Sayfa 881/945 İlkİlk ... 381781831871879880881882883891931 ... SonSon
Arama sonucu : 7553 madde; 7,041 - 7,048 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Kim satmış neden satmış ? Temettüleri beklemeden mi satmış ?
    kardeş ben sattım 9,10 dan aynı gün 8,94 tl den yerine koydum maliyeti dahada aşağı çektim lot artırdım.olay budur.çok nadirde olsa bunu arada yaparım. ancak henüz hedeflediğim 14-15 tl aralığına yolu uzun olsada piyasa oyuncuları ereğliyi dahaçok baskı altına alıyorlar.bunu kasıtlı yapıyorlar çok iyi biliyorum.şahsen ben ereğliden asla vazgeçmem isterse spekler kıçlarını yırtsınlar.borsanın likit karlı herzamanın hissesi denince ereğli 1 numaradır.savaşında barışında en kıymetli hissesisidir.ereğlide olmak altın almakla eşdeğerdir. ben böyle düşünürüm.altının riski var ereğlinin yoktur.
    yatırım tavsiyesi değildir.ben emekli yaşlı biriyim ereğli benim ikinci emekliliğimdir.

2. al işte 9.16tl dan yarısını sattım dakikalar içinde 9.11 tl den yerine koydum. bunu yapmak tehlikeli ancak bu ereğlideki tahta yapıcıları ve açıkçıların az çok karakterlerini anladım.hisseyi kaçırsam derhal isdemir e geçerim. ereğli tahtasındaki işlem yapan zekaları kıt bir kısım büyük oyuncuların fırsatlarını değerlendiriyorum. bunu yapmak tehlikeli olabilir.alternatifiniz ve yeterli sabrınız olması gerekir.
    bilmenizi isterim ki ereğli bu fiyatlara hala kelepir.türkiyedeki yatırım ortaklıkları vur kaççıdır.malın gerçek değeri onları ilgilendirmez.günlük vurup kaçarlar. ereğli avrupada amerikada olsa şu an değeri 25 tl den az olamaz.emsallerine göre çok iskontoludur.
    yazdıklarım şahsi düşüncelerimdir.kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

3. Çift hanelere yaklaştık iyice nazar değmesin...10-12 tl arası zaten olması gereken değeri en azından...

4.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Çift hanelere yaklaştık iyice nazar değmesin...10-12 tl arası zaten olması gereken değeri en azından...
    en azından bu doğru.bizim yatırım kuruluşları (yerliler) rasyonel olabilseler 14-15 tl bandına çok hızlı çıkarırlar.

5. garan 11,82 tl ise ereğli bunun en az iki katı olması gerekir esef olsun bizim yatırım kuruluşlarına

Alıntı Originally Posted by bozoklu5 Yazıyı Oku
    garan 11,82 tl ise ereğli bunun en az iki katı olması gerekir esef olsun bizim yatırım kuruluşlarına
    Endeks herhalde yarın 120bini geçip eski rekorunu geçecek, biz daha 10u göremeyeceğiz anlaşılan. Alacaklarını tahsil edemeyen, "takibe düşen alacak" oranları sürekli yükselen ve temettü vermeleri yasaklanan bankalar da ne hikmetse yüzde 7 artılarda. Yazıklar olsun..
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7. garan akbank şekerbank yabancıların ve yabancılara ait şirketler zirve yaptılar.ancak milli olan şirketlere giren milliyetçi yatırım ortaklıklarımız olmadığından onlarda yabancıların peşine takılarak aynı hisselere saldırdılar.çok acıdır ki bizde milli servet düşmanlığı çok ilerledi bu çok üzüntü verici bir durum.CITI ,DOCE VE DİĞER BATILI ŞİRKETLER ereğliye girmedikçe ereğli %30 temettü de verse yükselmez.zira bizim yerli yatırım kuruluşlarının tamamının toplamının ekonomik gücü yabancılardan sadece bir tanesine bile denk değildir.
    en sonunda girecek yabancılar ve yerliler sadece vur kaç yaparlar.ormanın arslanı kaplanı CITI VE DOÇEDİR. GERİSİNİ YAZMAYIM ŞİMDİ. siz anlayın yani.

Sayfa 881/945 İlkİlk ... 381781831871879880881882883891931 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •