Sayfa 306/319 İlkİlk ... 206256296304305306307308316 ... SonSon
Arama sonucu : 2551 madde; 2,441 - 2,448 arası.

Konu: PRKME - Park Elektrik Madencilik

1. Karşılıklı işlemler, şu rasyolara yeni gelen yatırımcı yok alan satan kurumlardan belli. Hacim yerlerde.

Demiştim, çok sabırlı olmak gerekecek...Bekliyoruz, bekliyorlar...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

Borçsuz ve nakitci firmaların enflasyon muhasebesi nedeniyle blançolari iyi gelmiyor.
    Bununda farklı olmasi zor gibi.
    Rezerv raporu blancodan önce gelse bari.
    Yt TV.degildir
    Sagliklar

3.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Borçsuz ve nakitci firmaların enflasyon muhasebesi nedeniyle blançolari iyi gelmiyor.
    Bununda farklı olmasi zor gibi.
    Rezerv raporu blancodan önce gelse bari.
    Yt TV.degildir
    Sagliklar
    Üstadım, mevcut bilanço fiyatlanmış mı ki gelecek olan fiyatlansın...Ben haber bekliyorum burada, şöyle yakışıklı, stratejik; vizyonist bir haber...Koskoca Ciner grubunun halka açık tek şirketi 1.90 Pd/Dd , 5.6 FK ile fiyatlanmakta...

4. "Ciner Denizcilik’in de bağlı olduğu Ciner Holding’in diğer bir yatırımı olan Ciner Glass’ın, Belçika’nın Lommel kentinde planlanan 600 milyon avroluk cam tesisinin temeli düzenlenen törenle atıldı. Kristalpark III’te yer alacak tesis, 500 yeni istihdam da yaratacak.

Lommel Belediye Başkanı Bob Nijs, bu yatırımın şehir için çok önemli olduğunu vurgularken inşaatın temeline sembolik cam tuğlaları Ciner Glass Yönetim Kurulu Başkanı Didem Ciner ve Ciner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Ciner yerleştirdi.

Ciner Glass’ın Avrupa’da gıda ve içecek üreticilerinin cam kaplara yönelik artan talebini karşılamayı amaçlıyor. İlk cam fırınının 2025, ikincisinin ise 2026 yılında faaliyete geçmesi planlanıyor. Fabrika tam kapasite çalışmaya başladığında günde bin 300 ton cam, yani yaklaşık 7 milyon cam şişe üretme kapasitesine sahip olacak."
    600 Milyon euro !...

Şuraya yaptığı yatırımın 10 da 1 ini bu şirkete yapmış olsa herkes ihya olurdu...

5.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku

Ortaklık yapısı yukarıda...Halka açık olan kısmın da büyük bölümü patronun yani sahiplik oranı % 80-85 civarında...Demem o ki bakır maden sahasının satılıp Ilgın'ın alınması olayı esasen cepten cebe durumu...Küçük yatırımcıyı ilgilendiren fazla bir olay yok...

Önemli olan; şirketin potansiyeli...Var mı ? Var !..Büyük ihtimal şu yasaklama olayı ile ilgili EPDK kararı kesinleşir kesinleşmez Silopi Elektrik GSD'ye satılacak...GSDDE tarafında ciddi bir kayıtlı sermaye artışı durumları var çünkü. Ve de tam da bu yasaklama kararının ardından oluştu bu değişiklik ?!

Bakalım, göreceğiz...
    Gsdho zaten Silopi elektriğin yaklaşık %10 una sahip. Diğer kısmını da satın alabilir mi, %10 una 80 milyon dolar ödemişse Silopi ekektrik en az 800 milyon dolar eder ve gsdho nun bunu satın almaya paranın üçte biri yok. Büyük bir finansör bulursa kaynağı bulursam ve elindeki banka veya diğer varlıkları satarsa belki.

Bir başka kaynağa göre bakır madeninde olduğu gibi siloiye de cengiz holding konma olasılığı yüksekmiş.

Muktedirler yapılan bazı yayınlardan memnum olmayınca, gazete televizyonlarında şunu atacaksın bunu alacaksın direktiflerine karşı fazla duyarlı kalmamış diye muktedirlerle ayrı düştü yorumları var. Belki ılgın termik santralinde anide ortaya çıkan hukuksal durumda bundan olabilir. Muktedirler kıskaca alınca, o da daha çok yurtdışında ticari yatırımlara yönelmiş olabilir .

6. Şahsen ben, Turgay beyin borsada böyle bir şirketinin varlığından bile haberdar olmadığını değerlendirmekteyim. Bana göre tahtadaki oyuncular, muhasebeci, yatırımcı ilişkileri vs ekip kurmuşlar canları istedikleri gibi oynuyorlar tahta ile... Zaten halka açıklık az, bakan eden yok kafana göre takıl...Çok net !
    Son düzenleme : Hissedarxd; 22-03-2024 saat: 11:25.

7. Eskiden iyi borsacıydı, şimdilerde TR'nin en zenginlerinden. Haliyle gelipte burada 3-5 bin lot işlemle çorba parası peşinde koşmaz. Haberi olsa bunu yapanları da affetmez...Şu genel kurul gelsin hele duruma bakacağız...

8. 5 haftadır düşüş...Yukarıda bahsettiğim çete iş başında ve ben çok sabırlıyımdır.

Sayfa 306/319 İlkİlk ... 206256296304305306307308316 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •