Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 10 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Corona ve gelecek

Corona ve gelecek

Corona Krizinin getirecegi ekonomik ve sosyal degisikleri analiz etmeye calisacagiz.

Oncelikle bazi seyleri unutmamak ve gelecege bir isik tutmak icin bu forumu acma geregi duydum. Cogu tahmin cok basit gelebilir. Ancak ilerde bunlardan yola cikarak ,baska firsatlara yol alabiliriz

Simdi ofisten disariyi dinliyorum. Sabahtan beri sokak saticilari sesi duyuyorum. Onumuzdeki 2/3 aylik periyotda onlarin cok iyi bir firsat yakalayacaklarini dusunuyorum

Bu devletten kimseden vergi alamazsa ,para basma yoluna gidecegini dusunuyorum. Bu da enflasyon yaratacaktir. Bu konuda irani iyi gozlemlemek lazim. Birde enflasyon azarsa dolarin yukselisinin daha da artabilecegini goz onune almamiz gerekiyor.

Usd disinda hangi ulke para birimi bu isten en az etkilenir onu dusunmemiz gerekiyor. O para birimine de yatirim yapmak mantikli olabilir. Ornek son 10 yilda bulgar levasi ile tl korelasyonunu incelemenizi oneririm

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Ekonomi bilgim fazla değil ama sosyal yönden bazı tahminlerim :

1- Tüm dünyada insanlar daha temiz, daha hijyenik olacak
    2- El temassız selamlaşma yaygınlaşacak
    3- Mega şehirlerden vazgeçilecek
    4- Dini vazifelerin evde de olabileceği anlaşılacak. Bu kadar çok dini mekan ve makamlara para harcanmayacak. Duacılara, hacılara, üfürükçülere rağbet azalacak

İlk aklıma gelenler bunlar. Belki sadece temenni olarak kalır.

Cok dogru temassizlik ve izalosyon yogunlasacak.

Ama ondan once guncel neler yasayabiliriz

Onumuzdeki donemde cok fazla sela okunacagini dusunuyorum. Buda insanlarin psikolojisi bozar dusuncesi ile diyanetin hoporlerden duyurmaktan vazgecip hocalara bagirarak ilan etme yonunde telkinde bulunacagini dusunuyorum

Sayfa 1/2 12 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •