Sayfa 14/16 İlkİlk ... 41213141516 SonSon
Arama sonucu : 121 madde; 105 - 112 arası.

Konu: Aliexpress ve benzeri alışveriş siteleri ile ilgili bilgi ve tecrübeler

1. 3 saat aldım bileklik aldım kemer aldım cüzdan aldım eldiven aldım led lamba aldım hepsi geldi hediye ayakkabı aldım birine oda geldi ama benim kendime aliexpressten yaptığım ilk alışverişte aldığım bot 60 günde gelmedi hala shipped by air yazıyor dün open dispute yaptım satıcı ödeyecem merak etme dedi

2.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    3 saat aldım bileklik aldım kemer aldım cüzdan aldım eldiven aldım led lamba aldım hepsi geldi hediye ayakkabı aldım birine oda geldi ama benim kendime aliexpressten yaptığım ilk alışverişte aldığım bot 60 günde gelmedi hala shipped by air yazıyor dün open dispute yaptım satıcı ödeyecem merak etme dedi
    İlk defa 2.5 dolarlık matkap ucu 60 gündür gelmedi. Hala postada gözüküyor. (Origin country uçakta). Satıcı kayıtsız postalarda takip mümkün değil diyor. Postanede çalınmış olabilir diyor yani.Kayıtlı posta olsaydı parayı hemen geri ödeyecekti. Bana ders oldu, bundan sonra 1-1.5 dolardan kaçmadan sadece kayırlı posta tercih edeceğim.

Kayıtsız posta ile gönderilen ürünlerin postada kaybolması sonucu open dispute açıldığında aliexpress ya da satıcı geri ödeme yapıyor mu?. Böyle bir şey tecrübe eden oldu mu?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    İlk defa 2.5 dolarlık matkap ucu 60 gündür gelmedi. Hala postada gözüküyor. (Origin country uçakta). Satıcı kayıtsız postalarda takip mümkün değil diyor. Postanede çalınmış olabilir diyor yani.Kayıtlı posta olsaydı parayı hemen geri ödeyecekti. Bana ders oldu, bundan sonra 1-1.5 dolardan kaçmadan sadece kayırlı posta tercih edeceğim.

Kayıtsız posta ile gönderilen ürünlerin postada kaybolması sonucu open dispute açıldığında aliexpress ya da satıcı geri ödeme yapıyor mu?. Böyle bir şey tecrübe eden oldu mu?
    valla üstad kayıtlı posta gerçekten çok gerekli itibarın daha fazla oluyor satıcı hiç bir şey yapamıyor çünkü herşey kabak gibi ortada ! yalnız bu ara chinapost sisteminde bir tuhaflık var yeni aldığım bir üründe takip sistemine baktığımda gönderi satıcı tarafından iptal edildi yazıyordu hemen satıcıya mesaj attım bu ara sıkıntı var dedi inanın ürününüzü gönderdik diye baya stresli bir şekilde yazı yazdı bende tamam o zaman sorun yok dedim yalınız aliexpress standart shipping takipli kargo olarak chinaposttan bir tık önde gibi geldi bana daha hızlılar !

4. Bazen 0.5-1 dolar arası ürünleri kayıtsız posta ile istiyordum. Ama artık hepsini kayıtlı posta ile isteyeceğim. Zira ihtiyaç olmayan bir ürünü zaten sipariş vermiyorum. İlk başta ürüne 0.5 dolar verip postasına 1.5 dolar vermek garip geliyordu ama gelmediği zaman hepsi kayıp ve parasının ötesinde benimkiler teknik malzeme olduğu için problem olur. İlk defa başıma geldi o nedenle artık hep kayıtlı posta ile alacağım.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

5. Matkap uçları 72 gün sonra geldi. İlginç bir şekilde apartmanın dış bahçesine atıp bırakmışlar. İlk defa başıma geldi. Sanırım kayıtlı olmayan postaları iş yoğunluğu var ise belirli bir alanda depolayıp 2 ayda bir bahçelere sallıyorlar.

6. benim bot da geldi open dispute yaptıktan iki gün sonra aliexpress devreye girmeden geldi yani toplamda 63 günde geldi ! kalitesi ise beni gerçekten şaşırttı mükemmel bir bot !https://tr.aliexpress.com/item/MVVT-...311.0.0.AsHxr9

7. yorumumda mevcut sitede resimli olan benimki gs logolu

8. Posta hizmetlerinde yılbaşı trafiğini unutmayın.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 14/16 İlkİlk ... 41213141516 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •