Sayfa 120/319 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170220 ... SonSon
Arama sonucu : 2551 madde; 953 - 960 arası.

Konu: PRKME - Park Elektrik Madencilik

1. Uzun vade takip ettigim ( Bullish Gartley ) formasyonu tamamlanmis olup, ABC yukarı yönlü düzeltme ayagindayiz.. bana göre kritik 3.60 seviyesi üstünde kapanislarda 4'lu rakamlar gelecektir... y.t.d.
    https://www.tradingview.com/x/88OKwbS8

2. Bazen tek bir çizgi herseyi anlatır.. dusen trend çizgisi yeşil gövdeli hacimli bir mum çubukla gecildi ve çıkış onayi almak için tekrar çizgiye (Rollback) geri dönüş yaptı.. bugün/yarın bu cizgi uzerinde kalici olursa önü acilacaktir... Y.T.D.
    https://www.tradingview.com/x/ezgb52M2

3. https://www.tradingview.com/x/KtdrRDyL
    Prkme Kısa vade 1.aylik grafik. Yükselen kanal içindeki hareketine devam ediyor.. en alttaki destek cizgisine temas etti.. Yarın yönünü belli edecektir.. y.t.d..

4. https://www.tradingview.com/x/1JybknKH
    Kısa vade 3.58'den başlayan geri çekilme düzeltmesi 3.33-3.27 seviyesine kadar devam edebilir.. buradan tekrar yukarı yönlü yapacağı harekette kisada ilk hedef 3.84 olacaktır.. y.t.d.

5.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Şirket faliyeti çok sınırlı kaldı. Ciro ve nakit akışı çok düşük. Bütün paralar “ılgın termiğin lisansına” yatırıldı. Bundan sonra Ilgın termik aş İnşaatına büyük paralar harcayacak. Bunu özkaynaklardan karşılaması imkansız...

İştiraki olan “Park Termik Elektrik” veya “Silopi Elektrik” ten biri veya ikisi ile şirket birleşimi gitmesi iyi bir yapılanma olur, yatırımlarada nakit alış desteği sağlanır. Tabi şirket birleşmesi olsada, bu santrallerden gelen paralar bir kaç yıl sadece Ilgın termik elektrik yatırımını finanse etmeye yeter sanırım....
    Teknik grafik muhabetleri çok havada kalan durum. Yoksa şirket temel analize göre şirket rasyoları hiç desteklemiyor. Birileri hisseyi toplamışsa ve bir aksiyon yapmak isterse başka!

Boksit madeninden ve Ilgın kömür madeninden şimdilik en fazla yıllık 20 milyon gelir sağlayabilir. Buda yatırılmış sermayeye oranla çok düşük bir rakam.

Yönetim şirketin paralarını sadece bir lisansa yatırarak şirketi çok pasif duruma soktu. Şirkete nitelik katacak yapılandırmalara gitmeliler.

6. 1prometheus üstad selam. dediğin bazi konularda hemfikiriz.. şirkete olan güvenimiz sifir.. ciner ve şirket yönetimi 1.kazığı daha once 4.20 fiyattan silopi elektrik ile birleşecek diye 1 yıl oyaladi milleti. 2.kazigi çalışan bakır madenini satıp Ciner efendi kendi adına kayıtlı ve bir kısmı davalık sit alanı olan boş tarlayı alarak prkmeye kazığı attı ve değersiz çöp bir şirket haline getirdi. 3.kazigida alavere/dalavere ile şirket adına kayıtlı satilamayan hisselerin al/sat işleri ile 6.ay brüt takas cezasi kabus gibi.. bunların yatacak yeri yok...

7. 1prometheus üstad sana katilmadigim konu ise Teknik Analiz.. niye dersen.? Prkme Temel analizde sıfır yani sinifta kaldi. Konya Ilgın termik santral haberiyle hisseyi aldık, beklenti yüksek diyerek düşsede ciksada inadına satmadık elimizde kaldı.. yalnis yaptik bence. Doğrusu Teknik Analize göre hareket etmekmis.. şimdi fiyat neyse dusuk veya yüksek farketmez iki çizgi cizip Destekte almak ve Direncte satmak, stop ve Kar al hedef belirtmek gerekir, doğru islem budur.. haber gelecek beklentisi ile ezbere kağıda girdik kağıt çıktı satmadik, kağıt düştü satmadik, niye haber gelecek diye yıllarca bosuna tuttuk kağıdı bence hata yaptık.. 2016 santral inşaatı başlayacak, 2019 elektrik uretecek dediler.. kaç sene geçti ortada birsey yok. bunlar 5.sene daha santral falan kurup elektrik melektrik çıkaramaz.. yılda 2.ton kömür çıkarması gerekirdi nerde kömür, şimdi yaptiklari şey yalandan is yapiyoruz görünsün diye az miktarda kömür cikarip 25.kiloluk paketler halinde satmak.. sahtekarlara denk geldik böyle oldu, yazik vatandasa boş hikayeler anlatiyorlar... Dostum teknik analiz can kurtarir.. Kolay gelsin.

8. İşin doğrusu bu kadar olumsuzluga rağmen 6.ay brüt takas cezasını beklemiyordum kötü yakalandik. Kağıdı inat edip satmadık, haber gelecek beklentisi ile tekniğe bakmadik hata yaptık, hisse halen portföyümde var. Herkes benim gibi magdur.. şimdi sadece prkme fiyat nedir, yüksek, düşük farketmez Son durumu görmek adina iki grafik çizip tahminde bulunuyorum. Yazdıklarım kendi fikrim, Kağıdı karalamak veya birilerini etkilemek değil.. kesinlikle kimseye al/sat/tut/kaç tavsiyesi değildir.. herkes kendi aklina göre hareket etsin.. herkese bol sans..

Sayfa 120/319 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170220 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •