Sayfa 114/319 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214 ... SonSon
Arama sonucu : 2552 madde; 905 - 912 arası.

Konu: PRKME - Park Elektrik Madencilik

Alıntı Originally Posted by nicomedia Yazıyı Oku
    Yılda 420.000 bin ton kömür üretimi. Acaba tonu minimum kaç TL den satabilir ki? Fiyat için yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler ��

Yatırım tavsiyesi değildir...
    Ortalama 500 TL'den satabileceklerini düşünüyorum.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

2.  Alıntı Originally Posted by asagir Yazıyı Oku
    Ortalama 500 TL'den satabileceklerini düşünüyorum.
    Sn asagir öyle bir rakama satiliyorsa yıllık kabaca 200 milyon TL ediyor gibi..

3.  Alıntı Originally Posted by nicomedia Yazıyı Oku
    Yanlış hesaplamadiysam☺️

Yatırım tavsiyesi değildir..

Yıkanmış yerli kömürler yaklaşık 700-900 (Bu fiyat aralığı yaklaşıktır. Son fiyatları bilmediğimden daha pahalı da olabilir) Lira gibi fiyatlara satılıyor(Soba ve sanayide kullanmaya uygun). Eğer bir problem yaşanmazsa veya yolsuzluk olmazsa, yıkandıktan sonra bu kömürlerin en az 500 Liradan satılabileceğini düşünüyorum. Bunun da en az yarısı(250 Lirası) kar olur. Yıllık 420.000 ton çıkarırlarsa; bu kömürden 110.000.000'dan aşağı kar etmeyeceklerini düşünüyorum. Tabi, süreç normal işlerse. Katakulli olmazsa...
    Son düzenleme : asagir; 21-11-2019 saat: 20:09.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

5.  Alıntı Originally Posted by asagir Yazıyı Oku
    Yıkanmış yerli kömürler yaklaşık 700-900 (Bu fiyat aralığı yaklaşıktır. Son fiyatları bilmediğimden daha pahalı da olabilir) Lira gibi fiyatlara satılıyor(Soba ve sanayide kullanmaya uygun). Eğer bir problem yaşanmazsa veya yolsuzluk olmazsa, yıkandıktan sonra bu kömürlerin en az 500 Liradan satılabileceğini düşünüyorum. Bunun da en az yarısı(250 Lirası) kar olur. Yıllık 420.000 ton çıkarırlarsa; bu kömürden 110.000.000'dan aşağı kar etmeyeceklerini düşünüyorum. Tabi, süreç normal işlerse. Katakulli olmazsa...
    Sn.asagir eğer dediğiniz rakamlar gerçekse şirket müthiş bir kâr etmiş olur ve bu da hisse fiyatına yansıyacaktır diye düşünüyorum.

6. Keşke şirket kap açıklamasına 20 bin tondan gelecek parayı da bizlerle paylassaydi. Daha sağlıklı yorum yapabilirdik.

Sn.asagir eğer dediğiniz rakamlar gerçekse şirket müthiş bir kâr etmiş olur ve bu da hisse fiyatına yansıyacaktır diye düşünüyorum.

Sn. nicomedia; Soba ve sanayi kullanımı için olan kömürün en az 400-700 Lira(Yıkanmış) arasında satılacağını düşünüyorum. Ortalama en az 500 liradan satılır ve bunun da en az yarısı kar olur ama bu satışlardan gelecek karların ne kadarı gösterilir bilemem. 30 yıla yakındır borsayla ilgiliyim. Bu süre içinde, borsaya açık şirketlerin çok azının bilançolarda veya karların kasaya konulması sürecinde dürüst davrandığını gördüm. Bu nedenle, Türk borsasında temel analize güvenenler çoğunlukla yanılır. Borsa hayatımın başlarında ben de temel analize güveniyordum ve yatırımlarımda dikkate alıyordum. Fakat, o dönemlerde(Temel analizle ilgilendiğim dönemlerde) öğrendiğim en önemli şey; şirketlerin içinin nasıl boşaltılabildiğine dair engin bilgilerim oldu. Şimdi, temel analizle neredeyse hiç ilgilenmiyorum(Şirketlerin geliri, gideri, yatırımı, karı, zararı vs hiç ilgimi çekmiyor). Kısacası; temkinli olmakta fayda vardır. Ha, bu şirket dürüst yönetilirse, yaptığı yatırımların semeresini almaya yaklaştığında, fiyatları uçuk rakamlara gidebilir ama yukarıda da yazdığım gibi; "Bizim borsada temel analize fazla güvenmemek gerekir ve temkinli olmakta fayda vardır."
    Son düzenleme : asagir; 21-11-2019 saat: 23:27.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

8.  Alıntı Originally Posted by asagir Yazıyı Oku
    Sn. nicomedia; Soba ve sanayi kullanımı için olan kömürün en az 400-700 Lira(Yıkanmış) arasında satılacağını düşünüyorum. Ortalama en az 500 liradan satılır ama bu satışlardan gelecek karların ne kadarı gösterilir bilemem. 30 yıla yakındır borsayla ilgiliyim. Bu süre içinde, borsaya açık şirketlerin çok azının bilançolarda veya karların kasaya konulması sürecinde dürüst davrandığını gördüm. Bu nedenle Türk borsasında temel analize güvenenler çoğunlukla yanılır. Borsa hayatımın başlarında ben de temel analize güveniyordum ve yatırımlarımda dikkate alıyordum. Fakat, o dönemlerde(Temel analizle ilgilendiğim dönemlerde) öğrendiğim en önemli şey; şirketlerin içinin nasıl boşaltılabildiğine dair engin bilgilerim oldu. Şimdi, temel analizle neredeyse hiç ilgilenmiyorum(Şirketlerin geliri, gideri, yatırımı, karı, zararı vs hiç ilgimi çekmiyor). Kısacası; temkinli olmakta fayda vardır. Ha, bu şirket dürüst yönetilirse, yaptığı yatırımların semeresini almaya yaklaştığında, fiyatları uçuk rakamlara gidebilir ama yukarıda da yazdığım gibi; "Bizim borsada temel analize fazla güvenmemek gerekir ve temkinli olmakta fayda vardır."
    Anladım sn. Asagir , verdiğiniz bilgiler ve tecrübe aktarımınızdan dolayı teşekkür ederim. Artık şirketin açıklamalarını takip etmek düşüyor bana.

Sayfa 114/319 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •