Sayfa 268/319 İlkİlk ... 168218258266267268269270278318 ... SonSon
Arama sonucu : 2545 madde; 2,137 - 2,144 arası.

Konu: PRKME - Park Elektrik Madencilik

1. Sevgili şirketimiz 5000 geri alım yaptı bugün. 😃🤬

2. Konya Ilgın’ın hayata geçirdiği ön madencilik planlaması kapsamında başlanan madencilik
    faaliyetleri neticesinde 2021 yılının ilk çeyreğinde toplam 52.253 ton kömür satışı kaynaklı olarak
    net 7.852.066 TL tutarında hasılat elde edilmiştir. Öte yandan, Konya Ilgın’ın asıl iş modelinin
    elektrik üretimine dayalı olması ve sahadan üretilecek kömürün dışarıya satılması gibi bir
    uygulama süreklilik arz etmediğinden ana madencilik planlamasına hazırlık amacıyla oldukça
    kısıtlı bir hacimde gerçekleştirilen kömür üretim faaliyeti nedeniyle kömür satışı kaynaklı olarak
    500.097 TL tutarında brüt zarar oluşmuştur.

adamlar hem çalışıp hem zarar ediyor.
    şirketin 420 milyondan cinerden alacağını da dusunursek resmen ciner tarafından sömürülüyor.

3. komiksin be prkme speği. bizde sayıyoruz unutma..

4. Bu şirketten hiç bişey anlaşılmıyor. bu kadar karı neden açıklıyor ? istese açıklamaz.senet fiyatına etkisi yok. geri alımda etkisi görülmüyor .

5. Kulislerde duyduğumu göre 2021 de yatay, 2022 de az düşüş, 2023 de hedef fiyat 14 tl imiş....

6. geldim tahtandayım.yarın biraz karışıcam aranıza.y.t.d.

7. merhaba u kagıdı 5 yıldır izliyorum , burut satışları %%5000 üzeri 5yıl önce 2 lira , bugun 5 lira dıyelim , ,yıllık %20 enflasyon desek elde var 0. kedi 1 kılo , cığer,1 kılo ,ciğeri kedi yese kedi neden hala bir kılo , masraflar artı karlar masrafa, patron yan cepten cebe bunlar tanıyın, bunlar, polho, ıhlas, doğan , glryh hepsi hırsız belleyin bunları

8. Park Elektrik: Konya Ilgın Termik Santral Projesi ülkemizde geçerli tüm çevresel yükümlülüklere uyum sağlayacak şekilde planlanmaktadır

16/09/2021 06:30:11

Park Elektrik, sivil toplum kuruluşları tarafından açılan termik santrallerin kapatılması istemiyle ilgili davada bağlı ortaklığı Konya Ilgın'ın davaya istemesi halinde müdahil olabileceği hususundaki mahkeme kararının ortaklığa tebliğ edildiğini bildirdi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, "Konya Ilgın Termik Santral
    Projesi ülkemizde geçerli tüm çevresel yükümlülüklere uyum sağlayacak şekilde planlanmaktadır." denildi.

KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Ülkemizde de etkili olan Kovid-19 salgınının ortaya çıkmasında termik santrallerin yarattığı çevre kirliliğinin de etkili olduğu gerekçesiyle, ülkemizde işletmede olan 30 kömürlü termik santralin tamamının üretim lisanslarının iptal edilerek kapatılması ile henüz işletmeye alınmamış 7 termik santralin üretim lisanları ile projelerinin iptali istemiyle bazı sivil toplum kuruluşlarının Türkiye
    Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı aleyhine dava açtığı, henüz işletmeye alınmamış 7 termik santral arasında Şirketimizin bağlı ortaklığı Konya
    Ilgın Elektrik Üretim San. ve Tic. A.Ş. ("Konya Ilgın") bünyesinde yürütülen termik santral projesinin de olduğu ve dava kapsamında Konya
    Ilgın'ın sahibi olduğu EÜ/4292/02479 lisans numaralı ve 43 yıl süreli elektrik üretim lisansının da iptalinin talep edilmesi nedeniyle bağlı ortaklığımız Konya Ilgın'ın davaya istemesi halinde müdahil olabileceği hususundaki Ankara 11. İdare Mahkemesi'nin 14 Eylül 2021 tarihli ara kararı bugün bağlı ortaklığımız Konya Ilgın'a elektronik ortamda tebliğ edilmiştir. Konya Ilgın Termik Santral Projesinde,
    Dolaşımlı Akışkan Yataklı Kazan (CFB) teknolojisi kullanılacaktır. CFB
    Teknolojisi uzun yıllardır dünyada yaygın olarak kullanılan ve özellikle kükürt dioksit emisyonlarını önlemesi açısından "temiz kömür teknolojileri" sınıfına giren, aynı zamanda düşük yanma odası sıcaklığı ile NOx emisyonu sorununu ortadan kaldıran bir teknolojidir.
    Bu çerçevede, Konya Ilgın Termik Santral Projesi ülkemizde geçerli tüm çevresel yükümlülüklere uyum sağlayacak şekilde planlanmaktadır. Konu ile ilgili tüm yasal haklarımızı korumak amacıyla bağlı ortaklığımızca davaya, davalı Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı yanında müdahil olarak katılınacaktır. Sürece ilişkin içsel bilgi niteliği taşıyan herhangi bir gelişme olması durumunda sermaye piyasası mevzuatı uyarınca gerekli açıklamalar yapılacaktır."

Sayfa 268/319 İlkİlk ... 168218258266267268269270278318 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •