Sayfa 78/232 İlkİlk ... 2868767778798088128178 ... SonSon
Arama sonucu : 1850 madde; 617 - 624 arası.

Konu: Dolara Yatırım Yanlış

1.  Alıntı Originally Posted by demir113 Yazıyı Oku
    Sayın Ahmet bey , burada dini konularda polemik yaratmak istemiyorum. Lakin Müslümanlık "İnsanlık" namaz kılmaktan ve onunda ötesi şekillerden ibaret değildir. Ben zahiri değil batıni manalar düzleminde yolculuk eden bir kimseyim. Lütfen konuyu saptırmayalım. Şekli ve geleneksel anlamda sizin tercihleriniz , atalarınızdan gördükleriniz doğru kabul edilmiş olabilir. Bunu tartışmaya açmak ne benim ne kimsenin haddi değildir.
    Benim size kırıldığım nokta adaletsizlik ve israf örneklememden "genel kabul görmüş geleneklere göre " yanlış olabilecek bir söylemimi cımbızla alıp belirtmek istediğim ana düşüncemi sulandırma gayretinizdir.
    sizi kırdıysam özür dilerim ama
    temel bir hata yaptınız ister istemez gülümsedim
    cumayı evde kılmak imkansız sizde beni anlayın

2. Memlekette ilaç yok! Bu uzun süredir böyle lakin artık durum kriz derecesinde!!

İlaçta Euro kuru 2.69 lirada SABİT olunca firmalar zararına satmıyor!

Doktorlar artık 4-5 ilacı sırayla yazıyor reçeteye...Hangisini bulursan onu iç diye...

Hoca bol ülkede. Muska yazdırın bence!
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Alıntı Originally Posted by ahmet4k Yazıyı Oku
    hocam hiç öyle teknik hesaplara bakma
    BİR ÇEVRENE BAK YETER
    o günlerde kaç araba vardı
    şimdi araba park yeri bile bulamıyorusun değil mi
    uçağa binen kaç kişi vardı
    tüketim seviyesi nerelerdeydi bir karşılaştır
    hızlı trene binen kaç kişi vardı
    boğazdan marmarayla geçen kaç kişi vardı
    sadece dış gözlem bile milli gelirin üç katına çıktığını açık gösteriyor
    milli gelir üç katına çıkmadı.. bu açıkça bir yalan..akp bunu çok sık yapıyor.. buna inanma..

1973 te birinci köprü yapıldı.. o zaman senin kafandaki bir adam diğerlerine "eskiden köprü mü vardı, bakın ne kadar geliştik" derdi herhalde..

ama bu komik olur..

ilerleme bizim vergilerimizle oluyor.. alt tarafı bir köprü.. veya araba.. kagnıdan otomobile geçiş gibi .. akp ile alakası yok..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Pardon da namaz ne zamandır kendi kültürümüz olmuş?
    kesinlikle.. Türk kültürünü dine indirgemek bu millete bir haksızlık..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    milli gelir üç katına çıkmadı.. bu açıkça bir yalan..akp bunu çok sık yapıyor.. buna inanma..

1973 te birinci köprü yapıldı.. o zaman senin kafandaki bir adam diğerlerine "eskiden köprü mü vardı, bakın ne kadar geliştik" derdi herhalde..

ama bu komik olur..

ilerleme bizim vergilerimizle oluyor.. alt tarafı bir köprü.. veya araba.. kagnıdan otomobile geçiş gibi .. akp ile alakası yok..
    insaf hocam
    tüm cumhuriyet tarihi boyunca yapılan yatırımlardan fazla yatırım yapılması sizce hiç mi takdire değer değil

6.  Alıntı Originally Posted by ahmet4k Yazıyı Oku
    sizi kırdıysam özür dilerim ama
    temel bir hata yaptınız ister istemez gülümsedim
    cumayı evde kılmak imkansız sizde beni anlayın
    Estağfrullah Ahmet bey özrünüzü kabul ediyorum ve size teşekkür ediyorum.

Kalınlaştırdığım cümlenize de yorum yapmıyorum. Selamlar

Alıntı Originally Posted by ahmet4k Yazıyı Oku
    insaf hocam
    tüm cumhuriyet tarihi boyunca yapılan yatırımlardan fazla yatırım yapılması sizce hiç mi takdire değer değil
    hangi yatırımlar cumhuriyet tarihinden fazla ?

satılan şeyleri düşün.. hepsi 2002 öncesi..

fabrikalar.. barajlar.. kurumlar..köprler..telekom altyapısı.. savunma sanayi fabrikları..hepsi 2002 öncesi..

ayrıca köprü yapmak icraat değildir.. kaldı ki 2002 öncesi de 2 tane köprü yapılmıştı.

gözün boyanmış senin..

8. Aldığım benzinin %55'ini
    Aldığım arabanın %65'ini
    Aldığım maaşın %35'ini
    Sana versem
    Sen de bana, benim paramla aldığın keklerden, 'bedava' diye 2 kek versen
    Ben de sana teşekkür etsem
    Bana ne dersin?
    İşte sana onu diyorlar...
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 78/232 İlkİlk ... 2868767778798088128178 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •