Sayfa 10/16 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon
Arama sonucu : 121 madde; 73 - 80 arası.

Konu: Aliexpress ve benzeri alışveriş siteleri ile ilgili bilgi ve tecrübeler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bu kanaldan yapılan alışverişin bence temel noktası şu: Genelde fiyatlar o kadar düşük ki, kazık da yesen koymuyor...

2.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bu kanaldan yapılan alışverişin bence temel noktası şu: Genelde fiyatlar o kadar düşük ki, kazık da yesen koymuyor...
    görsele aldanmayın onun için.özellikleri okuyun.kafanıza takılan bir şey olursa satıcıya sorun.gelmeyen ürünlerin parasını aldım.adam dedi gönderdim bekle,yerel posta şirketine sor ,oyaladı.3-4 ay sonra aldım paramı.çok nadiren de olsa para iadesinden sonra ürün gelebiliyor.o zaman para yatırın ama.

kargo takip 2 şekilde işliyor.
    1-yurtdışı kısmı :çin'de ürün hareket ediyor.bazen gümrüğü aşmak için sanıyorum singapur'a gidip tekrar çin'e geliyor.ülkeye girmediyse çin ve çin'den postalanışını takip edebiliyoruz.
    2-türkiye ye gelince yurtdışı gönderi takipten ptt kargodan bakabiliyorsunuz.bir seferinde araya haftasonunun girmesiyle beraber 5 gün istanbul gümrükte bekledi ürün.

satıcılar dürüst.ama düşük puanlı,az alışverişi olanlardan genelde uzak durun.

3.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku

yorumların ilaç gibi geldi sorularım şunlar chinapost registered air mail tracking available olarak aldım ürünü ! ekran görüntüsü olarak kargomun durumunu koydum ! destination post website ye tıkladığımda ptt ye bağlanıyor ancak site açılmıyor sonradan mı açılacak ! ptt eğer imza ile evime getiriyorsa efsane olur abone olurum ben buraya eksisözlükte de baya yorum yazan olmuş yok kayboldu diyen falan da olmuş baya tırsmıştım
    daha paketleyip kargoya vermemiş,ürün hazırlanıyor.kargolayınca takip no çıkar.

Alıntı Originally Posted by zumax002 Yazıyı Oku
    daha paketleyip kargoya vermemiş,ürün hazırlanıyor.kargolayınca takip no çıkar.
    RY.........CN şeklinde china post a ait bir takip numarası track order a tıkladığımda gözüküyor ! satıcı china post a vermiş görevini yapmış galiba ! yalnız china post ta bir hareket yok şimdilik tüm işleyişi buradan paylaşıyorum belki benim gibi acemi arkadaşlar da ilerde buradan bakıp faydalanabilirler !

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    RY.........CN şeklinde china post a ait bir takip numarası track order a tıkladığımda gözüküyor ! satıcı china post a vermiş görevini yapmış galiba ! yalnız china post ta bir hareket yok şimdilik tüm işleyişi buradan paylaşıyorum belki benim gibi acemi arkadaşlar da ilerde buradan bakıp faydalanabilirler !
    türkçe sayfasından takip etsene mesajlara girdiğinde direk göreceksin
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

https://youtu.be/W3tp3fs6GUk
    Bu videoda baya faydalı bilgiler var yalnız arkadaş ayakkabıya mutlaka vergi alınıyor diye yazmış gümrüğe takılıyormuş internette de biraz araştırdım 18 dolarlık ayakkabı alan birine 77 tl vergi çıkmış bir kaç senedir uygulanıyormuş gittik bot aldık bizde iyimi

https://forum.donanimhaber.com/aliex...ldi--107878055
    burada da konu ile ilgili baya yorum var

Sayfa 10/16 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •