Sayfa 303/319 İlkİlk ... 203253293301302303304305313 ... SonSon
Arama sonucu : 2551 madde; 2,417 - 2,424 arası.

Konu: PRKME - Park Elektrik Madencilik

1.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Sizin gibi yatırımcı değilim ben,
    10 senedir tutuyorum bu hisseyi vede olumlu veya olumsuz her şeyi paylaşırım.
    Son mahkeme durusmasini izleyen avukatla görüşen bilinçli bir yatirimciyim.
    Ne anlatırsan anlat anlatacağın şey karşıdakinin anlayacağı kadardır.
    Yatırımcı dediğin sadece şirkete değil konjonktürel gelişmelere göre objektif bakar olaylara...Adamlara malum cenah çökmüşken, bunca yıllık yatırımcı olup cebinden 1 kuruş para çıkmamışken zaten şirketin tamamına yakını kendisinin iken servet aktarımı tabirini kullanmak bile başlı başına ne kadar bilinçli olduğunu göstermekte...Haklısın !

Ben bu şirketin genel kurullarına katılıp bizzat en üst düzeyde görüş ve önerilerimi paylaşmış biriyim...Sağdan soldan duyduğum bilgiler değil bizatihi en yetkililerden duyduğum şeyleri "makul bir ölçüde" burada yazmaktayım...Burada gidip gelip patronlara yönelik bir şeyler yazmak kolay, gel genel kurula hem beraber çay içelim hem de ne söyleyeceksen yüzlerine söyle...Öyle, forum köşelerinde, neyin ne olduğunu anlamadan bilmeden atıp tutmak kolay...Sen bunların yerinde olsan ne yapardın varsa bir fikrin onu yaz...

Anayasa Mahkemesi kararlarının tanınmadığı; memleketi yöneten en üst düzeyde kişinin "ya taraf olursunuz ya bertaraf" dediği bir konjonktürdeyiz unutma !...Daha da fazlasını yazamam...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

2. Enerji sektöründe (hatta ülke çapında), adalet de dahil tüm kurumlar ellerinde iken ve kaşın kara demeye bile gerek görmeden istedikleri her şirkete istedikleri cezayı kesen, yandaş şirketlerin korunup kollandığı hem de bunun hiç bir gizlemeye gerek kalmadan yapıldığı bir dönemde 600 milyon dolar harcayıp termik santral yapacak adama deli derler...

Şirket yönetimi bunun farkında ve bir çıkış yolu aramaktalar...Umarım şu yerel seçimlerde malum cenaha güzel bir tokat atılır da biraz olsun umutlar yeşerir...Öyle bile olsa, tüm dünyada termik santraller ile ilgili artarak devam eden olumsuz gidişat ortada iken Ilgın sahasındaki 188 milyon ton kömürün başka yöntemlerle ekonomiye kazandırılması fikri en nihayetinde farklı projelere yönelinmesini sağlayacaktır...Zaten yazmıştım, bu biraz zaman alacak ve sabrı olmayanlar için şimdilik "iyi" bir hissede değiliz...Buna rağmen pozisyonumu korumakta kararlıyım...Çünkü son gelişmeler stratejik karar alma konusunda aktif bir politika izlenilmeye başlandığının işareti gibi geldi bana...YTD

3.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Son mahkeme durusmasini izleyen avukatla görüşen bilinçli bir yatirimciyim.
    Hangi duruşmaymış bu, bana esas numarasını gönder de UYAP'tan duruşma tutanağına bakayım... Biz de öğrenelim idari davalarda duruşma var mıymış, nerden çıkmış bu duruşma...40 yıllık hukukçuyum belki de bilmediğimiz şeyler vardır, öğreniriz sayende...

al gülüm ver gülüm maceramız devam ediyor... malsız çulsuz baktığımda, kahvenin bir tobo ihtimali dikkat çelmeye devam ediyor yukarıdaki turkuaz roza paralelide pozitif bir bekleyiş içinde.. yine de kırılacağı yön belirleyici olacaktır... endeksin 8863.05 altı kapanışla yeni haftaya elinin biraz daha zayıf girebileceğini düşünürsek,uzaktan yakın takibe devam etmek benim için daha mantıklı.
    iyi çalışmalar..
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Hangi duruşmaymış bu, bana esas numarasını gönder de UYAP'tan duruşma tutanağına bakayım... Biz de öğrenelim idari davalarda duruşma var mıymış, nerden çıkmış bu duruşma...40 yıllık hukukçuyum belki de bilmediğimiz şeyler vardır, öğreniriz sayende...
    Kapta açıklandi,
    İdare mahkemeleri karar duruşması yapabilir vede yapıldı.
    Şirket aleyhine olan son Ankara idare mahkemesi kararı.
    İstinaf yani bir üst mahkemeye gitti şirket.
    Ayrıca aynı gün yönetimdekiker ile ilgili duruşmada yapıldı ve kapta açıklanan karar ile enerji şirketlerinde görev alamiyacaklarina karar verildi.
    Herhalde ikna olmuşsunuzdur,
    Bukadar bilinçli yatırımcı olarak bu kap haberine dikkat etmememissiniz demekki olabilir.
    Sagliklar
    Dosya numarası kapta mevcut

6. Yalan yok, özellikle mahkeme KAP'larına hiç bakmadım. Bakmam da...Çünkü geçen yıllarda da yazmıştım aynı görüşteyim: şirket bu konjonktürde, buraya, bu maliyetle termik santral yapmak istemiyor. Net. Haliyle mahkemelere cevap niteliğinde yapılan savunmalar, ıvır zıvır hepsi oyunun bir parçası...Sonuçta halka açık ve günün sonunda "tüm hukuki yolları tamamladım ama bakın olmadı" demek zorunda.

600 milyon doları ne idüğü belirsiz bir delidumrul devleti döneminde buraya gömecek adam sadece geri zekalıdır...Hele de bu faiz ortamında...O parayı (ki bugünkü kur ile 20 milyar Tl ye yakın bir para) % 50 faiz ile bankaya koyup dertsiz başım demek varken...

7. Şu rapor ve bilanço hele bir gelsin işin aslı yavaş yavaş ortaya çıkar zaten...

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Yatırımcı dediğin sadece şirkete değil konjonktürel gelişmelere göre objektif bakar olaylara...Adamlara malum cenah çökmüşken, bunca yıllık yatırımcı olup cebinden 1 kuruş para çıkmamışken zaten şirketin tamamına yakını kendisinin iken servet aktarımı tabirini kullanmak bile başlı başına ne kadar bilinçli olduğunu göstermekte...Haklısın !

Ben bu şirketin genel kurullarına katılıp bizzat en üst düzeyde görüş ve önerilerimi paylaşmış biriyim...Sağdan soldan duyduğum bilgiler değil bizatihi en yetkililerden duyduğum şeyleri "makul bir ölçüde" burada yazmaktayım...Burada gidip gelip patronlara yönelik bir şeyler yazmak kolay, gel genel kurula hem beraber çay içelim hem de ne söyleyeceksen yüzlerine söyle...Öyle, forum köşelerinde, neyin ne olduğunu anlamadan bilmeden atıp tutmak kolay...Sen bunların yerinde olsan ne yapardın varsa bir fikrin onu yaz...

Anayasa Mahkemesi kararlarının tanınmadığı; memleketi yöneten en üst düzeyde kişinin "ya taraf olursunuz ya bertaraf" dediği bir konjonktürdeyiz unutma !...Daha da fazlasını yazamam...
    Egerki bir halka açık olmayan holding,
    Halka açık bir şirket ile şirket alım satımı yapıyorsa ben buna hinlik derim,
    Park madenin tamamı kendinin değil,
    Ama holding tabiki tamamı kendinin
    Onun için yaptı bu karşılıklı alış satışı.
    Ayrıca ben kulaktan dolma şeylere inanarak yatırım yapmam vede buna dayanarak yazıp yorum yapmam.
    24 yıllık yatırımcı tecrübe ve birikim ile kendim karar veririm çok şükür blancodanda az çok anlarım.
    Bunlarin bu lisansı elinden kaçırması ayrıca teminatının yanmasinda kusurlu olmalarına alkismi tutacağım elbette tenkit edeceğim.
    Avukata dedim bu santral ile ilgili sivil toplum örgütleri de dava açmıştı,ne derse beğenirsiniz bu konuda bilgim yok istinafta değerlendirelim dedi
    Şirketin olaya sahip olup olmadığına bir karine olsun diye belirtiyorum.
    Siz patronu savunabikirsiniz Allah yardımcınız olsun.
    Sagliklar

Sayfa 303/319 İlkİlk ... 203253293301302303304305313 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •