Sayfa 129/320 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179229 ... SonSon
Arama sonucu : 2554 madde; 1,025 - 1,032 arası.

Konu: PRKME - Park Elektrik Madencilik

1.  Alıntı Originally Posted by Mustafa5 Yazıyı Oku
    Eyvallah üstad, bu kaos ortaminda çoktandır hep kısa vade H1,H4 günü kurtaralım diye baktık olaya.. Dogru dersin birazda orta-uzun vade hepsine bakalim hissede hedef fiyat nedir görmek lazım..
    Genelde bazı kagitlarda ben teknik analiz yorumu veya Grafik cizince mutlaka birileri çıkıp, boşuna çizme, grafik tutmaz, teknik calismaz... şeklinde satasmalarda bulunur.. bende herkes kendi işine baksın diyince eyvah eyvah ortam geriliyor.. bu seferde içimden cizmek gelmiyor..:)
    Üstad sende bilirsin borsa mantigii nedir.? Tekniz Analiz Grafik, sadece işler yolundayken kağıt çıkarken değil, düserkende de lazim.. burada sorun bir X kağıdı alacagiz diyelim.. bu işi ezbere yaparsan boğulursun.. kağıdı nereden almalıyım? Nereden satmayalim? destek-direnc nedir? Kar-Al(Take Profit), Zarar Kes(Stop Loss) seviyesi nedir? bunları bilmek, görmek lazim.. fakat AT gözlügü takmış bir adama bunlari anlatsan ne olur..:;))
    insanlarla uğraşmak hakkaten çok zor.. Forumda kimseyi tanimam etmem, kimseden bir menfaatim de yok.. burada amaç Borsada para kazanmak, yoksa birileriyle polemige girmek, olumsuz etkilemek veya manipüle etmek Asla değil.. yazilanlarari okuyan, ilgilenen birilerine fikir vermek, fayda sağlamak için yazıp, ciziyorum.. bir kişi dahi faydalansa ne mutlu bize...
    kolay gelsin..
    Çalı arkasından izliyor ve analizlerinden faydalanıyoruz. Teşekkürler

GM8 go cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. teknik iyidir,mustafa bey, yeterki güzel çalışmalar olsun.. park maden güçlü bir holdinge dayanıyor, döviz varlıkları,özsermayesi güzel ,3 aylıkta geçen seneyi 4.5 katına katladı 6 aylıkta döviz farkıda belirgin katkıda bulunacaktır. böyle devam ederse yıllıkta çok farklı olabilir....bakir bir hisse

siz teknik atın biz izleriz,elinize sağlık..

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/844260

ytd değildir

3. Teknige, grafige inanan birilerinin çıkmasi güzel, Eyvallah arkadaşlar çizmeye devam.. Prkme'de sorun yok biz herzaman kağıda güvendik, fakat yaşananlardan sonra kagida sahip çıkmayan ve başıboş bırakan cinner ve şirket yönetimi hicmi hicmi güven vermiyor.. kağıt ne zaman yukselmek istese hep bir şaibe ve engelle karşılaşıyor.. Mayıs ayı başında Yabancı Takas Oranı %15 olan 6-7milyon lot iken, bir anda 2.hafta içinde dün % 0-sıfır oldu..sizce normal bir durummu.?

Şimdiye kadar malum bu ortamda genel kaos durumunda H1, H4 periyotlarda kısa kısa senaryolar yaptık.. şimdi biraz daha geniş günlük, haftalık bakalım..

https://www.tradingview.com/x/aMnvgeH7

Prkme ilk etapta gacen hafta geçemediği 3.41 seviyesini tekrar test edip geçmeyi deniyecektir.. bu seviye haftaya geçilir diye dusunuyorum... bizim esas takip etmemiz gereken seviye geçen ayki 20-Nisan son zirvesi 3.58.. burasi yeşil gövdeli güçlü bir mum çubukla gecilirse kağıdın önü açılır.. benim tahmini beklentim ilk hedef 4.31. AB=CD formasyonu olusmasidir... grafikte yazdığım destek-direnc seviyeleri takip edilebilir... Y.T.D.. herkese bol sans.. kolay gelsin..

4. https://www.tradingview.com/x/thBX9PJO
    Prkme şimdilik düşen kanal içerisinde hareket ediyor.. halen üst kanal çizgisi kalıcı olarak gecilemedi.. 3.33 tam sınırdan geçiş kapısındayiz..:) Y.T.D.

5. https://www.tradingview.com/x/ezULfGO6
    Uzun vade düşen kanal içerisindeki son 2.aylik hareketlerine yakın çekim dürbünle baktığımızda yükselen kanal içerisindeyiz.. altta 2.84'ten destek almis, hedef 4.xx kanalın ust çizgisi.. Y.T.D.

6. Daha önce Ereğli forumda yazmıştım kağıt çakıldı kaldı, bir türlü gitmiyor.. prkme içinde geçerli aynı durum.. :)
    "Adamin biri x köye varmış yol kenarında bakkalın önünde oturan yaşlı amcaya sormuş.. şu karşıki köye ne kadar sürede giderim.. yaşlı amca adama hele bir yürüde yürüyüşünü görelim.. ona göre ne kadar sürede gideceğini soyliyeyim.. demiş." . bizimkide o hesap PRKME hele bir yürüde görelim seni, ona göre yıl sonuna kadar uzun vade kaç TL fiyatta olursun soyliyeyim.:)
    Neyse biz yinede Prkme içinde uzun vade grafik çizelim.. dereyi görmeden, paçaları sıvamış olalım..

https://www.tradingview.com/x/7jqc1yFR

Haftalık grafikte uzun vade düşen Trend siyah çizgi yukarı yönlü kırılir ve üstünde kalıcı olursa ne olur acaba..?? prkme'de Sınırları biraz daha zorlayıp olaya geniş bir açıdan bakarsak... görebilecegi rakamları grafikte yazdım.. kağıt buralardan gelmis, hayal değil gerçek, neden olmasin.:).
    Biz yinede ani yaşayalim, kısa vade takibe devam edelim.. kağıt biraz yol alırsa sonrasina bakariz...
    Cizdigim grafikler, yorumlar, senaryolar ihtimal dahlinde olup kendi tahminimdir.. kesin tutacak diye birşey yok.. Al/Sat/Tut/Kaç tavsiyesi asla değildir.. kimseyi yalnis etkilemiyelim.. yinede herkes kendi mantiğina, kendi fikrine göre hareket etsin.. Y.T.D. Herkese bol şans, kolay gelsin..

7. grafikler ve grafikler üzerinde yapılan analizler çok başarılı, hissenin temel değerleri zaten güzel, tekniktede ayağı sağlam basan bir yükseliş hareketi yılların sabrının meyvelerini ortaya çıkarabilir..

piyasada birçok hisse bazıları temeli de bozuk olduğu halde inanılmaz seviyelere ulaşınca anca spk tedbirleriyle frenlenmeye çalışıyorlar.. şirketin tavanı 3.51 olarak genek kurula teklif edeceği hisse geri alım proğramı genel kurulda sorgulanacaktır sanıyorum.. Geri alım proğramı tavanı 5 tl seviyesine çelikmelidir diye düşünürüm.. Özsermayesi 508 milyon lira gösterilen bir şirketin 207 milyon değerinde döviz artısı var bu bile başlı başına 6 aylık ve önümüzdeki diğer bilançolara etki edecek önemli bir etken olacaktır.. Yabancının takastan çıkması kendi ülkelerinde ve şirketlerinde nakit ihtiyacında kaynaklanıyor olabilir,imkb de aynı durum birçok şirkette var... takasın yerli oyuncuya dönmesi 3 ve üzeri fiyat seviyelerinde ,yerli oyuncuları çeyrek bilançoyu bu yılın en iyi başlangıcı noktasında geleceği satın almaya teşvik edebilir..

Ayın 21 indeki genel kurulda pozitif bir havada yapılması halinde hisse performansına yansıma beklenebilir, bu hissenin ederi geçmiş bir iki ortalamayı bulmakla geçiştirilecek bir durum değildir, 3.51 fiyatının genel kurulda güncellenmesini beklemek tüm yatırımcıların ortak talebi olmalıdır

ytd değildir

8. sehven 2 kez gönderilmiştir
    Son düzenleme : WindowsUp; 16-05-2020 saat: 17:03. Sebep: ilave

Sayfa 129/320 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179229 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •