Sayfa 915/963 İlkİlk ... 415815865905913914915916917925 ... SonSon
Arama sonucu : 7697 madde; 7,313 - 7,320 arası.

Konu: IPEKE - İpek Doğal Enerji

1. Mahkeme ne zaman? Bilen var mı?

2. https://tr.sputniknews.com/amp/cevre....co/VO3HxrDLmX

Onstaki baskı da kalkarsa güzel olur.

Alıntı Originally Posted by seneka Yazıyı Oku
    Mahkeme ne zaman? Bilen var mı?
    SENEKA kardeş. İstinaf mahkemelerinde dosya üzerinden karar veriliyor, açık duruşma olmuyor. Karar verilmiştir deniyor. İş bitiyor. Deliller beş yıldır toplandı. Mahkemede yoruldu, yatırımcı da yoruldu. Bekliyoruk.
    Son düzenleme : agg; 06-05-2021 saat: 14:51.

Alıntı Originally Posted by agg Yazıyı Oku
    İPEKE, KOZAA nın kurucu ortağı. %52 lik pay ile. Faaliyet alanları farklı, KAZAA vasıtası ile KOZAL ın da yönetim kurulunda söz sahibi pozisyonunda. AMASI var. Mahkeme karı bunu gerçekleltirecek. İşler o zaman rayına girecek. Şu anda bu durum söz konusu değil her birisi kayyumlarla ayrı ayrı yönetiliyor.

Benim şahsi kanaatim karar hazine lehine sonuçlanırsa, MADEN Holding kurulmalıdır, yada İPEK HOLD faaliyetine ismi değişir veya değişmez bu görevi yüklenebilir. Neticede, İpek HOLD hisseleri hazineye geçecektir. TPO ve diğer bazı devlete ait maden şirketleri de Holding bünyesine alınabilir. Holdingden şirketlerin denetimi daha profesyonelce sağlanacaktır. Hatta kurulacak Holdig'in ileride halka açılması denetimini de arttırır.

Mahkeme kararı şirketlerin yapısal faaliyetlerinin de düzene girmesinde önemli rol oynayacak.
    Üç Şirketin ortaklık yapısı incelendiğinde Mahkeme kararı beklendiği gibi olursa İPEKE nin içlerinde en olumlu etkilenecek şirket olduğu anlaşılıyor. Uzun süredir Kozalın karları bünyesinde kalıyor, dağıtılmıyor. Diğer iki şirket kurucu ortak olmasına rağmen kısıtlı fayda sağlayabiliyor. İster istemez bu süreç içinde Kozal bünyesinde ellerinde olmadan tasarruf yapmış durumdalar. Geçmiş dönemlerde KOZALın şirket olarak bu durumdan fayda sağladığını söyleyebiliriz. Bu birikim bir türlü KOZAA ve IPEKE ye yarıyacaktır.

KOZAA ve KOZAL sermaye yapısında İpek Holding hissesi yok. Hazineye kalıra eğer Holding hisseleri kalacak yani İpek Holdinge ait %62 İPEKE hissesi. Kozalı, şu alacakmış bu alacakmış hikaye. Alacak olanın İPEKE deki %62 hisseye ye talip olması gerekiyor. Bir ara Maden Holding kuruluş lafları dolaştı bu şirketlerin de kurulacak Holding'e dolaylı olarak devr olacağını zannediyorum. Yanlış düşünüyorsam uyarırsanız sevinirim.
    KOZALın olumsuz etkileneceğini söylemiyorum, değerli bir şirket karı da artarak devam edecektir.

Selamlarımla.
    Son düzenleme : agg; 07-05-2021 saat: 01:34.

5.  Alıntı Originally Posted by agg Yazıyı Oku
    Üç Şirketin ortaklık yapısı incelendiğinde Mahkeme kararı beklendiği gibi olursa İPEKE nin içlerinde en olumlu etkilenecek şirket olduğu anlaşılıyor. Uzun süredir Kozalın karları bünyesinde kalıyor, dağıtılmıyor. Diğer iki şirket kurucu ortak olmasına rağmen kısıtlı fayda sağlayabiliyor. İster istemez bu süreç içinde Kozal bünyesinde ellerinde olmadan tasarruf yapmış durumdalar. Geçmiş dönemlerde KOZALın şirket olarak bu durumdan fayda sağladığını söyleyebiliriz. Bu birikim bir türlü KOZAA ve IPEKE ye yarıyacaktır.

KOZAA ve KOZAL sermaye yapısında İpek Holding hissesi yok. Hazineye kalıra eğer Holding hisseleri kalacak yani İpek Holdinge ait %62 İPEKE hissesi. Kozalı, şu alacakmış bu alacakmış hikaye. Alacak olanın İPEKE deki %62 hisseye ye talip olması gerekiyor. Bir ara Maden Holding kuruluş lafları dolaştı bu şirketlerin de kurulacak Holding'e dolaylı olarak devr olacağını zannediyorum. Yanlış düşünüyorsam uyarırsanız sevinirim.
    KOZALın olumsuz etkileneceğini söylemiyorum, değerli bir şirket karı da artarak devam edecektir.

Selamlarımla.
    İpek holding ile İpek enerji farklı şirketler hatırlatırım. İpek enerji , Kozaanın %52.25 ine sahip ,
    Kozaa da Kozalın %45 ine sahip. İpek holding ise çatı kuruluş olarak direk devletin kontrolündedir.

6. Mahkemeye dair atilan bu twite dikkatinizi cekerim.

https://twitter.com/akinipek01/statu...571511298?s=19

Bakalim piyasa nasil tepki verecek.

Yatirim tavsiyesi degildir, yatirim kararlarinizi kendi insiyatifleriniz disinda almaktan kacininiz.

Alıntı Originally Posted by Sakeles Yazıyı Oku
    İpek holding ile İpek enerji farklı şirketler hatırlatırım. İpek enerji , Kozaanın %52.25 ine sahip ,
    Kozaa da Kozalın %45 ine sahip. İpek holding ise çatı kuruluş olarak direk devletin kontrolündedir.
    KOZAL Sermaye yapısında şöyle bir durum var, KOZAA ortak görünmüyor. KOZAL da ATP inşaat %45 ine ortak. ATP inşaatın %99 hissesi KAZAA nın. ATP inşaat eşittir KOZAA demek oluyor. Bu hisselerin de %52.25 ni İPEKE ye yansıtabiliriz. %23 gibi.

İPEKE, ayrıca KOZALın doğrudan %24 hissesine sahip. İPEKE'nin %62 si İpek Holding'in olduğu için bazı yerlerde İpek Holding in gibi geçiyor.
    NETİCEDE,
    KOZALın %47 hissesinin yaklasık yarısı doğrudan, diğer yarısı dolaylı olarak İPEKE nin oluyor.

İlave veya düzeltici belgeye dayanan bilgileri olan varsa sevinirim.
    Son düzenleme : agg; 07-05-2021 saat: 09:01.

8. AGG kardeş, verdiğin bilgiler için teşekkürler..

Sayfa 915/963 İlkİlk ... 415815865905913914915916917925 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •