Sayfa 948/963 İlkİlk ... 448848898938946947948949950958 ... SonSon
Arama sonucu : 7697 madde; 7,577 - 7,584 arası.

Konu: IPEKE - İpek Doğal Enerji

1.  Alıntı Originally Posted by tacir1 Yazıyı Oku
    Ne kanunu geçmez, medeni çıkmaz, mahkemesi bitmez bir grupmuş ya...

Grup hisselerinden sadece biraz ipeke kaldı, onu da az çıksın, alan da kazansın diyerek satıp çıkacağım, yerine ucuz bir sanayi hissesi alacağım. KOZAA iyi kazandırdı ama IPEKE 1 yılda %50 bile kazandırmadı, ne fırsatlar kaçtı bu arada. Sürekli bir beklenti olduğu için sat/al da yapamadım.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Aynen katılıyorum

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. KOZAL grubu şirketleri 30 milyar tl piyasa ederi ,12 milyar tl nakit varlığı, yüzlerce maden sahası ve ruhsat alanı , beşyıldızlı otelleri, petrol istasyonları ve kuyuları , uçakları, makina tesisat ve ekipmanları, altın cevher işletme fabrikaları vb olan devasa bir holding gibidir. Sanılanın aksine bu devasa yapıyı ele geçirmek çok da zor değildir. Grubu ele geçirmenin en ucuz ve kestirme yolu İPEK den geçer. İPEK hisselerinin %51 ini ele geçiren ,kozal hisselerinin % 5 ini de borsadan satın alsa tüm şirketleri kontrol etmiş olur. İPEK kozaa nın % 52 sine sahip olduğundan doğrudan doğruya kozaa yı yönetir, kozaa da kozal ın % 46 sına sahip olduğundan %5 lik kozal hissesi ile birlikte kozal da çoğunluğu elde etmiş olur.. Bütün bir grup komik bir rakama tamamen ele geçirilebilir.. Bu rakam bugün için sadece yaklaşık 4 milyar tl dir.. 5.2 milyar piyasa değerindeki ipeğin yarısı ve de %5 lik kozal hisselerinin bugünkü ederi 4 milyar tl dir.. Basit bir hesaplama yaptım ,gülermisin ağlarmısın halimize sesli düşündüm...

3. Kanun geçmiş deniyor ustalar ne der u ise temettü gelirmi

SM-N970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Usta olmamakla beraber ,basit hesaplamalara devam edelim.. Diyelim ki KOZAL 8 milyar tl temettü verme kararı verdi, 152 milyar sermayeli kozal hissedarları hisse başına yaklaşık 52 tl temettü alır. Temettü verimliliği %26 olur. KOZAA hissedarları 388 milyon sermayeye göre 9.50 tl lik temettü alır ,temettü verimliliği de % 30 olur..İPEK hissedarları ise 260 milyon sermayeye karşılık 7.40 tl alır ve temettü verimliliği %36 olur..

5. Arkadaşlar hisselerin ederinin çok daha yüksek rakamlar olduğunu bilsek de, kısa sürede hisselerin uçmasını beklemeyelim derim. Evet şirketin kilit hissesi İPEKE olduğu bilindiği için fiyatının kasıtlı ve bilinçli olarak düşük tutulduğunu düşünüyorum. Satış olacaksa, alacak kişi ya da kişilerin ucuza kapatması için buralarda tutuluyor olması olası. Onun için elimizdeki hisselere sahip çıkılması gereken günlerdeyiz. Gelecek günlerin hepimiz için güzel olacağına inanıyorum.

YTD.

6. KOZAL satisi veya temettu dagitimi yapildiginda kozal hisse orani dogrultusundami dagitim olacaktir. Ipek %30 Kozal piyasa fiyatina gore iskontolu gozukuyor bu iskonto dahada artarsa ipek yatirimi daha kazancli olacak gibi gozukuyor. Temettu odemesinde Kozaa ve ipek icin ilk etapta ödeme yapilmamasi soz konusu olabilirmi?

7. Bugün itibariyle İPEK in KOZAL a göre iskontosu % 40 a ulaştı. Kaldı ki bu orana KOZAA nın konak madeni , oteller ve daha pek çok malı dahil değil. Burada artık iyi bir niyetin olduğunu söylemek kesinlikle aşırı saflık olur... Bizler kapalı kapılar ardında neler dönüyor bilemeyiz, bildiğimizse rakamların bize söylediğidir.....

8.  Alıntı Originally Posted by furki Yazıyı Oku
    Bugün itibariyle İPEK in KOZAL a göre iskontosu % 40 a ulaştı. Kaldı ki bu orana KOZAA nın konak madeni , oteller ve daha pek çok malı dahil değil. Burada artık iyi bir niyetin olduğunu söylemek kesinlikle aşırı saflık olur... Bizler kapalı kapılar ardında neler dönüyor bilemeyiz, bildiğimizse rakamların bize söylediğidir.....
    Konak madeni sondaj haberi nerdeyse bir sene oldu KAP'a bildirileli, Kasım'da bitti, ama hala açıklama yapmıyorlar...

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 948/963 İlkİlk ... 448848898938946947948949950958 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •