Sayfa 817/963 İlkİlk ... 317717767807815816817818819827867917 ... SonSon
Arama sonucu : 7697 madde; 6,529 - 6,536 arası.

Konu: IPEKE - İpek Doğal Enerji

1.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    Keşke kim ne yapıyor tam bilebilsek. Ancak tecrübelerimize dayanarak yorum getirebiliyoruz. Şahsi görüşüm, teminat açığını kapatmaya yönelik satışların devamı yaşanıyor bugün, ana pozisyonlar korunuyor bence. Zaten bugün yarın belli olur. Fiyat ya herro ya merro olur büyük ihtimal.
    Üstadım, satıcıların hızı kesildi diyebilir miyiz ?

2. Sanırım yabancı dün Ak yatırım üzerinden bugün de Hsbc üzerinden mal boşaltmaya devam etti.Hsbc üzerinden 2.352.238 lot satılmış. Oldukca yüksek bir rakam ve dünün çok üzerinde. Dün Ak Yatırım üzerinden satış ise 1.331.618 lottu. Yarın ne olur şimdiden bir şey demek zor.
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,389
    ilk olarak ; aylıkta 11,80 önemli , bunu bi kenara yazalım , mayıs sonu kapanışımız bu rakamın üzerinde olmalı

ikincisi , haftalık ve günlük grafiklerde bozulmalar var , hoşlanmadım bu durumdan , detaylı bir şekilde çalışıp yarın seans sonundan sonra topiğe atacağım inşallah...

Alıntı Originally Posted by Melih_2005 Yazıyı Oku
    aylık grafik atalım , bakalım neler var ?

2006 yılından bu yana gelen üst trend çizgisini ( yeşil çizgi ) nisan ayında çok kuvvetli bir mum bırakarak kırdı (tarihinde böyle büyük marjlı bir mum yok bu arada) mayıs ayı içinde de throwback yaptı ( yükselen çizgiyi kırdıktan sonra dönüp onay alma )

yeşil çizgi destek noktası artık Mayıs ayı için bu rakam 11,80

bu rakam altına inmedikçe yukarı trend devam eder

çok güzel bir yutan boğa formasyonu var nisan ayında oluşan , aynı formasyonu iki kere daha yakaladım grafik içinde de gösterdim

Not : grafik uzun vadeli düşünenler içindir , al-sat için günlükçüler için değildir

Yazıp çizdiklerim kesinlikle yatırım tavsiyesi kapsamında değildir.
    melih_2005 twitter ( @maden_cevheri )

4.  Alıntı Originally Posted by Muratttti Yazıyı Oku
    Üstadım, satıcıların hızı kesildi diyebilir miyiz ?
    Şimdilik öyle gözüküyor, bugün ipek'i tutup anadolu metali alıyorlar gibi bir görüntü var.

5. Hiç bitmeyen döngü tekrar geri dönmüş gözüküyor... Sanki yine Kozaa zamanı...

Aslında son iki günde İpeke tabanlarken Kozaa'nın 11.40'larda direnmesinden belliydi...

Aradaki fark 2'den 1'e indi, önümüzdeki günlerde tamamen kapanırsa şaşmam...

Piyasa için İpeke zamanı değil bence, önce 14-15 aralığında kağıda atlayanlara bir güzel işkence etmesi, bıktırması gerekiyor...

Bunun için de yukarıda bahsedilen aylık desteklere kadar düşerse şaşırmamak lazım...

Sonuç olarak döngü hep aynı, Kozaa yılın 11,5 ayında önde olur, İpeke ise o da her yıl olmamak üzere bir 15 gün...

6. İpek bugünkü hareketlerin hiç hoşuma gitmedi.Tavan bekliyordum.
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

7.  Alıntı Originally Posted by theosos Yazıyı Oku
    Hiç bitmeyen döngü tekrar geri dönmüş gözüküyor... Sanki yine Kozaa zamanı...

Aslında son iki günde İpeke tabanlarken Kozaa'nın 11.40'larda direnmesinden belliydi...

Aradaki fark 2'den 1'e indi, önümüzdeki günlerde tamamen kapanırsa şaşmam...

Piyasa için İpeke zamanı değil bence, önce 14-15 aralığında kağıda atlayanlara bir güzel işkence etmesi, bıktırması gerekiyor...

Bunun için de yukarıda bahsedilen aylık desteklere kadar düşerse şaşırmamak lazım...

Sonuç olarak döngü hep aynı, Kozaa yılın 11,5 ayında önde olur, İpeke ise o da her yıl olmamak üzere bir 15 gün...
    Kozaa %8, İpeke %3...

Kozaa aradaki farkı kapatabilir... Hatta öne de geçebilir...

Bunu yaparken de finansmanı Kozaa çıkıyor diye İpeke ye atlayanlara mal satarak yaparlar...

Her zamanki gibi...

8. Konsolidasyonun devam ettiği bir gün oldu. Artık altın ve anadolu metalin de harekete katılması lazım.

Sayfa 817/963 İlkİlk ... 317717767807815816817818819827867917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •