Sayfa 599/792 İlkİlk ... 99499549589597598599600601609649699 ... SonSon
Arama sonucu : 6330 madde; 4,785 - 4,792 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

Düşüşün sebebi belli oldu. Çelik fiyatları 15 gün içinde 1200 lerden 913 e düşmüş.

2.  Alıntı Originally Posted by b_g Yazıyı Oku
    Şu an sorgulamadan almaya başladım. Nerden döneer nereye iner beni ilgilendirmez. 7 altında alırmıyım derken 6,40'dan Ereğli sahibi oldum. 3 kademeli alım düşünüyordum 7 altında. 2 kademe aldım. Belki son bir kez daha aşağı olur diye onu da bıraktım. Kelepir fiyatlarda. 6 altına gelirse bedava fiyatlara döner. Yapacak bir şey yok Petkim pisliğini alacak değilim ya
    Erken atlamışın dışarda ve içerde dalga boyları kundakçı Trump yüzünden yüksek.
    Dalga boyları biraz düşmeli.
    6.23 - 5.83- 5.22 endeks 95.900 altı çoklu kapanışlarda beklediğim bantlar.
    Yorumlayabilene Teknik Analiz onden gider, haberler arkadan gelir!

3. Cevher 70 dolardan 120 dolara gitti şimdi 90 dolar. Bu fiyat Ereğli için faydalıdır. İthal hurda 290 dolar. Bu epeydir dip rakam kaldı. İthal hurda 270 dolar görür ve bir kaç gün kalırsa iç talebin sorunlu olduğu daha net görülür. İthal hurda ana kriter görülmelidir. Dünya çelik fiyatları düşsede zaten her yer vergi kota ve yasaklarla dolu. Bunlar kafanızı bulandırmasın. 0,50 defter değerinde bankalar varken 1,20 defter değerini aşmıştı. Şimdi 0,70-0,80 toplama yeridir. Tekrar 1,20 gelirse dağıtım yeridir. İsdemir hala Ereğli’ye göre pahalı.

4.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Valla bilmiyorum da doğru olmasa iyi olur.Trkcm ve sodada bu haberler yüzünden iyi dayak yedik.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burda da amaç aynı diye düşünüyorum.

5. Valla bende ne varsa boşalttım bugun.Bi adama hergunde dayak atılmazki arkadaş

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    7,667
     Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Burda da amaç aynı diye düşünüyorum.
    inşallah akıbeti aynı olmaz.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    7,667
     Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Cevher 70 dolardan 120 dolara gitti şimdi 90 dolar. Bu fiyat Ereğli için faydalıdır. İthal hurda 290 dolar. Bu epeydir dip rakam kaldı. İthal hurda 270 dolar görür ve bir kaç gün kalırsa iç talebin sorunlu olduğu daha net görülür. İthal hurda ana kriter görülmelidir. Dünya çelik fiyatları düşsede zaten her yer vergi kota ve yasaklarla dolu. Bunlar kafanızı bulandırmasın. 0,50 defter değerinde bankalar varken 1,20 defter değerini aşmıştı. Şimdi 0,70-0,80 toplama yeridir. Tekrar 1,20 gelirse dağıtım yeridir. İsdemir hala Ereğli’ye göre pahalı.
    Sayın kızıldağ elinize sağlık.Peki bu british steel olayı hakkında bilginiz var mı? Nedir durumu?Oyak mı alacak yoksa ereğlimi? yoksa asparagas haber mİ?
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Sayın kızıldağ elinize sağlık.Peki bu british steel olayı hakkında bilginiz var mı? Nedir durumu?Oyak mı alacak yoksa ereğlimi? yoksa asparagas haber mİ?
    Oyak-Ereğli oldukça akıllı ve ileri görüşlü insanlarca yönetiliyor. Bu net tartışmasız. Oyak elinde yüksek fırın bulunan iki fabrikası var. İyi bir alıcı çıkarsa isdemiri satabilir ama asla bir Demir çelik yatırımına girmez. Yarı fiyatına değil 8-10 kat düşük bir fiyat görürse belki alır. Bunun dışında bir gelişme beklenmemeli. Baş akıl her zaman oyaktır. Oyak’ta bir çok kurum var , Demir çelik bir değil iki fabrikası var, bunu artırmak istemez.

Sayfa 599/792 İlkİlk ... 99499549589597598599600601609649699 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •