Sayfa 115/319 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165215 ... SonSon
Arama sonucu : 2551 madde; 913 - 920 arası.

Konu: PRKME - Park Elektrik Madencilik

Alıntı Originally Posted by asagir Yazıyı Oku
    Sn. nicomedia; Soba ve sanayi kullanımı için olan kömürün en az 400-700 Lira(Yıkanmış) arasında satılacağını düşünüyorum. Ortalama en az 500 liradan satılır ve bunun da en az yarısı kar olur ama bu satışlardan gelecek karların ne kadarı gösterilir bilemem. 30 yıla yakındır borsayla ilgiliyim. Bu süre içinde, borsaya açık şirketlerin çok azının bilançolarda veya karların kasaya konulması sürecinde dürüst davrandığını gördüm. Bu nedenle, Türk borsasında temel analize güvenenler çoğunlukla yanılır. Borsa hayatımın başlarında ben de temel analize güveniyordum ve yatırımlarımda dikkate alıyordum. Fakat, o dönemlerde(Temel analizle ilgilendiğim dönemlerde) öğrendiğim en önemli şey; şirketlerin içinin nasıl boşaltılabildiğine dair engin bilgilerim oldu. Şimdi, temel analizle neredeyse hiç ilgilenmiyorum(Şirketlerin geliri, gideri, yatırımı, karı, zararı vs hiç ilgimi çekmiyor). Kısacası; temkinli olmakta fayda vardır. Ha, bu şirket dürüst yönetilirse, yaptığı yatırımların semeresini almaya yaklaştığında, fiyatları uçuk rakamlara gidebilir ama yukarıda da yazdığım gibi; "Bizim borsada temel analize fazla güvenmemek gerekir ve temkinli olmakta fayda vardır."
    Kardeş ne demek temel analize güvenmiyorum.olurmu öyle şey bir şirketin olmazsa olmazı temel verilerdir.
    Elbet kötü niyetli şirket yönetiminden şirket blanco oyunları yapan vardır.
    Size senelerin tecrübesi olan biri olarak sakin temel rasyolara bakmadan yatırım yapmayın.
    Teknik ise destek için bakilabilen geçmiş fiyat hareketleridir.
    Yoksa borsa insanlar için hüsran olur.
    Sağlıkla kalin

Bu şirketin kömür üretimi ve santralleri yanında doğal soda konusunda da yatırımları var (800 miyon dolar civarında yıllık soda ihracatı). Yani; tek geliri yukarıda bahsettiğimiz madenden değil ama ileride bunların ne kadarı bilançolara yansıyacak ve ne şekilde yansıyacak? Sonuç önemli... Her halükarda, takip edilmesi gereken bir hisse. Temkinli olmak şartıyla.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

10 günlük

aylık

8.  Alıntı Originally Posted by asagir Yazıyı Oku
    Bu şirketin kömür üretimi ve santralleri yanında doğal soda konusunda da yatırımları var (800 miyon dolar civarında yıllık soda ihracatı). Yani; tek geliri yukarıda bahsettiğimiz madenden değil ama ileride bunların ne kadarı bilançolara yansıyacak ve ne şekilde yansıyacak? Sonuç önemli... Her halükarda, takip edilmesi gereken bir hisse. Temkinli olmak şartıyla.
    Sn.asagir bahsettiğiniz soda işini merak ettim. Şöyle bir bakayım dedim , dediğiniz soda şirketi Park holdinge bağlı görünüyor. Yani park elektrik şirketi bünyesinde değil yanlış anlamadiysam. Dolayısıyla bu 800 milyon dolarlık ihracat in park elektrik bünyesinde gösterilmemiş olması normal . Eğer yanlışım varsa lütfen düzeltin .

Yatırım tavsiyesi değildir..

Sayfa 115/319 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165215 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •