Sayfa 81/319 İlkİlk ... 3171798081828391131181 ... SonSon
Arama sonucu : 2552 madde; 641 - 648 arası.

Konu: PRKME - Park Elektrik Madencilik

***PRKME*** PARK ELEKTRİK ÜRETİM MADENCİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Maddi Duran Varlık Kiraya Verilmesi veya Ayni Hak Tesisi

***PRKME*** PARK ELEKTRİK ÜRETİM MADENCİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Maddi Duran Varlık Kiraya Verilmesi veya Ayni Hak Tesisi )

İlgili Şirketler []
    İlgili Fonlar []
    Türkçe
    Maddi Duran Varlık Kiraya Verilmesi veya Ayni Hak Tesisi

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)
    Bildirim İçeriği

İşlemin Niteliği
    Maddi Duran Varlık Kiraya Verilmesi (Renting Non-Current Asset of Company)
    İşleme Konu Maddi Duran Varlığın Niteliği
    Yatırım Amaçlı Gayrimenkul
    İşleme Konu Maddi Duran Varlığın Mevkii, Yüzölçümü
    Bereketzade Mah. Okçu Musa Cad. N1 Beyoğlu/İSTANBUL, 2.553 m2
    İşleme İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi
    22.10.2018
    İşleme İlişkin Yönetim Kurulu Kararında Bağımsız Üyelerin Çoğunluğunun Onayı Var mı?
    Evet
    İşleme Konu Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Finansal Tablosundaki Kayıtlı Değerinin Aktif Toplamına Oranı (%)
    19,71
    Kira Bedeli ve Koşulları
    01.01.2019 tarihinden geçerli olmak üzere 235.000 TL / Ay
    Ayni Hak Bedeli ve Koşulları
    -
    İşlem Bedelinin Ortaklığın Yönetim Kurulu Karar Tarihinden Önceki Altı Aylık Günlük Düzeltilmiş Ağırlıklı Ortalama Fiyatların Aritmetik Ortalaması Baz Alınarak Hesaplanacak Şirket Değerine Olan Oranı (%)
    0,56
    Karşı Taraf
    Ciner Yayın Holding A.Ş.
    Karşı Taraf SPK Düzenlemelerine Göre İlişkili Taraf mıdır?
    Evet (Yes)
    Karşı Taraf İle Olan İlişkinin Niteliği
    Grup Şirketi
    Varsa İşleme İlişkin Sözleşme Tarihi
    -
    Kira Süresi
    1 Yıl
    Önemli Niteliklteki İşlem Kapsamında Kullandırılacak Ayrılma Hakkı Fiyatı
    Kiralama işlemi önemli nitelikteki işlem kapsamında değildir.
    Değerleme Raporu Düzenlendi mi?
    Düzenlendi (Prepared)
    Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni
    -
    Değerleme Raporu Düzenlendiyse Tarih ve Numarası
    11.10.2018 - PGD20180067
    Değerleme Raporunu Hazırlayan Değerleme Kuruluşunun Unvanı
    Piri Gayrimenkul Değerleme A.Ş.
    Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar
    235.000 TL / Ay
    İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi
    -
    Açıklamalar

Şirketimizin 22 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısında, Şirketimiz mülkiyetinde bulunan Bereketzade Mahallesi, Okçu Musa Caddesi N1 Beyoğlu/İstanbul adresindeki gayrimenkulün, işlemin karşı tarafının Şirketimizin ilişkili taraflarından Ciner Yayın Holding A.Ş. olması sebebiyle, sermaye piyasası mevzuatı uyarınca söz konusu gayrimenkulün rayiç kira değerinin tespitine yönelik olarak Piri Gayrimenkul Değerleme A.Ş. tarafından hazırlanan 11 Ekim 2018 tarihli ve PGD20180067 nolu değerleme raporunda gayrimenkulün komple bina olarak aylık kira getirisinin vergiler hariç olarak 235.000 TL olarak belirlendiği dikkate alınarak, ilgili gayrimenkulün söz konusu değerleme raporunda tespit edilen değere uygun olarak aylık 235.000.-TL + KDV bedelle Ciner Yayın Holding A.Ş.'ye 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren kiraya verilmesine ve bu hususta yapılacak tüm işlemlerin takip ve neticelendirilmesi hususunda Şirket yönetimine yetki verilmesine karar verilmiştir.
    Kamuoyunun bilgisine sunarız.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/714952

BIST

(22/10/2018 - 16:58:08)

2. pazartesi kapanış 2.58

3. salı kapanış 2,50

4. çarşamba kapanış 2.47

5. süperkritik 500 MW kurulu güce ve yıllık 2 milyar 817 milyon 750 bin kWh elektrik üretim kapasitesine sahip olacaktır.

Bölgedeki 1.994 kcal/kg ısıl değere sahip toplam 175,3 milyon ton linyit rezervinin değerlendirileceği proje tam kapasite ile hayata geçtiğinde, bugün tükettiği yıllık enerjinin ancak yüzde 8'ini Konya il sınırlarında üretebilen Konya'nın yıllık elektrik talebinin yüzde 42'si sadece Ilgın Termik Santralinde üretilebilecektir.

Konya Ilgın Termik Santrali Son Durum
    01.01.2017 : Konya Ilgın Termik Santrali'nde fiili gerçekleşme %16,4 oldu.
    01.07.2016 : Konya ılgın Termik Santrali'nde fiili gerçekleşme yüzde 9,23 seviyesine geldi.
    04.02.2016 : Ciner Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Coşkun Duyak basına verdiği demeçte 2016 yılı içerisinde madencilik faaliyetlerine ve santral montajına başlamayı, santral inşaatının da 36 ay içerisinde tamamlanmasını planladıklarını açıkladı.
    27.02.2013 : Yerli kömür (linyit) kullanılacak Konya Ilgın Termik Santrali için EPDK tarafından 49 yıl süreli elektrik üretim lisansı verildi.

varmı bir gelişme yapacakmı bekliyormu ?

6. Prkme 24.09-24.10.2018.jpg
    son 1 aylık takas

7. perşembe kapanış 2.51

Alıntı Originally Posted by ukc Yazıyı Oku
    süperkritik 500 MW kurulu güce ve yıllık 2 milyar 817 milyon 750 bin kWh elektrik üretim kapasitesine sahip olacaktır.

Bölgedeki 1.994 kcal/kg ısıl değere sahip toplam 175,3 milyon ton linyit rezervinin değerlendirileceği proje tam kapasite ile hayata geçtiğinde, bugün tükettiği yıllık enerjinin ancak yüzde 8'ini Konya il sınırlarında üretebilen Konya'nın yıllık elektrik talebinin yüzde 42'si sadece Ilgın Termik Santralinde üretilebilecektir.

Konya Ilgın Termik Santrali Son Durum
    01.01.2017 : Konya Ilgın Termik Santrali'nde fiili gerçekleşme %16,4 oldu.
    01.07.2016 : Konya ılgın Termik Santrali'nde fiili gerçekleşme yüzde 9,23 seviyesine geldi.
    04.02.2016 : Ciner Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Coşkun Duyak basına verdiği demeçte 2016 yılı içerisinde madencilik faaliyetlerine ve santral montajına başlamayı, santral inşaatının da 36 ay içerisinde tamamlanmasını planladıklarını açıkladı.
    27.02.2013 : Yerli kömür (linyit) kullanılacak Konya Ilgın Termik Santrali için EPDK tarafından 49 yıl süreli elektrik üretim lisansı verildi.

varmı bir gelişme yapacakmı bekliyormu ?
    But yatırım bedava kurulmayacak, bedelli sermaye artırımlari olacaktır.ve daha yolun başında.

Sayfa 81/319 İlkİlk ... 3171798081828391131181 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •