Sayfa 8/16 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
Arama sonucu : 121 madde; 57 - 64 arası.

Konu: Aliexpress ve benzeri alışveriş siteleri ile ilgili bilgi ve tecrübeler

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    genelde posta gönderisi olduğu için kargo gibi değil paketi posta kutusuna bırakıyorlar normal mektup postası gibi. Bazen imza alarak verdikleri de oluyor. 2 dolarlık bir ürün almıştım içinde belki posta parası 0.3 dolar tutmaz, PTT'nin postacısı geldi 18 kat yukarı çıktı imzanızı alabilir miyim dedi?. Böyle gariplikler de olmuyor değil.
    hımm anladım ! kocaman botu kutuya koymaya çalışırsa yandık

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    hımm anladım ! kocaman botu kutuya koymaya çalışırsa yandık
    Genelde apartmanın girişine bırakıp gidiyorlar bahri dikkat et. 1 ay sonra apartmanın girişini kolaçan et.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Genelde apartmanın girişine bırakıp gidiyorlar bahri dikkat et. 1 ay sonra apartmanın girişini kolaçan et.
    anladım üstad uçak indimi ülkeye nöbet bekliyecez belli oldu

Ahmetg Guest
    Bahri inanamazsın titanyum kaplı matkap uçlarının tanesine 7-8TL veriyordum. Buradan 100 adet sipariş verdim kargo dahil 11$. Ürünler geldi yurt içi satıcının bana sattığı ürünün bire bir aynısı. Sadece artık 20 de biri fiyat ödüyorum.
    iyi guzelde aliexpress te hersey TR den tabiki ucuz olacak orasi Allahin emri

Simdiye kadar devlet bu kisisel internet uzerinden ithalata gozmu yummus yani? Hemde gumruksuz?

Bu devlet icin millet icin ulke icin intihar etmekle ayni anlama gelir

Cunku yuzmilyonlarca tuketim maddesi icinde findik ve zeytinyagi dahil hersey ama hersey yurtdisinda daha ucuz. Bunu ben birebir gozumle gorebiliyorum

Demekki yillardan beri Turkiye yurtdisina oluk oluk dolarlari bosuna akitmis uyuyan devlet daha yeni uyanmis

Dunyada hickimse hicbir ulke yada sirket Cin mali ile rekabet edemez. Cinde uretilen bir cok mal avrupa ve abd markasi da tasiyor bu arada. Hangi Turk sirketi bununla rekabet edebilirki?

hey yavrum hey

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    iyi guzelde aliexpress te hersey TR den tabiki ucuz olacak orasi Allahin emri

Simdiye kadar devlet bu kisisel internet uzerinden ithalata gozmu yummus yani? Hemde gumruksuz?

Bu devlet icin millet icin ulke icin intihar etmekle ayni anlama gelir

Cunku yuzmilyonlarca tuketim maddesi icinde findik ve zeytinyagi dahil hersey ama hersey yurtdisinda daha ucuz. Bunu ben birebir gozumle gorebiliyorum

Demekki yillardan beri Turkiye yurtdisina oluk oluk dolarlari bosuna akitmis uyuyan devlet daha yeni uyanmis

Dunyada hickimse hicbir ulke yada sirket Cin mali ile rekabet edemez. Cinde uretilen bir cok mal avrupa ve abd markasi da tasiyor bu arada. Hangi Turk sirketi bununla rekabet edebilirki?

hey yavrum hey
    Ahmetg boşver işimize taş koyma , amazondan şu 499 dolarlık ürünü getirebilen olsa 150 dolar verecem var mı birisi? Vergi iadesini de alabilecek birisi ise cebine en az 220-230 dolar para kalır.

https://www.amazon.com/Happybuy-Sold...83QJEEDYV0ESR2
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by MIHNANA Yazıyı Oku
    Yaklaşık 2 yıl kadar önce B.......'dan powerbank almıştım ve 28-30 gün civarında tarafıma teslim edilmişti.
    Türkiye'deki satış fiyatı neredeyse 2 katı civarındaydı. Hiçbir sorun yaşamadım.

İşin ilginç tarafı ise powerbank'ın Avrupa'da gezmediği ülke kalmamıştı.
    (Kargo takip sistemiyle izlemiştim.)
    Li-po pil var içinde ve Çinliler 2 uçak yakınca taşımaktan vazgeçtiler!

İsviçre postasıylan içinde 140 mA pil bulunan iki 2.4 ghz vericinin gezmediği ülke kalmadıydı, Hollandayı bile gördüler!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

7. telefona bildirim gelince bu başlıktan haberdar oldum

5 yıldır aliexpressten bişeyler alırım.kargolama sistemi düzeldi eskisi gibi 1 ayda teslim değil.yazın ekran kartı fanı aldım 13 günde geldi.kulaklık almıştım o da 15 günde geldi.arkadaşıma 11 günde gelen ürün var.

ptt ürünleri kapıya teslim getiriyor.imzalı teslim,ekstra ücret yok.
    henüz posta kutusuna atıp kaçmadı.
    pahalı ürün alırken gerekirse 1-3 dolar kargo ödeyip takipli kargo seçeneğini işaretleyin.
    gelmeyen ürünüm oldu,50 centimi bile geri aldım.burada gerekirse 1 kademede al-sat yapan insanız sonuçta
    geri alma süreci uzun olsa da paramı aldım.hatta arkadaşım dükkanı kapatıp giden elemandan bile parasını aldı.
    satıcılar ingilizce biliyor.tüm sorularınıza dönüş yapıyorlar.
    11.11 çılgınlığı reklamlarına kanıp o gün alışveriş yapmaın.hem indirim yok (fiyatı önce yükseltiyorlar ) hem de kargo çok geç gelir.inanılmaz yoğun dönem çünkü.
    sanılanın aksine her ürün burada ucuz değil.özellikle dolar arttıktan sonra eski cazibesini yitirdi.gümrük mevzuatı çok sık değişiyor.şu an üst limit her şekilde 75 euro.(değişmiş olabilir )
    vergisini verirsen ürünü ülkeye sokarsın.çok ucuzmuş diyip 10 bin adet telefon kılıfı alırsan tabiki geçmez.
    geçmişte,bu ülkeden gelen ayakkabılar ciddi sağlık sorunlarına neden olduğu için açıkçası ben biraz çekimserim.ama tüm fabrikalar çinde.
    satıcı puanına,yıldızlara,yorumlara dikkat edin.

varsa soru,sorun yazabilirsiniz.hatta çinli kardeşlerimize ürünü almadan da sorabilirsiniz

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    sabah bir arkadaşa özelden yazmıştım
    burayada kopyalayım
    sistemi bilen firmalar sıkıntı çıkmasın diye ilginç işler yapıyorlar

arkadaş 3 tane telefon aldı. 3 ünde de kargonun üzerine farklı bir şey yazarak gönderdiler.
    yani 150 dolarlık bir telefon aldığuında birinde kapı kilidi 10 dolar yazmışlardı birinde telefon kılıfı yazmışlardı 7 doalr
    paketin üstüne genelde gift yazıp,ücreti daha düşük yazıyorlar ama ürünler gümrükte açılıyor.paketin açılıp tekrar kapandığı çok belli oluyor.

Sayfa 8/16 İlkİlk ... 678910 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •