Sayfa 267/319 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317 ... SonSon
Arama sonucu : 2551 madde; 2,129 - 2,136 arası.

Konu: PRKME - Park Elektrik Madencilik

1. Şuna , biri el atsa da biraz yürüse.
    4,90 TL. de takıldı kaldı.

2. Kaç aydır bekliyoruz maalesef yürümedi... İşin acı tarafı başka ne alsak hiç olmazsa karda olurduk

3. 4 80 lerden üç kez 6 üzerine gitti, yatırımcı olduk, trade etmeyenleri cezalandırdılar. Malın toplu olmadığı fikrine katılmıyorum. Aracı kurum dağınık ama tek el hepsi.

4. A1 topladığında 2 gün arka arkaya tavan yapıverdi. İsterse bir haftada 5 tavan bile çeker. Geçmişinde de var bunlar. Ama yakın zamanda bir ışık görünmüyor.
    Mal böyle toplanmaz, orda da bi beklentim yok.

5. Şirketimizin bağlı ortaklığı Konya Ilgın Elektrik Üretim San. ve Tic. A.Ş.'nin ("Konya Ilgın") rödovans usulüyle işlettiği Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu'na ait 1247 ruhsat numaralı sahada yürütülen madencilik faaliyetleri kapsamında ilgili sahada faaliyet gösteren kömür zenginleştirme tesisi (Lavvar Tesisi) hakkında 25.11.2014 tarihli ve 29186 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 17'nci maddesi gereğince Konya Valiliği Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından verilmiş olan "Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir" kararının iptali istemiyle Konya Valiliği'ne karşı dava açılarak yürütmenin durdurulmasının talep edildiği daha önce kamuya duyurulmuştu.

Bağlı ortaklığımız Konya Ilgın'ın da müdahil olduğu dava sürecinde Konya 2. İdare Mahkemesi tarafından davanın reddine karar verilmiştir. Karara karşı temyiz yolu açık olup, yargı sürecine ilişkin içsel bilgi niteliği taşıyan herhangi bir gelişme olması durumunda sermaye piyasası mevzuatı uyarınca gerekli açıklamalar yapılacaktır.

6.  Alıntı Originally Posted by Dentıcı_Laz_Levo Yazıyı Oku
    Şirketimizin bağlı ortaklığı Konya Ilgın Elektrik Üretim San. ve Tic. A.Ş.'nin ("Konya Ilgın") rödovans usulüyle işlettiği Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu'na ait 1247 ruhsat numaralı sahada yürütülen madencilik faaliyetleri kapsamında ilgili sahada faaliyet gösteren kömür zenginleştirme tesisi (Lavvar Tesisi) hakkında 25.11.2014 tarihli ve 29186 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 17'nci maddesi gereğince Konya Valiliği Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından verilmiş olan "Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir" kararının iptali istemiyle Konya Valiliği'ne karşı dava açılarak yürütmenin durdurulmasının talep edildiği daha önce kamuya duyurulmuştu.

Bağlı ortaklığımız Konya Ilgın'ın da müdahil olduğu dava sürecinde Konya 2. İdare Mahkemesi tarafından davanın reddine karar verilmiştir. Karara karşı temyiz yolu açık olup, yargı sürecine ilişkin içsel bilgi niteliği taşıyan herhangi bir gelişme olması durumunda sermaye piyasası mevzuatı uyarınca gerekli açıklamalar yapılacaktır.
    kim kime dava açıyor anlamadım, prkme zarar görürmü acaba.....

7. ÇED Gerekli Değildir” kararı, projenin önemli çevresel etkilerinin olmadığı ve ÇED Raporu hazırlanmasına gerek olmadığını belirten karardır. ÇED Gerekli Değildir kararı alınması sonrası yatırıma başlanabilir.
    Valilik çed gerekli değildir diye rapor vermiş, bir taraf bu karara itiraz etmiş ve mahkemeden yürütmeyi yan raporu durdurma kararı talep etmiş (büyük ihtimal kömür ocağı çevresindeki arazi sahipleri) fakat idari mahkeme bu talebi reddetmiş. Şimdi idari mahkemenin kararını arazi sahipleri üst mahkemeye temyize götürebilir. Ordan da sonuç çıkmazsa yatırım yapmanın ilk gerekliliği prkme adına tamamlanmış olur.

8. Süreçle ilgili bilgi için bakınız
    https://www.birgun.net/haber/ciner-t...israrci-335756

Sayfa 267/319 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •