulamıyorum sn kitapçı bunlar ayrıntı gibi geliyor.

her din kendisini tek gerçek olarak görüyor..

abartmayın bazı şeyleri.. ahlak kavramı dinler olmadan da vardı.. ve olmaya devam edecek..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    İyi de sn kitapçı içki içmek gibi çok temel bir konu nasıl bir versiyonda tamamen değişir.Manasız değil mi.Birinde nerdeyse dini rituellerin değişmez bir parçası ekmek ve şarap ,şarap isanın kanı ekmek etini temsil ediyor,son versiyonda bu rituel kalkmakla kalmamış bir de günah ilan edilmiş.Ben bunları çok manalı bulamıyorum sn kitapçı bunlar ayrıntı gibi geliyor.
    Ayrıntı tabiki hocam, tahrif edilmişler onu biliyoruz!
    içki de hemen yasaklanmamış, 23 yılda tamamlanmıştır kur'an.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    dinler de temel olan emirler ve yasaklar değil
    tek yaratıcı inancıdır
    dinin özü budur
    gerisi teferruattır
    her dinde farklı emir ve yasaklar olmuştur

6.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    evet doğru
    Müslüman teslim olan demektir
    islam son dinin adı
    hanif dinine sahip olan İbrahim a.s
    söz oyunu yapmanın manası yok
    ademden ibahime kadar bir sürü peygamber var
    lakin hiç biri ismiyle müslüman olarak zikredilmiyor..

Ahlakla dinin zerrece alakası yok.Dinler genelde ahlaklı olmayı emreder.Ama şart da değildir.Dini hikayelerde şu andaki yerleşik ahlaka aykırı o kadar çok şey var ki şaşar kalırsınız.Onlara çok da takılmamak lazım.Ahlaklı birinin dindar olması gerekmez.Dindarlık genelde temiz ahlakı emreder ama dediğim gibi çok fazla şaşırtıcı şeyler de var.

Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    ademden ibahime kadar bir sürü peygamber var
    lakin hiç biri ismiyle müslüman olarak zikredilmiyor..
    bu onları Müslüman yani tek yaratana teslim olmadığını mı gösterir
    yani Müslüman kelimesinin manasını söyledik tek yaratana teslim olan demektir
    islam son dinin adıdır

Sayfa 181/232 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •