Sayfa 273/309 İlkİlk ... 173223263271272273274275283 ... SonSon
Arama sonucu : 2467 madde; 2,177 - 2,184 arası.

Konu: PRKME - Park Elektrik Madencilik

1. Konya Ilgın
    114

Proje, sahada gerçekleştirilen rezerv değerlendirme çalışmalarına göre, Elektrik Santraline bağlı maden sahası ortalama 2100 kalori değerinde yaklaşık 130 milyon ton linyit rezervi içermektedir. Ayrıca yine santrale bağlı Elektrik santrali ve maden yollarında kullanılacak kireçtaşı için bir taş ocağı ruhsatı bulunmaktadır.

Kömürün tonu 3500 TL. Linyitin tonu kaç lira bulamadım.
    Yukarıda verilen rezerv bilgilerine göre şirketin değeri ne kadar olur.
    Herhalde çok büyük bir değer oluşur.
    Uzun vadede , kazandırma potansiyeli çok fazla olur gibi duruyor.

Alıp , unutmak lazım.

Değerleme yapsa , lot başına 60 TL. fiyat çıkar mı acaba ?

2006 yılında hisse 2 TL. 16 Ocak 2022 hisse 6,29 TL.
    16 yılda sadece 3 katına çıkmış.
    Son düzenleme : By Akıl; 16-01-2022 saat: 16:42.

2. değerli arkadaşlarım bazı arkadaşlarımız turgay cinere hiç güvenmediğini yazmış ben katılmıyorum. zamanında bu kağıtta olan çok paralar kazandı ciner kazandırdı ne olduysa 2015 ten sonra adamın kolunu kanadını kırdılar toparlayamadı kendini ama yakın bir dönemde kendini toparlayıp çok para kazandıracağını düşünüyorum ayrıca piyasadaki speklerden de kaliteli diye düşünüyorum ve kendisinede çok güveniyorum buradanda selam gönderiyorum. şunuda belirteyim şuanda elimde prkme yok kısmet olursa yakın zamanda alabildiğim kadar alıp bekliyeceğim benim kendi arkadaş çevreme söylediğim gibi park al park et nasıl olsa kazandırır diyorum. bütün arkadaşlarımın fikirlerine saygı duyarım. yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir yanlış anlaşılma olmasın selamlar

3. daha öncedende yazmıştım tahtaya bi zibidi koymuşlar ,biri gelirse kazara ,hele hele 5 yada 10 bin tane alsın direk aşağı vur demişler.ben iki kere yaptım bu hatayı birinde zor belada olsa karlı çıktım.öburu kilit oldu.aman derim tahta cosmadan bulaşmayın...y.t.d.

4.  Alıntı Originally Posted by portakal Yazıyı Oku
    değerli arkadaşlarım bazı arkadaşlarımız turgay cinere hiç güvenmediğini yazmış ben katılmıyorum. zamanında bu kağıtta olan çok paralar kazandı ciner kazandırdı ne olduysa 2015 ten sonra adamın kolunu kanadını kırdılar toparlayamadı kendini ama yakın bir dönemde kendini toparlayıp çok para kazandıracağını düşünüyorum ayrıca piyasadaki speklerden de kaliteli diye düşünüyorum ve kendisinede çok güveniyorum buradanda selam gönderiyorum. şunuda belirteyim şuanda elimde prkme yok kısmet olursa yakın zamanda alabildiğim kadar alıp bekliyeceğim benim kendi arkadaş çevreme söylediğim gibi park al park et nasıl olsa kazandırır diyorum. bütün arkadaşlarımın fikirlerine saygı duyarım. yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir yanlış anlaşılma olmasın selamlar
    Bence bu haliyle şirket pek nitelikli değil. Sadece kömür üretimi (ülkedeki kaliteli kömürlerden de değil) ve şirketin öz kaynaklardan karşılayamayacağı kurulması çok yüksek maliyet isteyen bir termik santrali lisansı! Hisse fiyatı karlılığı göz önüne alındığında. Kömür satışıyla daha fazlası olaması gercekçi görünmüyor. Spekülatif el değerse, başka!

5. Şirketin son yapılandırılması, park holding grup içi şirket birleşmeleri için hazırlık olabilir mi? Prkme nin grubun borsa dışındaki diğer termik santralleri veya enerji alanında faliyet gösteren diğer şirketleriyle birleştirilmesi düşünülüyor olabilir.

Prkme nin nitelikleşmesi ve ılgın termik santralinin kurulmasına başlanmadan önce, Prkme’ye yüksek nakit alışı sağlayacak şirket birleşmeleri gerekir diye düşünüyorum…

6. Yorumların çoğu şirket gercekliklerini yansıtmıyor.. duygusal beklenti veya spekülasyonların güdümünde yorumlar…
    ama yurdum borsasında her hisseye her ayar verilebiliniyor. Onun için dahada yükselir veya iner demek zor…

7.  Alıntı Originally Posted by Atiko Yazıyı Oku
    Faaliyet raporunda belirtilen Ekim ayında Cumhurbaşkanlığına açılan termik santrallerinin iptali davası için mahkeme şirkete müdahil olma hakkını bildirdi. Şirket davaya müdahil olacağını raporda ifade ediyor. Bu dava sonuçlanmadan santral inşaatı başlamaz. Dava lehte sonuçlanır düşerse termik işi için kredi imkanı ballı börek ayarlanırsa 1-2 yıla belki başlanır inşaata. Oda başlarsa en az 3.5 yıl sürecek diyor. Yani öyle anlaşılıyorki ölme eşşeğim ölme…
    Ilgın santralinin inşaatına başlanması hiç te ballı börek değil,, sadece daha çok pamuk eller cebe veya büyük miktar fşnasal borç ve uzun süre finasal borç maliyetlerine çalışmak denek.

Ilgın santralinin maliyetini kaç milyar lira olduğunu biliyor musun? Buna karşın şirketin kasasındaki para ve en etkili pazarlana ile iyi miktarda satsa bile, yıllık ne kadar nakit sağlayabileceğini biliyor musun?
    Bu ılgın projesinin milyarlarca maliyetini nerden karşılayacak diye düşünmeli.
    Bir spekülator alır hisseyi çıkarır ve iyi kazanırız beklentisi varsa, o na yorum yapamam. olasılık..

8.  Alıntı Originally Posted by VOLİ Yazıyı Oku
    Öyle şeyler görüp öyle şeyler yaşayacak ki bu hisse
    VAYYY be
    Turgay Ciner e de helal olsun diyecek birçok yatırımcı
    Tam düşündüğüm gibi hareketler
    mal bulup alamıyor zavallı
    salla salla mal gelmiyor
    üstten alan zararına vermiyor
    zamanında CİNER o kadar salladı yamulttu ki
    hisse de mal sahibi küçük cahil yatırımcı nerede ise tükendi

ÇOK CİDDİ OLAYLARA HAMİLE
    ama öyle çok kısa vade değil tabi