Sayfa 789/963 İlkİlk ... 289689739779787788789790791799839889 ... SonSon
Arama sonucu : 7697 madde; 6,305 - 6,312 arası.

Konu: IPEKE - İpek Doğal Enerji

1. KOZAL'ın kârına bakma fırsatı buldum. 1.9 Milyar TL kâr açıklamış KOZAL. Üç aylık 654 Milyon TL ediyor. Oyak Yatırım 560 Milyon TL kâr bekliyordu, ondan 94 Milyon TL fazla bir kâr gelmiş.

IPEKE'nin KOZAL'da %23,29 iştiraki var. KOZAL'ın kârından IPEK bu kadar pay alırsa yıl sonu net kârı 443 Milyon TL oluyor. 8 FK ile değerlendiğini düşünürsek 13,6 TL hedef fiyat karşımıza çıkar.

Ben Bist 125.000'in altındayken IPEKE'nin 8 FK ile değerlenmesini makul buluyorum. Pek çok şirket 8 FK'yı aştı, 9'lara 10'lara gidiyor, ama İpek Grubu'nun hukuki açıdan muğlak durumu 8 FK'yı makul kılıyor.

Bist 125.000 üstüne giderse 9, 10 FK'lara da gidilebileceğini düşünüyorum. O zaman da 9 FK için 15,4 TL hedef fiyat ve 10 FK için 17,1 TL hedef fiyata ulaşırız. Bunlar orta vadede takip edilmesi gereken noktalar.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yalnızca sesli düşünüyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by theosos Yazıyı Oku
    O zarar sadece kendi faaliyetleri ile olan durumu gösteriyor, yani kendi faaliyetlerinden 1 milyon civarında zarar etmiş...

Ama Kozaa ve İpeke zaten kendi faaliyetleri nedeniyle değil Kozal'daki dolaylı payları nedeniyle kar eden şirketler... Ki Kozal 1,9 milyar tl kar açıklamış, geçen seneye göre karını %72 artırmış...

Şu anda İpeke ve Kozaa'da gördüğünüz hareket klasik oç (ben diyim operasyon çocuğu) hareketidir... Bu yukarıdaki ayrımı bilmeyenleri öpmek için...
    başkan kozaada yükseliş var ama asıl operasyon ipekede yapılıyor artık 1 ay mı oldu ne kadar olduysa baskı devam ediyor. Bu kadar baskıya rağmen benim gördüğüm satandan çok alan var. Muhtemelen bu kadar baskı olunca balığın büyüğü ipeke diye düşünüyor olabilirler kuşlu sitenin üstedlarının yorumlarının üstüne bu kadar baskıyı görünce. Artı gübrenin bir altın madeni ayağına 20 lere yaklaştığını da görüyor ky yorumlarda okuyorum. İsterim ki tahta sahibi şu kağıdı toplasın ama nasıl olacak merak ediyorum. Ons yükseliyor şirketin karı artıyor ve ky bunu görüyorken. Ky ve tahta sahibinin mücadelesine şahid oluyoruz resmen.

Yatırım tavsiyesi değildir.

İyi mal pazarladılar
    Neymiş efendim 70 tl olacakmış
    Neye göre 70 tl iyi mal pazarladılar küçük yatırımcıya kağıt zaten 4 tl den 10 tl olmuş
    Kozal 80 tl oldu ama karına bakmak lazım
    İpeke kendinin faaliyetinden bir kazanç elde etmiyor kozal olmasa hali perişan
    Bence bu şirketlerin birleşmesi lazım zaten borsada bir sürü ayrı ayrı şirket var
    Krdemir d, b, a ne gerek var tek şirket olarak işlem görmeli camlar ve çimentolar birleşiyor olması gereken o zaten
    SECRETMEN

4. Aselsan da da böyle yazıyordunuz patladı gitti. Bu da patlarsa ne diyeceksiniz?
     Alıntı Originally Posted by secretmen Yazıyı Oku
    İyi mal pazarladılar
    Neye göre 70 tl iyi mal pazarladılar küçük yatırımcıya kağıt zaten 4 tl den 10 tl olmuş
    Bence bu şirketlerin birleşmesi lazım zaten borsada bir sürü ayrı ayrı şirket var
    Krdemir d, b, a ne gerek var tek şirket olarak işlem görmeli camlar ve çimentolar birleşiyor olması gereken o zaten

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Aselsan da da böyle yazıyordunuz patladı gitti. Bu da patlarsa ne diyeceksiniz?
    Neyle neyi kıyaslıyorsun
    Ben Aselsan da ne yazdım söyle bakalım
    Aselsanın çok düştüğünü bu fiyatları haketmediğini söyledim bana göre Aselsan şu anda en az eski zirvelerinde olmalıydı
    Sen ipeke nin 70 tl olacağına inanıyormusun 1.5 yıl içinde benim demek istediğim o
    O videoyu izledim 6.77 den ldığı zaman 71 tl hedef vermiş neye göre ne kadar kar yapacakda oraya gidecek
    Net bir açıklama yok analiz yok fiyt vermekle olmaz bu işler
    Dersinki şy kadar satış bekliyorum şu kadar kar bekliyorum buna istinaden geçmiş dönem fk pd ye göre şu vadede şu fiyatı ön görüyorum dersin izledim ben neye göre o fiyatı vermiş anlamadım
    Altı dolu değil
    Bende ipeke yatırımcısıyım ama mantıklı olmak lazım kopup gideceği yok hissenin 20 yıllık grafiği ortada çok ağır hisse öyle kopacak bir durum yok
    İşallah kopsun isterim para kazanayım
    Ama altı dolu mantıklı yorum yapmak lazım

6. .............

7. 450 milyon sene sonu kar gelirse gene iyi mal pazarladilar mi diyeceğiz?

Sonunda yazılım var diye sene de 3-5 milyon kar eden şirketleri 20-30-50 F/K dan mi aldık?

Ya da basit PC disturbutoru olan bir şirkete 100F/K dan mi ortak olduk?

Sirketin ödenmiş sermayesi 259 milyon şirket bu sene İnsallah ödenmiş sermayesinin 1.7kati kadar edecek.

En basit bakkal hesabı olsun. Şirketin F/K si şuan 7.5

(7.5*450)/259: aşağı yukarı minimum 13 lira ederi olmalı.
    Altın fiyatları her gun artıyor.

70 lira hedef verenler şuan için komik kalıyor.. onları dikkate almaya gerek yok. 13-14 liralar güzel hedef olabilir
     Alıntı Originally Posted by secretmen Yazıyı Oku
    İyi mal pazarladılar
    MI MAX 2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by secretmen Yazıyı Oku
    Neyle neyi kıyaslıyorsun
    Ben Aselsan da ne yazdım söyle bakalım
    Aselsanın çok düştüğünü bu fiyatları haketmediğini söyledim bana göre Aselsan şu anda en az eski zirvelerinde olmalıydı
    Sen ipeke nin 70 tl olacağına inanıyormusun 1.5 yıl içinde benim demek istediğim o
    O videoyu izledim 6.77 den ldığı zaman 71 tl hedef vermiş neye göre ne kadar kar yapacakda oraya gidecek
    Net bir açıklama yok analiz yok fiyt vermekle olmaz bu işler
    Dersinki şy kadar satış bekliyorum şu kadar kar bekliyorum buna istinaden geçmiş dönem fk pd ye göre şu vadede şu fiyatı ön görüyorum dersin izledim ben neye göre o fiyatı vermiş anlamadım
    Altı dolu değil
    Bende ipeke yatırımcısıyım ama mantıklı olmak lazım kopup gideceği yok hissenin 20 yıllık grafiği ortada çok ağır hisse öyle kopacak bir durum yok
    İşallah kopsun isterim para kazanayım
    Ama altı dolu mantıklı yorum yapmak lazım
    Eğer KY ve panikte isen, panik yapma.

Benim 70 diye bir lafım yok maliyetim 5.5, bizim canımız yanmaz gardaş. Hala taşıyorum demek ki hala ucuz buluyorum, düşer çıkar iddiam yok nasip.

Eğer ky değil de millet panikletmek istiyorsan, dediğim gibi ASELSAN da da benzer panikletici yazıların vardı, bunda da var, hakkında hayırlısı olsun.

Sayfa 789/963 İlkİlk ... 289689739779787788789790791799839889 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •