Sayfa 296/320 İlkİlk ... 196246286294295296297298306 ... SonSon
Arama sonucu : 2556 madde; 2,361 - 2,368 arası.

Konu: PRKME - Park Elektrik Madencilik

1. Haberi, tahtacısı vs olmayan, kendi halinde zavallı bir hisse...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

2. 19 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştirilen 2022 yılına ilişkin Olağan Genel Kurul toplantısında onaylanan Pay Geri Alım Programı kapsamında; 30 Eylül 2023 tarihli konsolide finansal durum tablosu dikkate alınarak, pay geri alımına ilişkin azami fiyat 1 TL nominal değerli pay için 34,5735 TL (Önceki seviye: 34,4978 TL) olarak güncellenmiştir.
    Gereğini yap Turgay bey...Bu endekste bu fiyatlar utanç verici...

3. Daha önce kamuya duyurulduğu üzere, Şirketimizin bağlı ortaklığı Konya Ilgın Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin işletme ruhsatına sahip olduğu 2444 ve 1247 ruhsat numaralı Konya'nın Ilgın ilçesindeki maden sahalarındaki kömür kaynağının Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu (UMREK) tarafından yetkilendirilmiş kişiler tarafından UMREK norm ve standartlarına uygun olarak tespit edilmesi için yürütülen çalışmalar neticesinde, UMREK (2018) koduna uyumlu olarak Güvenli ve Verimli Maden Teknolojileri San. ve Tic. Limited Şirketi tarafından düzenlenen 10 Ocak 2022 tarihli Kömür Kaynak Kestirim Raporu'nda özetle, sahalardaki 188 milyon ton kömür kaynağın tamamının "Potansiyel Kategori"de sınıflandırıldığı ve maden rezerv kestirim çalışmasına geçebilmek için ilave çalışmalara ihtiyaç olduğu belirtilmişti.

UMREK 2023 koduna göre "Potansiyel" kategori kaynak sınıflaması "Mümkün" olarak değiştirilmiş olup, bu çerçevede, "Mümkün" kategoride sınıflandırılmış kömür kaynağının "Belirlenmiş" ve/veya "Ölçülmüş" kömür kaynağı kategorisine yükseltilmesi için gerekli çalışmaların yapılarak UMREK (2023) koduna uyumlu olarak raporlanması için Güvenli ve Verimli Maden Teknolojileri San. ve Tic. Limited Şirketi ile 21 Kasım 2023 tarihinde sözleşme imzalanmıştır. Çalışmaların 2024 yılı Haziran ayına kadar tamamlanması planlanmaktadır.

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1219211
    Şimdiye kadar (nedense) çok fazla dikkat çekmedi. Bu haber ne demek ? Özkaynakların inanılmaz boyutta artacağı demek... Not edelim, bulunsun...

4. Son faaliyet raporunda termik santral kurulması ile ilgili isteksizliği daha da belirginleşmiş gördüm. Yeni bir iş kolu arayışı başlıyor gibi sezinledim. Nitekim kömür rezervinin "Ölçülmüş" kategorisine yükseltilmesi bunun işareti bana kalırsa...Kasada ve Park holdingten alacak hanesinden olmak üzere toplam 1 milyar Tl keş nakit var. Borç yok ! Bu para ile rahatlıkla bir organik gübre fabrikası kurulabilir...YTD

5. Mevcut konjonktür (kur seviyesi + enerji sektöründeki fiyatlama rejimi) yeni bir termik santral kurulması için uygun değil. Haliyle başka bir iş koluna geçme zorunluluğu ortada. Şirketin sahip olduğu kömür rezervi ile yapılabilecek çok değişik yatırım alternatifleri var. Ve Park gurubunun borsadaki tek şirketine artık gereken değeri vermesinin zamanı geldi...YTD

6.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Aralık 2022 de buralardan satmıştım, buralardan yine aldım...

Hadi hayırlısı...

Fiyatlamalar ortada...2022 yılı zirvesinde dolar 18 Tl idi, şimdi 32 Tl... Dolar bazlı grafiği assam ağlarsınız...Valla ayıp sayın Turgay bey...

7.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    2024 ün favori hissesi olabilir mi? nisanda bombayı patlatırsa neden olmasın.
    Yeni bir işkolu hakkına ufacık bir açıklama gelsin...Neden olmasın üstadım...

8. Kasa ve alacaklardan hariç geçmiş yıllar kâr hesabında 950 milyon Tl var, sermaye yuvarlak hesap 150 milyon Tl. Yani, bu kadar bedelsiz potansiyeli...Ve bu fiyatlarda, bu piyasa değerinde...Çok ayıp...

Sayfa 296/320 İlkİlk ... 196246286294295296297298306 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •