Sayfa 649/649 İlkİlk ... 149549599639647648649
Arama sonucu : 5186 madde; 5,185 - 5,186 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by __EGELİ__ Yazıyı Oku
    "Hisse senetlerinin ucuz olduğu zaman genellikle ekonomik belirsizlik vardır. Yatırımcıların ileriye dönük getiri beklentileri düşüktür. Resesyon söylentileri, yüksek faizler ve savaş tehditleri hüküm sürer. Şanslıyız ki bunlar istisnadır ve geçip giderler."

C. Browne 2006
    Katılıyorum, Borsa da gerçek kazanç büyük fiyat düşüşlerinden kazanılır, diğer zamanlardaki fiyatlar genelde köpük oluyor en küçük bir kriz de köpük eriyebiliyor,
    tabi temel analiz burada çok önemli yoksa fiyatı düşük diye batması muhtemel bir şirketi de satın alıyor olabiliriz...
    ve birde nakit gücü çok önemli bence yatırımların en az %30 kadarı altın gibi sağlam paralarda durmalı, ben (%50 altın %50 hisse yapıyorum) borsa dip yaptığında muhtemelen genelde altın da yükselmiş oluyor, altın hesabının karı ile çok daha ucuz fiyatlardan hisse satın alabiliriz.
    kısaca su temel iki kuralı unutmamak gerekiyor;
    1- Her şirket batabilir ama altın asla batmaz...
    2- Mal her fiyattan alınabilir, ancak olası düşüşlerde maliyeti düşürmek için her zaman kenarda mutlaka nakit gücü olmak zorunda yoksa beklemekten ağaç olabiliriz.
    Bir saniyesine bile hükmedemediğimiz bir hayat için "fırıldak" olmaya hiç gerek yok...

2.  Alıntı Originally Posted by mohikan054 Yazıyı Oku
    Katılıyorum, Borsa da gerçek kazanç büyük fiyat düşüşlerinden kazanılır, diğer zamanlardaki fiyatlar genelde köpük oluyor en küçük bir kriz de köpük eriyebiliyor,
    tabi temel analiz burada çok önemli yoksa fiyatı düşük diye batması muhtemel bir şirketi de satın alıyor olabiliriz...
    ve birde nakit gücü çok önemli bence yatırımların en az %30 kadarı altın gibi sağlam paralarda durmalı, ben (%50 altın %50 hisse yapıyorum) borsa dip yaptığında muhtemelen genelde altın da yükselmiş oluyor, altın hesabının karı ile çok daha ucuz fiyatlardan hisse satın alabiliriz.
    kısaca su temel iki kuralı unutmamak gerekiyor;
    1- Her şirket batabilir ama altın asla batmaz...
    2- Mal her fiyattan alınabilir, ancak olası düşüşlerde maliyeti düşürmek için her zaman kenarda mutlaka nakit gücü olmak zorunda yoksa beklemekten ağaç olabiliriz.
    Başından sonuna katılıyorum hocam. Millet demir çelik şirketlerine batmış ya da batacak gözüyle bakıyor. Ereğli geçen yıl ilk 6 ayda 2,6 milyar TL kar yazmış, bu yıl ise ilk 6 ayda 2,4 milyar TL kar yazmış. 4,8 milyar TL temettü ödemesi yapmasına rağmen kasasında 7,3 milyar TL nakit var. 30 milyara dayanmış bir özkaynaktan bahsediyoruz. Daha 2 sene önce bu 15 milyardı. Yani batan bir şey yok, aksine güçlenen ve büyüyen bir şirket söz konusu. Sadece analiz etmekten, araştırmaktan yoksun bir milletiz. Twitter'da olsun burada olsun herkes birilerinin olumsuz sözünden nem kapıyor. Çok saçma Altın konusunda da haklısınız. Benim portföyüm şu an %30 fiziki altından oluşuyor ve maliyetim 200 TL civarlarında Hep söylerim Altın kraldır. İkisini dengeli götürmek çok önemli.
    Saygılar...
    Borsa, gelecekle rakamları birleştirme sanatıdır.

Sayfa 649/649 İlkİlk ... 149549599639647648649

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •