Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
Yeni hub geliyor
Hubvc neden bu kadar dipte ve değersiz anlamak zor, tamam geçmişte çok fena mal kilitlemişler onu anladım. Neden hala düşme derdinde her dipten tepki daha derin düşüşle sonuçlanmış, bu kadar uzun bir süreçte hiç kimse bu şirkette bir potansiyel görüp hisseyi yukarı çekmeye neden girişmemiş bilemiyorum.

Escom un sonu hubvc gibi olur mu, bence olmaz. Ama siz olabileceğini ima etmişsiniz, hubvc yaşadığı süreci net gözlemlediyseniz orada yaşananları anlatarak escom için benzer bir sürecin yaşanma riskini değerlendiririz.

Ben teknik olarak ve şirketin vizyonu olarak hala beğeniyorum, ama bu kadar kısa sürede yüksek pirime ulaşan hissede stop losee yapmak gerektiğini düşünüyorum. Bu hissede bu fiyattan pozisyon almak cesaret işi, elde olanı tutmak ise trendi sonuna kadar değerlendirmek için iyi olabilir. Fakat trend bozulduğunda tetikte olmak lazım. Sert yükselişler ara ara düzeltmeler ile dengelenebilir. İşte o geri çekilmelerin trend dönüşümü yoksa güc toplamamı olduğunu anlamak biraz tecrübe ve önsezi işi.

Escom la link ve sarky ile kurduğum gibi duygusal bir bağ kurdum, bu kadar yeni teknoloji şirketine ortak olması, alesta yatırım a ve dolayısıyla escom a hayranlık duymama sebep oluyor. Bunların hepsi güzel ve stratejik yatırımlar. Alesta yatırım i halka arz etme düşünceleri vardı, ama son dönemde bununla ilgili hiçbir haber akışı olmadı, alesta yatırım halka arz edilirse ortak olmayı ve uzun vadeli hissesini taşımayı çok isterim.