Sayfa 313/319 İlkİlk ... 213263303311312313314315 ... SonSon
Arama sonucu : 2551 madde; 2,497 - 2,504 arası.

Konu: PRKME - Park Elektrik Madencilik

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Borsadan tamamen çıkma kararı aldım üstadım, an itibariyle elimde PRKME hariç başka hisse kalmadı. Altın fonu alıyorum. Kadir gecemiz mübarek olsun, Allah hepimize bol kazanç versin. Herkese iyi bayramlar.

Saygı ve hürmetlerimle
    Teşekkürler sizinde kadir geceniz mübarek olsun.
    Borsadan neden çıkarsınız tam hareket bu sene olacak tabiki temeli sağlam hisselerde.
    Yaşınızı bilmiyorum,çalışan birisi iseniz
    Şişecam alır hiç bakmam Dünya devi güzide sirketimiz.
    1,5 senedir uyuyor
    Yt.tv.degikdir
    Sagliklar

2. Emekli olalı 18 sene oldu...

Yatırım tercihleri kişiden kişiye değişir üstadım...Anlayacağınız, ben var olanı koruma ve harcama dönemine geçiş yapıyorum...

Saygı ve hürmetlerimle
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

3. Devir artık "kemiğini kapan, kuyruğunu bacaklarının arasına kıstırıp bir çalı dibine kaçmaya çalışan" sırtlanlar devri...Ve ortada paylaşılacak fazla bir kemik de kalmadı çünkü ne varsa talan edildi...Beton ekonomisinden bir şeyler götürüyorlardı o da bitti...Artık birbirini yeme dönemi başladı not edin bunu...Ve bu, borsa için orta vadede pek hayırlı olmayacaktır...Emeklisine para veremeyen bir ekonomik düzende talep tarafı da yok edildiğine göre bu şirketler ne ile büyüyecek acaba ?

SISE ne yapar bilemem ancak faizlerin % 60 ları bulduğu bir ekonomide çarkların "normal" döneceğini beklemek biraz hayalcilik olur bence...Belediyelerin çoğunluğu muhalefete geçtiği için beton ekonomisi de artık işe yaramayacaktır...Önümüzde çok zor bir dönem olacağı muhakkak...O bakımdan kasası para dolu, borçlanma ihtiyacı olmayan şirketleri portföyde tutmakta fayda var...PRKME bu açıdan güvenli bir liman gibi duruyor...Bir de üzerine güzel bir yatırım haberi gelirse bana yeter...
    Son düzenleme : Hissedarxd; 06-04-2024 saat: 11:29.

4. Uzun vadeli trend desteği civarında gezelemece... XELKT endeksine göre hayli geride kaldı, BIST'e göre zaten sürünmece durumları; kimsenin ne enflasyon ne döviz ne de hiçbir alternatif yatırım aracına göre para kazanamadığı ender hisselerden biri...Şu bile, şirket yöneticilerinin CV'lerine olumsuz bir puan ki, 1997 yılında halka arz edilmiş ve günün sonunda bir bakkal cirosu kadar ciroya sahip bir şirket yönettiklerini zaten söyleyemeyecek durumdalar...

Utanıyorlar, mı acaba ?!

Bu hissenin beklentisi nedir büyüme olarak bir durum sözkonusu olabilir mi

6.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Halka açık olmayan şirketlerine milyarlarca dolarlık yatırım yapan Turgay beyin s2nin keyfine kalmış üstadım...Belki insafa gelir de halka açık bir şirketi olduğunu hatırlar, buradaki yatırımcı ahına bir son verir...Ben ümitliyim şahsen.

Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    1-Şirketin 22.12.2023 tarihli açıklaması aşağıdaki gibidir.

Park Elektrik bağlı ortaklığı Konya Ilgın ile Avrasya Jeotek Sondaj arasında sözleşme imzalandı

Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan şirket açıklaması aşağıda bulunuyor:

Şirketimizin bağlı ortaklığı Konya Ilgın Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin ("Konya Ilgın") işletme ruhsatına sahip olduğu 2444 ve 1247 ruhsat numaralı Konya'nın Ilgın ilçesindeki maden sahalarındaki UMREK 2023 koduna göre "Mümkün" kategoride sınıflandırılmış kömür kaynağının "Belirlenmiş" ve/veya "Ölçülmüş" kömür kaynağı kategorisine yükseltilmesi için çalışmalara başlandığı açıklanmıştı.

Bu çerçevede, Şirketimizin bağlı ortaklığı Konya Ilgın ile Avrasya Jeotek Sondaj Mühendislik Madencilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. arasında 1247 ve 2444 ruhsat numaralı maden sahaları için UMREK 2023 koduna göre yapılacak raporlamada kullanılacak verilerin elde edilmesi için 6.000 (altı bin) metre (+/- %20) karotlu sondaj çalışması yapılması için sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme kapsamında çalışmaların 4 ay içinde tamamlanması öngörülmektedir.

4 ay bu ay olan nisan ayı.,,,,,,daha önce biliyorsunuz 188.000.000 ton,kömür kaynağınıın mümkün kategoride rezerv olabileceği açıklaması vardı.Bu şimdi olup olmadığının kesinleşmesi olacak.
    Bu bakımdan önemli bir haber.

2-Ilgın termik ise davalık,,dava süreci devam ediyor.

Gelişmeler bunlar.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Evet üstadlar hayırlı olsun diyelim

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Sayfa 313/319 İlkİlk ... 213263303311312313314315 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •