Sayfa 879/963 İlkİlk ... 379779829869877878879880881889929 ... SonSon
Arama sonucu : 7697 madde; 7,025 - 7,032 arası.

Konu: IPEKE - İpek Doğal Enerji

1.  Alıntı Originally Posted by chromingo Yazıyı Oku
    hocam merak ettim. bi sonrakı mesajınızda da beklemekten başka yol yok diyosunuz. şirketin işe yarar bir faaliyet alanı olmadığına eminseniz neden yatırımcısı oldunuz ve hala bekliyosunuz. merakımdan sordum gerçekten.
    Dogru soruyu sormussunuz. Ancak burada algida sorun yasiyorsunuz. Bu sirketin KOZAL'in ceyregi olarak GYO veya holding gibi ve KOZAA'dan gelen kismi ve IPEKE'nin kendi faaliyetlerinden hic bir sey gelmedigini bile dusunseniz, degerleme olarak oldukca geride oldugunu gorursunuz.

Kozal'in 2020 toplam kari kabaca 2.5 milyar TL civari ongoruluyor. Alan yatirim ve diger raporlarda bu civara yakin tahmin ediyorlar, kabaca F/K yida 10 alirsaniz. Sadece KOZAL'dan gelen degerleme 6.5 milyar TL gibi olur.

Su an ki degerle karsilastirip yatirimcilarin neden sabrettigini anlarsiniz.

Ancak hissenin tahtacisi bir sure daha bu baskilamaya devam etmekten geri durmadigindan, sabirdan baska secenek yok. KOZAL bilanco sonrasi sert bir yabanci dalgasi gelirse, tahtaci onun altinda kalacaktir.

Bu forumda yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir, yatirimlarinizda kendi bildiginizden sasmayin.

2.  Alıntı Originally Posted by cumbaba Yazıyı Oku
    Dogru soruyu sormussunuz. Ancak burada algida sorun yasiyorsunuz. Bu sirketin KOZAL'in ceyregi olarak GYO veya holding gibi ve KOZAA'dan gelen kismi ve IPEKE'nin kendi faaliyetlerinden hic bir sey gelmedigini bile dusunseniz, degerleme olarak oldukca geride oldugunu gorursunuz.

Kozal'in 2020 toplam kari kabaca 2.5 milyar TL civari ongoruluyor. Alan yatirim ve diger raporlarda bu civara yakin tahmin ediyorlar, kabaca F/K yida 10 alirsaniz. Sadece KOZAL'dan gelen degerleme 6.5 milyar TL gibi olur.

Su an ki degerle karsilastirip yatirimcilarin neden sabrettigini anlarsiniz.

Ancak hissenin tahtacisi bir sure daha bu baskilamaya devam etmekten geri durmadigindan, sabirdan baska secenek yok. KOZAL bilanco sonrasi sert bir yabanci dalgasi gelirse, tahtaci onun altinda kalacaktir.

Bu forumda yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir, yatirimlarinizda kendi bildiginizden sasmayin.
    ben 4 milyar bulurken siz nasıl 6.5 milyar buluyorsunuz bunu matematik işlemi yaparak açıklarmısınız.. vede 9 aylık bilançoda kozal 1.4 milyar kar ederken 12 aylık nasıl 2.5 milyar yapacak izahınız var mı.
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

3. Yazılanlara bakıyorum da hiç kimse finansal raporları tam okumuyor. Satır satır okumanızı nacizane tavsiye ederim. 3 şirkettinde ayrıntılı ne iş yaptığı ve hangi riskleri taşıdığı gayet açık. Yatırımlarını yaparken risk içerdiğini ve bunların neler olduğunu finansal raporların ayrıntılı okumasıyla anlayabilirsiniz. Sabır isteyen bir hisse mi evet. insanda mevlana sabrı olması lazım bu hissede. Ancak borsa risktir. domates alırken bile tek tek bakmıyor muyuz?
    Yazdıklarım tabi ki yatırım tavsiyesi içermez. Her koyun kendi bacağından asılır.

4.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    ben 4 milyar bulurken siz nasıl 6.5 milyar buluyorsunuz bunu matematik işlemi yaparak açıklarmısınız.. vede 9 aylık bilançoda kozal 1.4 milyar kar ederken 12 aylık nasıl 2.5 milyar yapacak izahınız var mı.
    4 milyar yaklasik degerleme, su an ki KOZAL fiyati uzerinden dogru. Ancak benim soyledigim, 2020 4. ceyrek sonrasi olusacak durum uzerinden IPEKE olmasi gereken deger.

https://www.alanyatirim.com.tr/Uploa...01836713352277

Alan yatirim 313 milyon dolarlik net kar bekliyor, bir kac tane daha yatirim sirketinin raporlarida 320-350 milyon dolar dolar arasi 2020 yili icin toplam net kar beklentisi icinde. Ucuncu ceyrege kadar gelen net karda 1.5 milyara yakin.

Benim beklenti araligim 2-2.5 milyar TL arasi 2020 toplam net kar olacagi yonunde.

2 milyar net kar olursa F/K 10 dersek = 20 milyar KOZAL %25 ipeke = 5 milyar TL

2.5 milyar net kar olursa F/K 10 dersek = 25 milyar KOZAL %25 ipeke = 6.5 milyar TL

Bu forumda yazdiklarim kesinlikle yatirim tavsiyesi degildir, yatirim konularinda kendi bildiginizden sasmayin.

5. Cuma bereketi verirse haftalık kapanış hoş olacak grupta...

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bu forumda yazdığım yazılar yatırım tavsiyesi içermemektedir.Yazdığım yazıdaki ifadelerden etkilenip de yatırım yapan veya yaptığı yatırımdan vazgeçen kişilerin hareketlerinden sorumlu değilim.Tüm yazılarım paylaşım,sohbet ve geyikten ibarettir...

6. Sahipsiz iç içe geçmiş bu şirketlerde al sat la parayı kırıyorlar specler... Burada asıl at kozal, diğerleri çöp..

7. İpek 13.40 üzeri yerleşti gibi artık dip çalışması devam ediyor.
    Haftaya yukarı sert ataklar başlar diye düşünüyorum.
    Bistin düşüşüne güzel direniyor.Piyasa düzelince dirençleri zorlamalı.
    Golden cross'unun hakkını vermeli...

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bu forumda yazdığım yazılar yatırım tavsiyesi içermemektedir.Yazdığım yazıdaki ifadelerden etkilenip de yatırım yapan veya yaptığı yatırımdan vazgeçen kişilerin hareketlerinden sorumlu değilim.Tüm yazılarım paylaşım,sohbet ve geyikten ibarettir...

8. Herkesin diline pelesenk olmuş artık "ky varsa hisse gitmez" böyle saçma bir düşünce en son hektaşta çürüttü kendisini.Ne oldu hektaşa çok kısa bir sürede %100 den fazla prim yaptı içerisinde deli gibi ky olmasına rağmen.Baktığım tek bir rasyo var o da piyasa değeri.Şirketin ayrıca faaliyeti var yok çokta umrumda değil açıkcası kayyımla ancak bu kadar olur zaten üstüne düşen olmaz.Bugün çok yüklü bir şekilde giriş yaptım beklediğim rakama da ulaşmadan kimse elimden tek lot alamaz.

Sayfa 879/963 İlkİlk ... 379779829869877878879880881889929 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •