Sayfa 265/315 İlkİlk ... 165215255263264265266267275 ... SonSon
Arama sonucu : 2516 madde; 2,113 - 2,120 arası.

Konu: PRKME - Park Elektrik Madencilik

1.  Alıntı Originally Posted by boombeach Yazıyı Oku
    Hocam tr nin en büyük sanayi kuruluşu surekli
    üretim yapan tupras in durumu ortada. Bunda var gudubetlik haklısınız.

Esas sikinti bist te. Kimse gelmio ne yabancı ne yerli. Sp500 2013 ten bugüne xu100 kıyasla 9 kat arttı.

Veya altınla mukayese edin. Neredeyse 5 kat arttı.

İnanmak güvenmek desteklemek ortak olmak zor ve sıkıntılı. İnsan kendini geri zekalı aptal kullanılmış hissediyor.
    Turpraş ta reel şirket koşullarına da bakmalı. Şirket iki yıldır zarar ediyor ve şirketin gelir akışı ile karlılığına göre abartılı finans borcu var, doviz yükseldikçe yük çok ağırlaşıyor! ayrıca sektörde devletin getirdiği karlılığı düşüren yeni koşullar var,
    Şirket gerceklikleri de önemli.

2.  Alıntı Originally Posted by oyuncu7276 Yazıyı Oku
    Konyadaki santral projesi unutulmasın...Daha onla ilgili gelismede yok...termik santral ve ocak durumu da olumlu durmakta tabi iyi planlanirsa...
    Konya ılgındaki santral faliyette değilki. Sadece lşsans düzeyinde, kömür ocağından kömür satışlarıda şirket sermayesine göre cirosu ve karılığı oldukça düşük! santralin inşaatı kaç yıl sürer. Şirket gelirlerine göre inşat maliyeti çok büyük! Şirket bu maliyet kaynağını nerden sağlayacak? Bu durumlar muamma.

3. En guzeli yenilenebir enerji....Komurle ugrasmaz..fabrikayla maliyetle ugrasmaz...zira 600 milyon dolar civari az para degil konya icin..Ya bedelli yapar ya da vazgecer..Hangi banka verır bu parayi...zaten o yuzden diplerde hala..Kimse alip götüremiyor...Geri alim bile yapılmıyor..Eskiden daha dirayetli idi...Bu zamanda hisse hantallarmış...Kredibilitesi azalmis gibi...surunmekte...

4. PARKME uzun süredir park etti, bekliyor. Bilançosuna bakıldığında finansal borcu (kısa ve uzun vadeli) sıfır görünüyor. Borsada böyle kaç şirket var? Nakit varlıkları azalmış, fakat maddi varlıkları artmış görünüyor. Altı aylık bilançoda sürprizler gelebilir. Neticede halen defter değerinin altında işlem görüyor. Kelepir görünüyor. Yatırım tavsiyesi değildir. Borsada hayal alınır, gerçek satılır.

5. Ne uğursuz kağıtmış.
    Yıllardır , ayni fiyatta sürünüyor.
    Batık-bitik hisseler bile 2 ye 3 e katladı.
    Bir Allah ın kulu bununla ilgilenmiyor.
    Kağıt toplu değil , çok dağınık.
    Büyükler , bu hisseyle hiç ilgilenmiyor.
    Gün gelir , buna da el atarlar. Ama ne zaman ?

6.  Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    Ne uğursuz kağıtmış.
    Yıllardır , ayni fiyatta sürünüyor.
    Batık-bitik hisseler bile 2 ye 3 e katladı.
    Bir Allah ın kulu bununla ilgilenmiyor.
    Kağıt toplu değil , çok dağınık.
    Büyükler , bu hisseyle hiç ilgilenmiyor.

Gün gelir , buna da el atarlar. Ama ne zaman ?

Bu hissenin uğursuzluğu benden kkaynaklanıyor.Hisseyi uzun zamandır izliyordum.A1 toplamaya başlayınca dikkatimi çekmişti.Dedim bir hareket yakın herhalde.Bir yada 2 gün içersinde 500 bin lot hisse aldım.O akşam bilanço açıklandı.Kağıt üstünde bilanço harikaydı ama tahta sahibi bana yedirir mi?Bilanço ertesi aşşağıya basmaya başladı.Hemde 5.03 defter değeri olması ve şirketin 6.03 e kadar geri alım yapabileceğini açıklamasına rağmen.

Demem o ki bilanço şriket beklentileri patronu geleceği hepsi hikaye .Bozuk düzenlerine biri çomak sokmaya kalktı mı hemen kumpasa alıyorlar.Böyle şirketelere yatırım yapılmaz.Arkanı dönüp tabanları yağlayıp kaçacaksın.

7.  Alıntı Originally Posted by dealer35 Yazıyı Oku
    Bu hissenin uğursuzluğu benden kkaynaklanıyor.Hisseyi uzun zamandır izliyordum.A1 toplamaya başlayınca dikkatimi çekmişti.Dedim bir hareket yakın herhalde.Bir yada 2 gün içersinde 500 bin lot hisse aldım.O akşam bilanço açıklandı.Kağıt üstünde bilanço harikaydı ama tahta sahibi bana yedirir mi?Bilanço ertesi aşşağıya basmaya başladı.Hemde 5.03 defter değeri olması ve şirketin 6.03 e kadar geri alım yapabileceğini açıklamasına rağmen.

Demem o ki bilanço şriket beklentileri patronu geleceği hepsi hikaye .Bozuk düzenlerine biri çomak sokmaya kalktı mı hemen kumpasa alıyorlar.Böyle şirketelere yatırım yapılmaz.Arkanı dönüp tabanları yağlayıp kaçacaksın.
    500.000 Lotunuz duruyor mu?

8. Forumdaki eski sayfaları okudum.
    Yıllarca , Park holding tarafından ,
    gönüllü olarak sömürülmekte olan bir şirket olduğu kanaatine vardım.
    İnşallah , bir mucize olur , bizler de kazanırız.

Sayfa 265/315 İlkİlk ... 165215255263264265266267275 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •