Sayfa 953/963 İlkİlk ... 453853903943951952953954955 ... SonSon
Arama sonucu : 7697 madde; 7,617 - 7,624 arası.

Konu: IPEKE - İpek Doğal Enerji

1. "kısmen ya da tamamen kâr dağıtımına karar verir---" gerçekleşti..
    "(8) Kayyımlarının yetkileri Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna devredilen veya Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunun kayyım olarak atandığı şirketlerde, şirketin ortaklarının şirkette sahip olduğu pay oranında yeni kurulacak şirketlerde pay sahibi olmaları koşuluyla şirket yönetim organının önerisi ve Fon Kurulu kararıyla yeni şirket kurulmasına karar verilebilir. Bu halde şirket ortaklarının yeni şirket kurulmasına ilişkin izin ve muvafakati aranmaz. Kurulacak şirketin sermayesi kayyımlarının yetkileri Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna devredilen veya Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunun kayyım olarak atandığı şirket tarafından ayni veya nakdi olarak karşılanır. Yeni şirket kuruluşuna ilişkin hususlar şirketlerin yönetim organlarınca hazırlanır ve Fon Kurulunun onayına sunulur. Fon Kurulu kararıyla kuruluş gerçekleşir ve tescile tabi tüm hususlar her türlü vergi, resim ve harçtan muaf olmak üzere ilgili ticaret sicilinde resen tescil ve ilan olunur. Bu fıkra uyarınca gerçekleştirilecek kuruluş işlemleri ilgili mevzuata tabi olmaksızın uygulanır. Yeni kurulan şirkette kayyımlık yetkisi bir mahkeme veya hakim kararına gerek olmaksızın Fona devredilmiş sayılır." sırada bu var gibi yakında bu konuda açıklama gelebilir çünkü üç şirket de içiçe geçmiş vaziyette, sadece kozal satılmaz toplu satış olur..bunla ilgili çalışmalar devam ediyordur, madenlerden gelecek raporlar da önemli onların gelmesiyle şirketlerin değerleri ortaya çıkmış ve tabiiki de katlanmış olur..

"5271 sayılı Kanunun 128 inci maddesinin onuncu fıkrasında belirtilen malvarlığı değerlerinin veya hakkında şahıs kayyımlık kararı bulunmasa dahi anılan şirket ve/veya malvarlığı değerlerinde payları bulunup aleyhlerinde mahkemece kaçak kararı verilen kişilerin bu paylarının kısmen veya tamamen satılmasına veya feshi ile tasfiyesine Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından karar verilebilir. " en son bu var 2. haberin gelmesi 3. haberin geleceği anlamı taşıdığı için beklemeye gerek yok..

2. Medyada ağırlıklı olarak sadece kozalın satılacağı gibi beklenti oluştu, fakat şirketlerin iç içe geçmiş olması nedeniyle problem oluşturacağından borsada işlem görmeyen KOZA-İPEK HOLDİNG A.Ş. (KOZAL'ın % 25-İPEKE'nin 62-KOZAA'nın dolaylı olarak % 32'sine sahip gibi)nin çatı şirket olarak seçilerek birleştirilmesi ve şirketin sadeleştirilerek yapılanmanın tamamlanması gerekmektedir. Öncelikle bu haberin gelmesini bekleyeceğiz. Burada en önemli husus kozal-kozaa-ipeke yatırımcılarının elindeki hisse adedi ve değeri nasıl belirleneceğidir. Geri alım veya dağıtım nasıl şekillenecek merakla bekleyeceğiz..Burada İPEKE avantajlı olacağını düşünüyorum.. Ardından oluşturulan şirketin ihale şartları bildirilecektir

3.  Alıntı Originally Posted by mezedu Yazıyı Oku
    Medyada ağırlıklı olarak sadece kozalın satılacağı gibi beklenti oluştu, fakat şirketlerin iç içe geçmiş olması nedeniyle problem oluşturacağından borsada işlem görmeyen KOZA-İPEK HOLDİNG A.Ş. (KOZAL'ın % 25-İPEKE'nin 62-KOZAA'nın dolaylı olarak % 32'sine sahip gibi)nin çatı şirket olarak seçilerek birleştirilmesi ve şirketin sadeleştirilerek yapılanmanın tamamlanması gerekmektedir. Öncelikle bu haberin gelmesini bekleyeceğiz. Burada en önemli husus kozal-kozaa-ipeke yatırımcılarının elindeki hisse adedi ve değeri nasıl belirleneceğidir. Geri alım veya dağıtım nasıl şekillenecek merakla bekleyeceğiz..Burada İPEKE avantajlı olacağını düşünüyorum.. Ardından oluşturulan şirketin ihale şartları bildirilecektir
    Konak madenini dahil etmeden bu işe girişmezler herhalde, gerçi bunlardan herşey beklenir.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by mke222 Yazıyı Oku
    Konak madenini dahil etmeden bu işe girişmezler herhalde, gerçi bunlardan herşey beklenir.

kozaanın sondaj çalışması duyurusu 4 haziran 2021 de yapılmış 5 aylık süre içerisinde tamamlanacağı sondajların tamamlanması ile birlikte detaylı metalürjik testlerin yapılacağını bildirmişlerdi..gecikmesi anlaşılır gibi değil..seçimden önce satış işi biter, ama söylediğiniz gibi satış olması için birleşmeye birleşirken maden sahalarından çıkacak madenin(şirketlerin değerlerinin) aşağı yukarı belli olmasına ve hissedarların hisse oranlarının belirlenmesine ihtiyaç var..18 Haziran'da seçim olacaksa geç kalmamak için süreç hızlandırılmalıdır.

5.  Alıntı Originally Posted by mezedu Yazıyı Oku
    kozaanın sondaj çalışması duyurusu 4 haziran 2021 de yapılmış 5 aylık süre içerisinde tamamlanacağı sondajların tamamlanması ile birlikte detaylı metalürjik testlerin yapılacağını bildirmişlerdi..gecikmesi anlaşılır gibi değil..seçimden önce satış işi biter, ama söylediğiniz gibi satış olması için birleşmeye birleşirken maden sahalarından çıkacak madenin(şirketlerin değerlerinin) aşağı yukarı belli olmasına ve hissedarların hisse oranlarının belirlenmesine ihtiyaç var..18 Haziran'da seçim olacaksa geç kalmamak için süreç hızlandırılmalıdır.
    Nisan ayında yatırımcı ilişkilerine Konak madenin durumunu sordum, 2016 Kap'taki gibi rezerv olduğunu ancak çıkarma maliyetinin normalden iki katı fazla olduğunu, Mayıs bilançosunda açıklama yapacaklarını söyledi.
    Son iki dönem bilançoda madenle ilgili yaptıkları tek açıklama, modelleme çalışmasını devam ettiği bilgisi.

6.  Alıntı Originally Posted by mke222 Yazıyı Oku
    Nisan ayında yatırımcı ilişkilerine Konak madenin durumunu sordum, 2016 Kap'taki gibi rezerv olduğunu ancak çıkarma maliyetinin normalden iki katı fazla olduğunu, Mayıs bilançosunda açıklama yapacaklarını söyledi.
    Son iki dönem bilançoda madenle ilgili yaptıkları tek açıklama, modelleme çalışmasını devam ettiği bilgisi.

tamamen kifayetsiz liyakatsiz öyle bile olsa manipüle edici bir açıklama size böyle bir açıklama yapması dahi suç..farz edelim o günkü değerlerle rezerv aynı olsa bile o günkü dolar kuru 3 TL bile değil, şark kurnazlığı yapılacak ya altın rezervini 6 yıl önceki dolara göre değerlendir üretim maliyetini günümüz kuruyla hesapla..eğer sonuçlandıysa vaadettiği tarihi bırak bugüne kadar neden açıklamadın, hadi biz enayiyiz kandırıldık bu işten anlamıyoruz yabancı dahil herkes neden kapış kapış kozaa aldı.

bakalım nereye kadar baskılayacaklar göstergeler yeşillenmeye başladı

7. evet bugünden sonra güzel olacak

8. Endeks de yardım ediyor ş....lere

Sayfa 953/963 İlkİlk ... 453853903943951952953954955 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •