Sayfa 305/319 İlkİlk ... 205255295303304305306307315 ... SonSon
Arama sonucu : 2551 madde; 2,433 - 2,440 arası.

Konu: PRKME - Park Elektrik Madencilik

1.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Son değişiklikten sonra,
    Hiç piyasa fiyatı üzerinde çağrı ile karsiladtinizmi,
    Çağrı olmasa da tahsisli konusunda, daha bir kaç ay önce CANTE'de yaşamadık mı üstadım. Piyasa kapanış fiyatı 18.14 iken 21.76 TL den hisse almak zorunda kaldılar...Tebrik bile etmediniz bizi... Zaten, çember sakallı dostlarımız muhtemelen buna çok kızdılar tahtayı süründürüyorlar şimdi...Hukuk sistemimiz bozuk saat gibi nadiren de olsa doğruyu gösteriyor çok şükür...

*

Genel anlamda geçmiş geçmişte kalmıştır ve piyasa fiyatlamalarına beklenti noktasında kısmi anlamda etki eder, tıpkı burada da yaşanan ve muhtemelen sizin bakış açınızdaki "tedirgin" yatırımcıların çokluğu nedeniyle enerji sektöründeki bir şirket 1.95 Pd/Dd ve 5.7 FK'dan işlem görmekte...Kasası para dolu ve her an açıklaması muhtemel stratejik bir vizyon değişikliği haber potansiyeli olmasına rağmen !...

Sağolsun esozcan dostumuzun grafikleri yol göstermekte ve bir haber öncesinde göstergelerin belirgin sinyaller vereceğini umut etmekteyim...Böyle bir durum sezinlersem portföy ağırlığını kesinlikle artırırım. Şimdilik % 10 seviyesinde...Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Çağrı olmasa da tahsisli konusunda, daha bir kaç ay önce CANTE'de yaşamadık mı üstadım. Piyasa kapanış fiyatı 18.14 iken 21.76 TL den hisse almak zorunda kaldılar...Tebrik bile etmediniz bizi... Zaten, çember sakallı dostlarımız muhtemelen buna çok kızdılar tahtayı süründürüyorlar şimdi...Hukuk sistemimiz bozuk saat gibi nadiren de olsa doğruyu gösteriyor çok şükür...

*

Genel anlamda geçmiş geçmişte kalmıştır ve piyasa fiyatlamalarına beklenti noktasında kısmi anlamda etki eder, tıpkı burada da yaşanan ve muhtemelen sizin bakış açınızdaki "tedirgin" yatırımcıların çokluğu nedeniyle enerji sektöründeki bir şirket 1.95 Pd/Dd ve 5.7 FK'dan işlem görmekte...Kasası para dolu ve her an açıklaması muhtemel stratejik bir vizyon değişikliği haber potansiyeli olmasına rağmen !...

Sağolsun esozcan dostumuzun grafikleri yol göstermekte ve bir haber öncesinde göstergelerin belirgin sinyaller vereceğini umut etmekteyim...Böyle bir durum sezinlersem portföy ağırlığını kesinlikle artırırım. Şimdilik % 10 seviyesinde...Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    Daha öncede yazdım sattığı fiyatların üzerinden tahsisli alarak ne yapmak istediler bir anlam veremedim zekam yetmedi herhalde.
    Bu işin içinde bir hinlik var ama çözemedim.
    Aynısını şimdi Dap gayrimenkul yapıyor
    SPK ise uyuyor
    Sagliklar

3. Doğal saf hidrojen Dünya'da büyük miktarlarda bulunmadığından genellikle endüstriyel ölçekte üretmek için birincil enerji girdisine ihtiyaç duyar. Hidrojen yakıtı metan veya suyun elektrolizi ile üretilebilir. Hidrojenin çoğunluğu (% 95) kömür gazlaştırma, buharla reformasyon veya metanın kısmi oksidasyonu gibi fosil yakıtlar yoluyla üretilirken küçük bir miktarı da biyokütle gazlaştırma veya suyun elektrolizi gibi diğer yollarla üretilmektedir. Kömürün madenden çıkarılmadan, kömür yataklarına dışarıdan hava veya oksijen enjekte edilerek yeraltında gazlaştırılması ve elde edilen gazın yerüstüne taşınması uygulamasına "UCG-Underground Coal Gasification" Yeraltında Kömürün Gazlaştırılması denilmektedir. Yer altı kömür gazlaştırma prosesi yer altındaki kömürün oksijen/ su buharı (hava, oksijence zenginleştirilmiş hava, oksijen/ su buharı) kullanılarak ürün gazına (sentez gazı) dönüştürülmesidir. Burada kömür yatağı bir kimyasal reaktör gibi hareket ederek kömürün bulunduğu yerde gazlaşmasını sağlamaktadır.
    6.000 metrelik karot ne için olabilir derseniz bunun için olabilir derim. Bu santrali bugüne kadar yapmadılar, neden sorusunun en mantıklı cevabı bu bence...Sabırlıyız, haber bekliyoruz Turgaycığım...Bu şirketi uçurmak elinde...

Kur buraya yabancı ortaklıklı süper bir tesis, tertemiz enerjiye bir Allahın kulu gıkını çıkaramaz.

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    6.000 metrelik karot ne için olabilir derseniz bunun için olabilir derim. Bu santrali bugüne kadar yapmadılar, neden sorusunun en mantıklı cevabı bu bence...Sabırlıyız, haber bekliyoruz Turgaycığım...Bu şirketi uçurmak elinde...

Kur buraya yabancı ortaklıklı süper bir tesis, tertemiz enerjiye bir Allahın kulu gıkını çıkaramaz.
    Bu şirketin maden ruhsatlarının hangi tarihte biteceğini bilmiyorum ama,
    İşletme ruhsatlarının süresi sonunda uzatilip uzatilmayacagi endişesi var.
    Enerji piyasası düzenleme kurulu elektrik sanrali kurma lisansını iptal ettiği için dava kesinlesirse bu maden sahalarının işletmesi ancak yeni bir proje olmadan nasıl olacak izleyip sonucu göreceğiz.
    Cüzi bir hissem var sonuna kadar tutarim.
    Hakkımızda hayırlısı olsun.
    Yt.tv.degildir
    Sagliklar

5.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Bu şirketin maden ruhsatlarının hangi tarihte biteceğini bilmiyorum ama,
    İşletme ruhsatlarının süresi sonunda uzatilip uzatilmayacagi endişesi var.
    Enerji piyasası düzenleme kurulu elektrik sanrali kurma lisansını iptal ettiği için dava kesinlesirse bu maden sahalarının işletmesi ancak yeni bir proje olmadan nasıl olacak izleyip sonucu göreceğiz.
    Cüzi bir hissem var sonuna kadar tutarim.
    Hakkımızda hayırlısı olsun.
    Yt.tv.degildir
    Sagliklar
    1247 ruhsat numaralı saha rödovanslı ve 9 Nisan 2032 tarihine kadar ruhsatı mevcut; 2444 ruhsat numaralı saha ise Şirketin olup 4 Mart 2043 tarihine kadar işletme ruhsatı var üstadım. EPDK kararı bile danışıklı dövüş gibi geliyor bana, bu konjonktürde buraya termik santral yapmazlar. Bundan adım gibi eminim. Bu mesajım da burada dursun !

6. Turgay CİNER Turgay CİNER Turgay CİNER Turgay CİNER Turgay CİNER Turgay CİNER Turgay CİNER Turgay CİNER Turgay CİNER ......................

7. Hissene sahip çık........

8. E-postanızda bahsi geçen ve temiz kömür teknolojileri arasında yer alan kömürün gazlaştırılması konusunda ülkemizde yürütülen ar-ge ve akademik çalışmalar tarafımızca takip edilmekte ve bu alandaki teknolojik gelişmeler izlenmektedir. Kömürün gazlaştırılması teknolojisi ülkemizde görece yeni bir teknoloji olup, yukarıda da belirtildiği üzere bu doğrultuda alınmış bir yatırım kararımız bulunmamaktadır.

Şirketimizin bağlı ortaklığının faaliyetleri ile ilgili yatırımcıların kararlarını etkileyebilecek yatırım kararı ve benzeri önemli gelişmeler olması durumunda konu Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda eş zamanlı olarak tüm yatırımcılarla paylaşılmaktadır. Şirketimiz ile ilgili gelişmeler için Kamuyu Aydınlatma Platformu’nun www.kap.gov.tr adresinde yer alan açıklamalarımızı ve finansal raporlarımızı takip edebilirsiniz.
    Hidrojen konusunu şirkete de yazmıştım. Verdikleri cevabı paylaşıyorum arkadaşlar. Piyasa kötü, bilanço ve malum raporumuz geciktikçe tahta yapıcı abilerimiz aşağı trade yolu ile para kazanmaya çalışıyor.

Sayfa 305/319 İlkİlk ... 205255295303304305306307315 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •