Sayfa 7/16 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
Arama sonucu : 121 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Aliexpress ve benzeri alışveriş siteleri ile ilgili bilgi ve tecrübeler

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben 8 dolarlık ayakkabıyı bir deneyeceğim. Atölyede giymek için , inşallah sketchers gibi koku yapmayan kaliteli cinstendir az ihtimal ama yinede büyük bir meblağ değil, senin ayakkabı da kış için rahat bir şeye benziyor alırsan haberdar et, iyi çıkarsa biz de alalım.
    deneme amaçlı bir saat aldım daha çinli dostumuz kargoya vermedi onu bir versin beni rahatlatsın güven gelsin bana alıcam

bu arada sağ gösterip sol vurdum ve bu botu aldım https://www.aliexpress.com/item/New-...0-be19d961bc9d
    bu arada saat de kargoya verildi
    Status:
    The seller has shipped your order
    Reminder:
    Your order should arrive within 24-37 Days, Factors such as delayed logistics and customs clearings may have an impact on the delivery time.
    1. If your order does not arrive on 2018-01-14 , you can apply for a refund by opening a dispute.
    2. To extend the Buyer Protection for this order, please click here

birde aklıma bir şey takıldı şimdi free shipping aldık ok ! ülkeye bedava gelecek peki evime ulaştıracak ptt kargo benden para alacak mı ! almaması gerekir diye düşündüm ama acemi olduğum için aklıma takıldı ! mantıken çinle aralarında bir anlaşma vardır sanırım

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    birde aklıma bir şey takıldı şimdi free shipping aldık ok ! ülkeye bedava gelecek peki evime ulaştıracak ptt kargo benden para alacak mı ! almaması gerekir diye düşündüm ama acemi olduğum için aklıma takıldı ! mantıken çinle aralarında bir anlaşma vardır sanırım
    Para almıyor ama bazen yoğunluk olduğunda apartmanın ana girişine atıp kaçıyor. 8 ay önce sadece 1 kere başıma geldi. Yani genellememek lazım. Ama zamanla biraz daha düzeldi. Son 6 aydaki gönderilerde hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Para almıyor ama bazen yoğunluk olduğunda apartmanın ana girişine atıp kaçıyor. 8 ay önce sadece 1 kere başıma geldi. Yani genellememek lazım. Ama zamanla biraz daha düzeldi. Son 6 aydaki gönderilerde hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım.
    ptt herhalde benim mobil phone olarak aliexpresse bildirdiğim numaraya kargomun ptt ye geldiğini ve takip numarasını falan bana sms olarak atıyordur

ptt herhalde benim mobil phone olarak aliexpresse bildirdiğim numaraya kargomun ptt ye geldiğini ve takip numarasını falan bana sms olarak atıyordur
    Kayıtlı gönderi ise aliexpressten görebiliyorsun ama PTT pek uğraşmıyor. Bu arada çok ucuz olanlar kayıtsız da gönderilebiliyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

Kayıtlı gönderi ise aliexpressten görebiliyorsun ama PTT pek uğraşmıyor. Bu arada çok ucuz olanlar kayıtsız da gönderilebiliyor.
    o zaman pat diye kargo gelip beni evde bulmayabilir

o zaman pat diye kargo gelip beni evde bulmayabilir
    genelde posta gönderisi olduğu için kargo gibi değil paketi posta kutusuna bırakıyorlar normal mektup postası gibi. Bazen imza alarak verdikleri de oluyor. 2 dolarlık bir ürün almıştım içinde belki posta parası 0.3 dolar tutmaz, PTT'nin postacısı geldi 18 kat yukarı çıktı imzanızı alabilir miyim dedi?. Böyle gariplikler de olmuyor değil.

Sayfa 7/16 İlkİlk ... 56789 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •