Sayfa 762/963 İlkİlk ... 262662712752760761762763764772812862 ... SonSon
Arama sonucu : 7697 madde; 6,089 - 6,096 arası.

Konu: IPEKE - İpek Doğal Enerji

1.  Alıntı Originally Posted by coming_soon Yazıyı Oku
    benden daha eski olduğunuzu tahmin edebiliyorum. Bana göre borsa genel olarak pislik ve kumar. KY yi dökmeden kağıdı yukarı sürmüyorlar. Hiç bulaşılmaması gereken bir yer. Sizi petkim forumunda da gördüm. Ben de burada olmasaydım şimdi muhtemelen orada olabilirdim. Petkim o kadar yüksek beklentiye rağmen milleti süründürüyor ve orada ky olarak ağırlığımızda yok. Burada en azından dolaşımdaki lot sayısı az ve ky olarak ağırlığımız daha çok. Ben genel olarak borsadan uzak durulması taraftarıyım. Ama bir kere bulaştık ve en azından enflasyon karşısında zararımı çıkarana kadar sabırla beklemeye devam ederim. Al sata girmem. Şirketin karlılığını takip ederim ve o konuda da umudum yüksek.
    yatırım tavsiyesi değildir.
    Kesinlikle doğru borsa artık eski borsa değil. Yabancı yatırımcı azaldı, ülkenin kötü gidişatından yeni yabancı gelmiyor, yerliler paralarını batırdı kısacası eski havası yok tamamen vurkaç yeri oldu..Mal alınıyor aylarca insanlar bezdirilip sonra hızlıca 3-5 gün içinde %50 yükseltip vere vere eski yerine getiriyorlar gibi gibi..
    Petkim gibi bir dev önceki yıl 8 lira idi. Şİmdi 3'lerde..Ereğli 12 liradan 6 lira oldu daha önceki ay...Şimdi 9..%50 yaptı tab kimseyi bırakmadılar 6'lardan döve döve aldılar milletin elinden..Şimdi buradan al hızlıca 7-8 aralğına gelir..Almadığın zaman sür babam sür..Toaso 30 liraydı önceki yıl vere vere 15'e geldi şimdi yine 30'lara yaklaştı...Yüzlerce örnek veririm..
    Borsada bizim tek kazanma şansımız var..Kriz zamanlarda kaliteli şirketleri Tüpraş, Ereğli, Toaso gibi alıp en az 2 yıl sabredilmek..
    Bunun için yorumum değişmez, hep aynı hareketler. Aylarca, yıllarca alırlar 1 haftada %50-100 yaptırıp yerine getirirler.

2.  Alıntı Originally Posted by b_g Yazıyı Oku
    Kesinlikle doğru borsa artık eski borsa değil. Yabancı yatırımcı azaldı, ülkenin kötü gidişatından yeni yabancı gelmiyor, yerliler paralarını batırdı kısacası eski havası yok tamamen vurkaç yeri oldu..Mal alınıyor aylarca insanlar bezdirilip sonra hızlıca 3-5 gün içinde %50 yükseltip vere vere eski yerine getiriyorlar gibi gibi..
    Petkim gibi bir dev önceki yıl 8 lira idi. Şİmdi 3'lerde..Ereğli 12 liradan 6 lira oldu daha önceki ay...Şimdi 9..%50 yaptı tab kimseyi bırakmadılar 6'lardan döve döve aldılar milletin elinden..Şimdi buradan al hızlıca 7-8 aralğına gelir..Almadığın zaman sür babam sür..Toaso 30 liraydı önceki yıl vere vere 15'e geldi şimdi yine 30'lara yaklaştı...Yüzlerce örnek veririm..
    Borsada bizim tek kazanma şansımız var..Kriz zamanlarda kaliteli şirketleri Tüpraş, Ereğli, Toaso gibi alıp en az 2 yıl sabredilmek..
    Bunun için yorumum değişmez, hep aynı hareketler. Aylarca, yıllarca alırlar 1 haftada %50-100 yaptırıp yerine getirirler.

Az çok belli bir süredir dünya ekonomisini takip ettiğim için altın ve dolayısıyla bu şirketlerle ilgili yukarı yönlü beklentilerim oluştu. Bazıları için altın ile ilgili gelişmeler şirketler için önemli olmasa da bana göre şirketlerin hukuki süreçleri ile ilgili gelişmeleri de hızlandıran etken oldu. Ve yine bana göre olası yukarı yönlü ons hareketleri şirketlerle ilgili gelişmeleri daha da hızlandırabilir. Bu süreçte zaman ky adına işliyor diye düşünüyorum. Yani bu beklentilerim olmasa şu anda borsada olmazdım çünkü 2020 yılı için küresel kriz öngörüleri var. Bana göre alınacak nadir kağıtlardan bu 3 kağıt( ipeke koza kozal). Ama istediğim yere gelsin gözünün yaşına bakmam satarım çünkü borsada olmaktan mutlu değilim.

yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by b_g Yazıyı Oku
    Gel babaya gel babaya yapıyorlar bulaşmayın sakın. Geçen hafta 9.52 olduğu gün trendi bitti. Çok mal yedi orada
    Komiklik olsun diyemi yazdınız
    Biz bulaşık ve yapmıştık ayrılamayız
    Ayrilmamiz için tüm çabalara rağmen
    84 kuruştan bulaşan ayrilmiyorsa nurdan bulaşan niye ayrılsın.
    Normal şartlarda bu grup hisselerinde başka
    Yatırım yapacak hisse sayisi fazla yok
    Kanaatindeyim.
    Aykırı yazanlara cevap vermek sanki görev gibi geliyor bana hissede olduğum için değilde abuk sabuk yazılanlar yüzünden.
    Aykırı yazan argüman yazacak öyle yuvarlak laf etmeyecek
    Ben bilgi yazarak savunuyorum ortak olduğum hisseye
    Fiyat kazanç oranı
    Defter değeri
    Diğer ülke maden şirketleri çarpanları
    Olası satılma hikayesi
    Sahiplik sorununun sonuna gelmesi
    Bedelsiz veya nakit temettü hikayesi
    Yurtdışına giden 60 milyon sterlin hikayesi
    Yabancı pozisyonu durumu
    Borçsuz ve nakit zengini olması
    Dünya konjekturinde bozulmada altın fiyatlarındaki artış potansiyeli
    Aklıma gelenler
    Ölümsüz yazanlarda argumanlarini yazsın
    84 kurus maliyetli cinalide satmaz ama satmayı düşünmeye çalışır
    Yy.tv.olmayip yazmak için yazanlara cevap ve bilgi amaçlı yazılmıştır.
    Herkese sağlıklı nice yıllar

4.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Komiklik olsun diyemi yazdınız
    Biz bulaşık ve yapmıştık ayrılamayız
    Ayrilmamiz için tüm çabalara rağmen
    84 kuruştan bulaşan ayrilmiyorsa nurdan bulaşan niye ayrılsın.
    Normal şartlarda bu grup hisselerinde başka
    Yatırım yapacak hisse sayisi fazla yok
    Kanaatindeyim.
    Aykırı yazanlara cevap vermek sanki görev gibi geliyor bana hissede olduğum için değilde abuk sabuk yazılanlar yüzünden.
    Aykırı yazan argüman yazacak öyle yuvarlak laf etmeyecek
    Ben bilgi yazarak savunuyorum ortak olduğum hisseye
    Fiyat kazanç oranı
    Defter değeri
    Diğer ülke maden şirketleri çarpanları
    Olası satılma hikayesi
    Sahiplik sorununun sonuna gelmesi
    Bedelsiz veya nakit temettü hikayesi
    Yurtdışına giden 60 milyon sterlin hikayesi
    Yabancı pozisyonu durumu
    Borçsuz ve nakit zengini olması
    Dünya konjekturinde bozulmada altın fiyatlarındaki artış potansiyeli
    Aklıma gelenler
    Ölümsüz yazanlarda argumanlarini yazsın
    84 kurus maliyetli cinalide satmaz ama satmayı düşünmeye çalışır
    Yy.tv.olmayip yazmak için yazanlara cevap ve bilgi amaçlı yazılmıştır.
    Herkese sağlıklı nice yıllar
    Yok gayet ciddi yazdım.
    Kimseye sat demedim, yazım olumsuz da değil görüneni yazdım.
    Kağıdına güvenen her yoruma kulak asmaz

5. https://www.tradingview.com/x/1f7UI8AQ/
    Buralar, çok karamsar.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by Duzn Yazıyı Oku
    https://www.tradingview.com/x/1f7UI8AQ/
    Buralar, çok karamsar.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Kardeş temele göre yatırım yapıyoruz
    Teknik grafik destek olur sağol yinede

7. Koza grubu için yakın gelecekte iki kritik tarih var. 1. 9 Ocak mahkeme, 2. ise 20 Şubatta açıklanması beklenen rezerv raporu. Gelişmeler hisselerin yönünü etkileyecektir.Ayrıca takasta citi ve deutsch ve iş yatırım ipeke deki paylarını geçen haftada güzel artırmışlar, emeklilik yatırım fonları ise 1 milyon 200 bin kusur civarı satmışlar.

8.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Kardeş temele göre yatırım yapıyoruz
    Teknik grafik destek olur sağol yinede
    Hocam;bu grubun hisseleri, gelecek 2-3 yılda adından en çok söz ettiren hisseleri olabilir.Teknik-temel hepsi bunu destekliyor.Benim tek çekincem,yok pahasına,birtakım katakulli işlerle bu şirketlerin birilerine peşkeş çekilmesi....

Sayfa 762/963 İlkİlk ... 262662712752760761762763764772812862 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •