Sayfa 13/16 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon
Arama sonucu : 121 madde; 97 - 104 arası.

Konu: Aliexpress ve benzeri alışveriş siteleri ile ilgili bilgi ve tecrübeler

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    benim saat 36 günde geldi aldığım bot ise 42 gün oldu hala gelmedi bu arada yurtdışı alışverişlere kdv geliyormuş ondan dolayı bir yoğunluk olabilir
    https://eksisozluk.com/yurt-disindan...3647?a=popular
    Bu bağlantıda sanki sadece uzaktan sunulan hizmetlerden bahsediyor. Mallar ile ilgili bir tanım yok. Ama sanırım bunu genele yayarak alınan her şey için Mal veya hizmet direk olarak ödeme yapılan banka kartından otomatik bir KDV tahsilatı yapacaklar.

Umarım işler karışmaz, zira adam gidip yurtdışında harcama yaptığında ne olacak. Umarım sistem iyi kurgulanır zira karışıklık olup ta yurtdışında Türkiye'deki kartımız ile otel parası öderken de KDV'ue maruz kalmak epey problemli olabilir.

Bu işin çok iyi ayırt edilmesi lazım. Örneğin yurtdışında hizmet aldğınız bir otel eğer sanal pos kullanıyorsa ve işlemi hizmet olarak girdiyse bunu ayırt etmek güçleşebilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu bağlantıda sanki sadece uzaktan sunulan hizmetlerden bahsediyor. Mallar ile ilgili bir tanım yok. Ama sanırım bunu genele yayarak alınan her şey için Mal veya hizmet direk olarak ödeme yapılan banka kartından otomatik bir KDV tahsilatı yapacaklar.

Umarım işler karışmaz, zira adam gidip yurtdışında harcama yaptığında ne olacak. Umarım sistem iyi kurgulanır zira karışıklık olup ta yurtdışında Türkiye'deki kartımız ile otel parası öderken de KDV'ue maruz kalmak epey problemli olabilir.

Bu işin çok iyi ayırt edilmesi lazım. Örneğin yurtdışında hizmet aldğınız bir otel eğer sanal pos kullanıyorsa ve işlemi hizmet olarak girdiyse bunu ayırt etmek güçleşebilir.
    valla üstad önce 30 euroya indirdiler alışveriş limitini şimdi de kdv !! alışveriş yapmayın demek gibi bir şey bu 85 tl ye mükemmel bir saat aldım buradaki fiyatı 300 tl !! bu bazılarının işine gelmiyor belli ki yalnız öte yandan alibaba aras kargo ile protokol imzaladı demek ki alışveriş tam gaz !! kdv otomatik kesilirse olan bize olur alibaba extra oluşacak maliyeti üstlenir mi bilemem !! nasıl olacak bu işin sonu bende merak ediyorum !! ancak şu bir gerçek ki aliexpress gerçekten muhteşem bir yer mobil uygulamasını da indirdim orada ağaç yetiştirip jeton kazanıyorum resmen bağımlı oldum baya birşeyler daha aldım

valla üstad önce 30 euroya indirdiler alışveriş limitini şimdi de kdv !! alışveriş yapmayın demek gibi bir şey bu 85 tl ye mükemmel bir saat aldım buradaki fiyatı 300 tl !! bu bazılarının işine gelmiyor belli ki yalnız öte yandan alibaba aras kargo ile protokol imzaladı demek ki alışveriş tam gaz !! kdv otomatik kesilirse olan bize olur alibaba extra oluşacak maliyeti üstlenir mi bilemem !! nasıl olacak bu işin sonu bende merak ediyorum !! ancak şu bir gerçek ki aliexpress gerçekten muhteşem bir yer mobil uygulamasını da indirdim orada ağaç yetiştirip jeton kazanıyorum resmen bağımlı oldum baya birşeyler daha aldım
    Eğer hem %18 KDV'yi baştan kesip hem de ürünleri gümrüğe sokacaklarsa sorun. Ama eğer bu %18 KDv ödemesi ile malın teslimi ve 1500 dolara kadar olan malların şahıslara gönderimi gümrük işlemine gerek kalmadan gerçekleşecekse o zaman avantajlı olur.

Zira halihazırda 1500 dolar ve 30 kg'a kadar olan malların şahıslara tesliminde sadece KDV'yi ödeyerek mal kapıya kadar geliyor diyorlar. Ama bu halihazırda sorunsuz işlemiyor. Mutlaka bir gıcıklık çıkarıyorlar.

Eğer devletin amacı gerçekten KDV'yi tahsil etmekse sorun yok. Ama ithalatı yavaşlatmaksa o zaman sıkıntı olur. Zira hem KDV'yi baştan alır hem de aynı sancılı gümrük prosedürünü devreye sokar. Caydırıcı bir sisteme geçer.

Bekleyip göreceğiz. Yeni yılın ilk aylarında devletin asıl amacı ortaya çıkar.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

4.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ptt imza iile egtiriyor
    kesin bilgi ayyalım
    seni bulamazsa kargoyu hangi şubeden alacağına dair kağıt bırakıyor
    oda kesin bilgi
    Kargo seçeneği ile gelirse öyle posta mektup seçeneği ile gelirse kapıya bırakıp gider postacı.
    İki kuruş fazla ödeyip kargo seçeneği seçilmeli mutlaka posta ise .

ytd

5. Ekşisözlükte bir yazar olaya uyanmış, diyor ki şimdi yurtdışı alışverişlerinde banka direk %18 kesecekse o zaman bitcoin alımlarını nasıl yapacağız. Misal adam 1 bitcoin aldı 65.000 TL ödeme anında devlet direk %18 KDV'yi geçirecek, yani 1 bitcoin almanın vergisi =kabaca 12.000 TL. Devletten çok zekice bir hamle.

Yurt dışı firma sattığı ürünün KDV si içinde satıyorsa size ihracat yaptığı için KDV iadesi alır bunu da sizin hesabınıza geçer.
    Örnek;yurt dışından mal aldığınızda O ülkenin gümrük çıkışınızı onaylattığınızda (genelde hava alanlarında bürolar var) belirttiğiniz bankaya vergi iadesi yapar.gibi.
    Singapurda hava alanında bürolarda vergi iadesi cash yapılıyor.gibi.

7.  Alıntı Originally Posted by nakama Yazıyı Oku
    Kargo seçeneği ile gelirse öyle posta mektup seçeneği ile gelirse kapıya bırakıp gider postacı.
    İki kuruş fazla ödeyip kargo seçeneği seçilmeli mutlaka posta ise .

ytd
    china post registered air mail yoluyla saat aldım postacı kapıma kadar ürünü getirdi tc kimlik numaramı söyledim ve ürünü aldım

8. bu aliexpressin de ayarı yok saat aldım 36 günde geldi 12 gün önce laf olsun diye bileklik aldım bugün pat diye kapı çaldı geldi 47 gündür aldığım bot gelmedi

Sayfa 13/16 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •