Sayfa 166/170 İlkİlk ... 66116156164165166167168 ... SonSon
Arama sonucu : 1358 madde; 1,321 - 1,328 arası.

Konu: ANACM - Anadolu Cam Sanayii A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Jumalus Yazıyı Oku
    Yanılmıyorsam birleşme katsayıları değişebilir. Çimento grubunda öyle olmuştu.
    Çimentoda birleşme katsayıları yükseltildi ancak daha önceki net grubu vb. birleşmelerinde bu durum olmamıştı. Diğer yandan temettü sonrası birleşmede geri satma fiyatı temettü kadar düşecektir.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Çimentoda birleşme katsayıları yükseltildi ancak daha önceki net grubu vb. birleşmelerinde bu durum olmamıştı. Diğer yandan temettü sonrası birleşmede geri satma fiyatı temettü kadar düşecektir.
    Ne demek istediğinizi anlamadım. Hisse fiyatlarına temettüler yansıtıldı zaten. t+2 gün sonra da temettümüzü alıp cebimize koyacağız. Şu an ANACM %4 iskontolu. Benim elimde şişe var. Satıp anacam a geçeceğim. Ama tekrar açıklama yapıp 1şişe = 0,85ANACM derlerse zarara geçer bu sefer.

3. Kapanista esitlediler sise ile

4.  Alıntı Originally Posted by Jumalus Yazıyı Oku
    Yanılmıyorsam birleşme katsayıları değişebilir. Çimento grubunda öyle olmuştu.
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by Jumalus Yazıyı Oku
    Ne demek istediğinizi anlamadım. Hisse fiyatlarına temettüler yansıtıldı zaten. t+2 gün sonra da temettümüzü alıp cebimize koyacağız. Şu an ANACM %4 iskontolu. Benim elimde şişe var. Satıp anacam a geçeceğim. Ama tekrar açıklama yapıp 1şişe = 0,85ANACM derlerse zarara geçer bu sefer.
    Sn. Jumalus,

Kusurabakmayın tam anlatamadım.

Resmi Ayrılma Hakkı Fiyatı çerçevesindeki ıskontolar konusunda hem fikiriz.
    1 Anacm 0,88239 şişe alınması konusundaki resmi değişim oranın yatırımcı aleyhine pek değişmeyeceğini düşünüyorum.

Temettüler nasıl hisse fiyatına yansıdıysa Resmi Ayrılma Hakkı Fiyatına da yansıltılmalıdır. Yani 4,46 olan Resmi Ayrılma Hakkı Fiyatı temettü kadar güncellenmelidir demek istedim.

Yanlış not almadıysam çimentolarda mrdin birleşme oranları ilk duyurulana göre, küsüratları hariç şu şekilde güncellenmişti;

BOLUC 0,91 iken 0,95 (arttı)
    UNYEC 1 iken 1,06 (arttı)
    ADANA 1,93 iken 2,08 (arttı)
    ADBGR 1,37 iken 1,47 (arttı)
    ADNAC 0,33 iken 0,29 (düştü)
    ASLAN 7,39 iken 6,16 (düştü)
    (bu rakamları notlarım arasında buldum yanılma payı olabilir tekrar kap haberlerine bakabilirsiniz)

Bizim grupta ne olacak dayanabilirsek göreceğiz.

Diğer hususa gelince;
    Şuan ki 4,46 diye belirtilen ayrılma hakkı fiyatı aynı kaldığını düşünürsek, bu fiyattan temettü brüt oranı düşeceğini şişecam kendi sitesinde duyurdu ve haberi kapa da verdi. Ama 0,9 mu düşürür yoksa 0,13 mü onu bilemiyorum.

İlgili habere;

https://www.sisecam.com.tr/tr/yatiri...-ve-bolunmeler

adresine girip, Birleşme ile İlgili Sık Sorulan Sorular ve Cevapları kısmına tıklayıp, 3. maddeye bakabilirsiniz.

6.  Alıntı Originally Posted by prime Yazıyı Oku
    Yanlış not almadıysam çimentolarda mrdin birleşme oranları ilk duyurulana göre, küsüratları hariç şu şekilde güncellenmişti;

BOLUC 0,91 iken 0,95 (arttı)
    UNYEC 1 iken 1,06 (arttı)
    ADANA 1,93 iken 2,08 (arttı)
    ADBGR 1,37 iken 1,47 (arttı)
    ADNAC 0,33 iken 0,29 (düştü)
    ASLAN 7,39 iken 6,16 (düştü)
    (bu rakamları notlarım arasında buldum yanılma payı olabilir tekrar kap haberlerine bakabilirsiniz)

Bizim grupta ne olacak dayanabilirsek göreceğiz.

Diğer hususa gelince;
    Şuan ki 4,46 diye belirtilen ayrılma hakkı fiyatı aynı kaldığını düşünürsek, bu fiyattan temettü brüt oranı düşeceğini şişecam kendi sitesinde duyurdu ve haberi kapa da verdi. Ama 0,9 mu düşürür yoksa 0,13 mü onu bilemiyorum.

İlgili habere;

https://www.sisecam.com.tr/tr/yatiri...-ve-bolunmeler

adresine girip, Birleşme ile İlgili Sık Sorulan Sorular ve Cevapları kısmına tıklayıp, 3. maddeye bakabilirsiniz.
    Sn. prime,

İlgili link benimde kaynağım. Bildiğim temettü miktarı kadar düşmüş olmasıdır.
    Bunu pazartesi sorarız diğer yandan çimentolar ile ilgili 2. duyuruya linkten ulaşabiliriz.

Anladığım kadarıyla tıpkı çimento da olduğu gibi camda da birleşme oranları değişebilir diye düşünülüyor.

Doğru mu?

Dayanma konusuna gelince satıp ne alacağız ki

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku

Anladığım kadarıyla tıpkı çimento da olduğu gibi camda da birleşme oranları değişebilir diye düşünülüyor.

Doğru mu?

Dayanma konusuna gelince satıp ne alacağız ki
    Sn. diproyal,

Birleşme oranlarında ve ayrılma hakkı fiyatlarında değişme olabilir diye bekliyorum ben. Değerleme raporundaki fiyatlardan umudum yok ama olurda o olursa zaten yaşadık.

Satıp belki şirin bir ege kasabasına yerleşebilirim

Sayfa 166/170 İlkİlk ... 66116156164165166167168 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •