Sayfa 301/319 İlkİlk ... 201251291299300301302303311 ... SonSon
Arama sonucu : 2551 madde; 2,401 - 2,408 arası.

Konu: PRKME - Park Elektrik Madencilik

1. Düzeltelim...

Bakır madenini satmadı; milletin a...sına koyacağız diyenler "malum kişi" sayesinde oraya çöktü...Patron da sen misin bunu yapan deyip Ilgın projesinden vaz geçti...Açıktan söylemiyorlar ama genel kurulda aldığım izlenim o yöndedir...

Şimdi...Geçmiş geçmişte kaldı ve şirketin mevcut nakit varlığı, finansal gücü yeni bir vizyon için gayet yeterli. Şahsen böyle bir hamle bekliyorum. Biraz zaman alacak belki ama bu hisse tarih yazacak bir hikaye yaratabilecek kapasitede...Böyle bir hikaye için sadece Ceyhan arsası yeter...YTD

2. Şirkete ve patronlara enerji sektöründe yasak geldi...Muhtemelen yakın zamanda Silopi de satılmak zorunda kalınacak...Yeni bir vizyon gerekli derken kasdettiğim buydu...

Yabancı bir ortaklık ile yeni bir vizyon...Var bu potansiyel. Turgay bey de boş adam değildir, gayet yeterli netwokleri var yurt dışında. Yeter ki istesin.

3. Ilgın sahasındaki kömürün kalorifik değeri organik gübre üretimine uygun. Bunu bir kaç kez söyledim onlara, bu öneriye soğuk değiller ancak buradaki belirsizliğin de bitmesi lazım. Karar kesinleştiği anda yapacaklardır bence...İşte o zaman bambaşka bir hikaye çıkar buradan...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

4.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Ilgın sahasındaki kömürün kalorifik değeri organik gübre üretimine uygun. Bunu bir kaç kez söyledim onlara, bu öneriye soğuk değiller ancak buradaki belirsizliğin de bitmesi lazım. Karar kesinleştiği anda yapacaklardır bence...İşte o zaman bambaşka bir hikaye çıkar buradan...
    bazı arkadaslar komurun , gubre ile ne alakası var dıyebılırler..

Leonardit Nedir? – Leonardit 70 milyon yıl süren bir hümifikasyon süreci sonunda oluşan linyit kömürünün okside olmuş formudur. Yüksek katyon değişim kapasitesine sahiptir. Leonardit kaynaklı humik asitler uzun süre etki gösterirler. Azot gibi besin maddeleri ile rekabete girmezler. Organik tarım da güvenle kullanılmaktadır. Aşağıda incelediğinizde humik asit fulvik asit kaynağı olarak leonarditin en fazla içeriğe sahip olduğu görülmektedir.Doğal maden olarak üretilen humik + fulvik asit + organik madde içeren ve toprak tansiyonunu (PH) dengeliyen bir toprak düzenleyicisidir
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

5. Ortaklık yapısı yukarıda...Halka açık olan kısmın da büyük bölümü patronun yani sahiplik oranı % 80-85 civarında...Demem o ki bakır maden sahasının satılıp Ilgın'ın alınması olayı esasen cepten cebe durumu...Küçük yatırımcıyı ilgilendiren fazla bir olay yok...

Önemli olan; şirketin potansiyeli...Var mı ? Var !..Büyük ihtimal şu yasaklama olayı ile ilgili EPDK kararı kesinleşir kesinleşmez Silopi Elektrik GSD'ye satılacak...GSDDE tarafında ciddi bir kayıtlı sermaye artışı durumları var çünkü. Ve de tam da bu yasaklama kararının ardından oluştu bu değişiklik ?!

Bakalım, göreceğiz...

6.  Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    bazı arkadaslar komurun , gubre ile ne alakası var dıyebılırler..

Leonardit Nedir? – Leonardit 70 milyon yıl süren bir hümifikasyon süreci sonunda oluşan linyit kömürünün okside olmuş formudur. Yüksek katyon değişim kapasitesine sahiptir. Leonardit kaynaklı humik asitler uzun süre etki gösterirler. Azot gibi besin maddeleri ile rekabete girmezler. Organik tarım da güvenle kullanılmaktadır. Aşağıda incelediğinizde humik asit fulvik asit kaynağı olarak leonarditin en fazla içeriğe sahip olduğu görülmektedir.Doğal maden olarak üretilen humik + fulvik asit + organik madde içeren ve toprak tansiyonunu (PH) dengeliyen bir toprak düzenleyicisidir
    Üstadım, epey geride bununla ilgili yapılmış çok ciddi akademik çalışmaları yazmıştım...Şirket de bunun farkında ancak şu enerji sektörü belirsizliğini bekliyorlar gibi...Böyle bir yatırımla ilgili kararlılık noktasında negatif bir gözlemim olmamıştı yönetimde...Her an yabancı ortaklıklı güzel bir stratejik karar beklentim dahilinde...

7.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Üstadım, epey geride bununla ilgili yapılmış çok ciddi akademik çalışmaları yazmıştım...Şirket de bunun farkında ancak şu enerji sektörü belirsizliğini bekliyorlar gibi...Böyle bir yatırımla ilgili kararlılık noktasında negatif bir gözlemim olmamıştı yönetimde...Her an yabancı ortaklıklı güzel bir stratejik karar beklentim dahilinde...
    teşekur ederim. dikkatimden kaçmış .oysa humık asıdı kullanırım .bir arkadasım uretıyor felan
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

8.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Ilgın Kömür İşletmesi son 3 yılda çok büyük bir miktarda dekapaj yaparak 1 milyon tona yakın çıkarılmaya hazır kömür stoku oluşturmuştur. Yani bir kepçe ve kantarla 1 milyon ton kömür satılmayı beklemektedir.

Bu işletme zarar ediyor diyenlere sormak lazım; son iki yılda işletmenin zararı yaklaşık 5 milyon TL'dir. Bu zararın bir kısmı da Ar-Ge çalışmalarından gelmektedir. Çünkü kömürden organik gübre elde edip ülke tarımının hizmetine sunulmaktadır.

Bu nedenle şu çok açık bir biçimde ortaya çıkmaktadır; Yeni Çeltek Kömür işletmesi paravan işletme olarak kullanılacaktır. Yeni Çeltek Kömür İşletmesi TKİ'den alacağı bu sahayı büyük bir ihtimalle daha önceden belirlenmiş bir özel firmaya devredecektir.

http://www.madenis.org.tr/tr/haber-d...decek-148.html
    Bu bölgede, organik gübre üretimi yapıldığı ile ilgili bilgileri paylaşmıştım...Merak eden arkadaşlara...Bir haber yaw, tek 1 haber...

Sayfa 301/319 İlkİlk ... 201251291299300301302303311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •