Sayfa 316/316 İlkİlk ... 216266306314315316
Arama sonucu : 2527 madde; 2,521 - 2,527 arası.

Konu: PRKME - Park Elektrik Madencilik

21.11.2023 tarihindeki açıklama ise başka bir firma ile anlaşmışlar bu firma ile anlaşma feshmi olduda
    21.12.2023 tarihinde başka firma ile anlaşmışlar acaba.
    Sagliklar

2.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    21.11.2023 tarihindeki açıklama ise başka bir firma ile anlaşmışlar bu firma ile anlaşma feshmi olduda
    21.12.2023 tarihinde başka firma ile anlaşmışlar acaba.
    Sagliklar

İlk açıklamadaki şirket yani "Güvenli ve Verimli Maden Teknolojileri San. ve Tic. Limited Şirketi" bu işin raporlamasını yapacak yani rezerv miktarı, değerlemesi vs masa başı işler; ,diğer açıklamadaki "Avrasya Jeotek Sondaj Mühendislik Madencilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti." ise karot çalışması yani toprağı delme, örnek alma vs saha (amele) işleri...4 ay içerisinde (bugünlerde) tamamlanmasını beklediğimiz bu saha çalışması...Sonrasında bir açıklama bekliyorum şahsen ama belki de bu verileri diğer şirketle birleştirerek raporlaştırıp KAP'a gönderecekler...Şayet böyle olursa Haziran ayını beklememiz lazım...Esasen genel olarak raporlama işleri karot çalışması ile birlikte yürütülür ve bu kadar sürmez ama açıklama nihai olarak Haziran ayını işaret ettiği için yazdım kimseyi yanıltmak istemem.

İşin gerçeği bilanço, finansal veriler, takaslar, raporlar, mahkeme kararları hiç bir şey gözümde yok üstadım...Bu şirketle çok içli dışlı oldum ve sayın Turgay beyden "STRATEJİK" ve bir o kadar vizyonist bir haber bekliyorum...30 yılın sonunda yapacak bunu adım gibi eminim ki, genel kurullarda edindiğim izlenim de bu yönde zaten...Öyle olmasa 1 dakika durmam burada...Çok beklettiler, çok sabrettim ve kanaatimce yüze yüze kuyruğuna geldim...Artık ölmek var dönmek yok !..
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    İlk açıklamadaki şirket yani "Güvenli ve Verimli Maden Teknolojileri San. ve Tic. Limited Şirketi" bu işin raporlamasını yapacak yani rezerv miktarı, değerlemesi vs masa başı işler; ,diğer açıklamadaki "Avrasya Jeotek Sondaj Mühendislik Madencilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti." ise karot çalışması yani toprağı delme, örnek alma vs saha (amele) işleri...4 ay içerisinde (bugünlerde) tamamlanmasını beklediğimiz bu saha çalışması...Sonrasında bir açıklama bekliyorum şahsen ama belki de bu verileri diğer şirketle birleştirerek raporlaştırıp KAP'a gönderecekler...Şayet böyle olursa Haziran ayını beklememiz lazım...Esasen genel olarak raporlama işleri karot çalışması ile birlikte yürütülür ve bu kadar sürmez ama açıklama nihai olarak Haziran ayını işaret ettiği için yazdım kimseyi yanıltmak istemem.

İşin gerçeği bilanço, finansal veriler, takaslar, raporlar, mahkeme kararları hiç bir şey gözümde yok üstadım...Bu şirketle çok içli dışlı oldum ve sayın Turgay beyden "STRATEJİK" ve bir o kadar vizyonist bir haber bekliyorum...30 yılın sonunda yapacak bunu adım gibi eminim ki, genel kurullarda edindiğim izlenim de bu yönde zaten...Öyle olmasa 1 dakika durmam burada...Çok beklettiler, çok sabrettim ve kanaatimce yüze yüze kuyruğuna geldim...Artık ölmek var dönmek yok !..
    Teşekkürler açıklama için,

4.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Son hareket sizce güven veriyor mu,
    Yoksa spekülatör işimi?
    Borsa, bir nev'i yatırım yapılan şirketin gelecek beklentilerini diğer bir ifade ile hayallerini -önceden- satın almaktır...Hayal de kurar insan bazen...İşin açıkçası benimkisi bu çeşit bir şey ve sayın hayek üstadımın arşivime yeni aldığım ve çok beğendiğim bir sözü var:

Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    eğer fiyat tam bir sinyalizasyon aracı olsaydı piyasada asimetrik bilgi türünden problemler olmazdı
    Mafyavari despot bir yönetimle hüküm süren iktidarın var olduğu bir ekonomide istisnasız hiç bir şirketin geleceği ile ilgili net bir vizyon beklememek gerekli...Hele ki 1 sente muhtaç hale gelmiş, faizlerin % 80 leri geçtiği borç batağındaki bir ülkede...

Sayın Turgay bey hem diğer ülkelerde hem de TR içerisinde değişik yerlerde ciddi yatırımlar yapmış durumda ve günün sonunda 30 yıldır halka açık tek şirketine sıra gelmiş olmalı...Son yapılan atraksiyonlar bana bunu işaret etmekte ve açıkça yazmak gerekirse üst düzey bazı yöneticiler de an itibariyle bakkal cirosu kadar bir şirketten memnun değiller ve bunu açıklıkla bizzat ifade etmişlerdi...Sonuçta şirket Turgay beyin ve karar onun; kimsenin elinden bir şey gelmez !...

5. Tavan beklerken devre kesti..!!!???? 29,60 dan 28,15 yeşil....
    Paylaşımlarım kesinlikle YATIRIM TAVSİYESİ veya yönlendirme değildir.

6. Devre kesme felan hele de bu fiyatlarda...Çok korktum... Beklediğim daha doğrusu hayal ettiğim haber öncesi bu kağıdın bu fiyatlarda olmayacağını söylemeye gerek yok...Şirkette o irade oluştuğunu "hissedeceğim" fiyatlamalar çanak katlama seviyesi olan 60 TL ve sonrası...Oraya kadar hiç bir hareketi kalıcı görmem...YTD

7. İşte sırf bu yüzden erken pozisyon aldım ;) portföyun %75 burda. Bugünkü alımlar ile bitirdim. Sizin yazdiklariniz çok aydınlatıcı oldu teşekkürler.

Sayfa 316/316 İlkİlk ... 216266306314315316

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •