Sayfa 791/963 İlkİlk ... 291691741781789790791792793801841891 ... SonSon
Arama sonucu : 7697 madde; 6,321 - 6,328 arası.

Konu: IPEKE - İpek Doğal Enerji

1. Şimdilik sorun yok ise ne zaman sorun olur ???? Devasa fon şirketleri onsun 2000 dolari geçeceğini söylerken doların daha da yukarı gideceği belliyken orta ve uzun vadede bu kozalaklarin kaybedeceğini mi düşündünüz ???? Orta ve uzun vadede kazandıracağı zaten kesin
     Alıntı Originally Posted by theosos Yazıyı Oku
    Kağıdın hareketleri maalesef gereksiz maval okumanın zararlarını gösteriyor...

Tabii kağıdın altına yatanlar düşünsün...

Kısa vadede Suriye meselesi falan masada iken dikkatli olunmalı...

9.50 altı iyice tatsız olacak... Ancak tahminimce 9.00'lara hatta biraz daha altına kadar kar al yapacaklar, bir sonraki hareketi 8.XX'lerden olacak şekilde belki 2 ay sonra falan başlatacaklar...

Orta ve uzun vade bekleyenler için şimdilik sorun yok...
    POT-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. 9.45 zamanında direnç olmuştu, kırılmamıştı bir türlü. Sağlam destek de oldu, altına hiç atmamıştı. Şimdi 9.00 yeni destek olur umarım. Onun da altına atarsa sudan ucuz olur hisse.

Ben 10.20 maliyetle girdim en son, bekliyoruz, malda yakalandık düşüşe. Bilanço geldiği zaman 11'e doğru bir hareket bekliyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by kucukyatirimci1 Yazıyı Oku
    KOZAL'ın kârına bakma fırsatı buldum. 1.9 Milyar TL kâr açıklamış KOZAL. Üç aylık 654 Milyon TL ediyor. Oyak Yatırım 560 Milyon TL kâr bekliyordu, ondan 94 Milyon TL fazla bir kâr gelmiş.

IPEKE'nin KOZAL'da %23,29 iştiraki var. KOZAL'ın kârından IPEK bu kadar pay alırsa yıl sonu net kârı 443 Milyon TL oluyor. 8 FK ile değerlendiğini düşünürsek 13,6 TL hedef fiyat karşımıza çıkar.

Ben Bist 125.000'in altındayken IPEKE'nin 8 FK ile değerlenmesini makul buluyorum. Pek çok şirket 8 FK'yı aştı, 9'lara 10'lara gidiyor, ama İpek Grubu'nun hukuki açıdan muğlak durumu 8 FK'yı makul kılıyor.

Bist 125.000 üstüne giderse 9, 10 FK'lara da gidilebileceğini düşünüyorum. O zaman da 9 FK için 15,4 TL hedef fiyat ve 10 FK için 17,1 TL hedef fiyata ulaşırız. Bunlar orta vadede takip edilmesi gereken noktalar.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yalnızca sesli düşünüyorum.
    Yukarıda böyle yazmıştım.

IPEKE'nin kârı 440 Milyon TL civarında olursa şu anki hisse fiyatı (9,40 TL) sabit kalırsa FK 5,5'e düşer ki bu çok ucuz.

Kâr 400 Milyon TL gelse şu anki fiyat (9,40 TL) sabit kalırsa FK 6'ya düşer ki milyar liralık aktifi olan bir şirket için yine çok ucuz.

Kâr 360 Milyon TL gelse şu anki fiyat (9,40 TL) sabit kalırsa FK 6,76 olur. Milyar liralık aktifi olan şirketlerin şu anda 8,9,10 FK'larda olduğunu düşünürek gene ucuz kalıyor.

4. Yıllık karı 420-430 milyon bekliyorum....asıl 2020 1.C muhteşem bı kar gelecek....asıl hareket o zaman...

5.  Alıntı Originally Posted by theosos Yazıyı Oku
    10 gün önce de belirttiğim üzere rüzgar bariz bir şekilde Kozaa'nın arkasında, İpeke patinaj çekmeye devam ediyor...

Spek İpeke'yi yaptığı satışlarla baskılayarak elde ettiği parayı Kozaa'yı çıkarmakta kullanıyor, bu nedenle yatırım yapmayı düşünenler en azından kısa vadede speğin Kozaa alımlarını fonlamak isteyip istemediklerini bir kez daha düşünsünler.

Sistem her zaman önce biri sonra diğeri olduğu için Kozaa'daki hareket bitene kadar ümitlenmemek faydalı olabilir.. Bunun için de önceden dediğim gibi Kozaa'da ilk hedeflerinin en azından 12-13 aralığı olduğunu düşünüyorum. Bu sırada İpeke'nin de 10.50'yi geçmesini beklemiyorum...

Tabii ki kişisel düşünceler ve yatırım tavsiyesi değil...
    Ne dediysek o... Kozaa'nın geldiği yer, İpeke'nin kaldığı yer ortada...

Biz de yanılabiliriz. Ama amacımız yanıltmak değil...

6.  Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Yıllık karı 420-430 milyon bekliyorum....asıl 2020 1.C muhteşem bı kar gelecek....asıl hareket o zaman...

Neden asıl 2020/1Ç'de kâr gelir dedin hocam? Bir sebebi var mı?

7. Kozaa tepeden geri çekilince bu neredeyse dünkü seviyesine geri dönme moduna geçti...

İpeke'nin şu anki zayıflığı içler acısı maalesef... Kozaa gibi çıkmamasına rağmen Kozaa düştü mü nu önden koşturuyor... An itibarıyla Kozaa 12.18 iken bu 9.61 aradaki fark 2,5 lira... Her zamanki gibi yine 3 liraları bulmayı hedefliyor gibi...

8. Sebebi basit dostum...doların artması onsun inanılmaz güzel artıyor olması...bunlar hep bilancoya yansıyacak...Şubat sonunda kozalin 2020 hedefi üretim artisi elindeki ruhsatlarda açıklanacak...tahminim 2020 de daha fazla artış olacağı altın üretiminde...yanılmıyorsam 31 Aralık'ta ons 1520 dolardı...bugün 1645 dolar şimdiden ons basi 125 dolar karda...31 marta kadar bu ons nbelki daha fazla çıkacak....bu yüzden güzel bı kar bekliyorum
     Alıntı Originally Posted by kucukyatirimci1 Yazıyı Oku
    Neden asıl 2020/1Ç'de kâr gelir dedin hocam? Bir sebebi var mı?

Sayfa 791/963 İlkİlk ... 291691741781789790791792793801841891 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •